Katastrofa pro jachtaře Křížka. Manžel české miss si ve vězení odsedí další roky navíc

Nejtěžší období ve svém životě prožívá jachtař David Křížek. Manžel české miss z roku 2003 Lucie Křížkové (za svobodna Váchové), s níž má dvě malé děti, desetiletého Davida a pětiletou Lolu, si momentálně odpykává ve věznici trest za spoluúčast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva, kde měl být bílým koněm. Odvolací Vrchní soud v Praze mu nyní pobyt za mřížemi prodloužil o další rok a půl. Ve vězení by měl strávit celkem pět let.

David Křížek byl odsouzen loni v květnu, kdy ho soud poslal do vězení na tři a půl roku. Nyní se sportovec zpovídal z dalšího podvodu, kde způsobená škoda činila 124 milionů korun. Za to vyfasoval dalších 42 měsíců navíc, k tomu peněžitý trest ve výši 600 tisíc korun a zákaz podnikání na deset let.

Na Davidovu podporu přitom před Vánoci vznikla petice, kterou podepsaly tisíce lidí, včetně slavných osobností, například i moderátorka Ester Janečková. Signatáři v ní žádali, aby soud přehodnotil Křížkův případ a věznice pro něj umožnila jisté úlevy. Zároveň za Křížka vyjádřili společenskou záruku.

Za Davidem pevně stojí i jeho manželka Lucie, která byla na své sociální síti donedávna velmi aktivní a vyjadřovala mu bezmeznou podporu. Jeden čas pravidelně popisovala, jak odloučení od svého muže snáší ona i jejich malé děti. Prozradila, že Davidovi do vězení každý den posílá dopisy a občas probíhají i telefonické hovory. Z korespondence, která jí od manžela dosud přišla, si už prý udělala obrázek o tom, jak to ve vězení chodí – jaký tam panuje režim a jak to její muž za mřížemi zvládá.

Děti ho objímají jednou za měsíc

David své vzkazy z vězení postupně začal prokládat kresbami. Situaci, v níž se nyní nachází, porovnává s českou replikou pirátské plachetnice La Grace, jež doplatila na chybu, uvízla na mělčině nedaleko Marbelly, ale nakonec dokázala přes velké potíže znovu vyplout a dál rozdávat radost. Ve vězení prý také začal psát svou novou knihu.

Poslední zprávu Lucie na své sociální síti věnovala Davidovi 19. června. „Den otců. Já toho svého už nikdy neobejmu. Děti svého tátu objímají jednou za měsíc, v návštěvní místnosti se zamřížovanými okny, s cizími lidmi za zády... Trošku depka,“ napsala.

Když Lucii kontaktovala redakce CNN Prima NEWS se žádostí o rozhovor, který by byl věnovaný Davidovi, omluvila se. „Děkuji za zájem, ale o manželovi teď rozhovory neposkytuji. Děkuji za pochopení,“ uvedla Křížková. Další roky navíc bez životní lásky budou pro ni velmi těžké...

Tagy:
vězení petice soud jachtař Lucie Křížková David Křížek tunelování