CNN Prima News petice

petice

Výpis příspěvků ke štítku „petice“

Slovenská ministryně obnovuje spolupráci s Ruskem. Její konec žádá přes 150 tisíc lidí

Slovenská ministryně kultury Martina Šimkovičová (za SNS) je už od nástupu do funkce trnem v oku mnohých Slováků, kterým vadí její kontroverzní názory. Nyní navíc oznámila, že její resort obnovil komunikaci s Ruskem a Běloruskem navzdory invazi na Ukrajinu. Mnozí Slováci žádají, aby Šimkovičová skončila. Podepisují kvůli tomu petici, která má již přes 150 tisíc signatářů.

Výzkumníci se bouří: Vláda chce zotročit vědu, hrozí likvidace. Je to skličující

Kabinet Petra Fialy (ODS) pobouřil stovky českých vědců. Uniklá chystaná novela z resortu ministryně Heleny Langšádlové (TOP 09) podle nich drasticky zasáhne do fungování vědeckých institucí. Obávají se zpolitizování výzkumu, rozprodávání majetku i úplné likvidace. Kvůli chabé komunikaci ze strany vlády začali sepisovat petici. „Je to skličující. Poslední dobou nedělám nic jiného, než že počítám peníze. Místo přemýšlení nad vědou přemýšlíme, jak přežijeme,“ řekl redakci CNN Prima NEWS popularizátor vědy a mezinárodně uznávaný botanik Roman Pavela. Ministryně Langšádlová nařčení z chybějící komunikace odmítla.

Nedusíš se, mluvíš. Aktivista Smetana nasadil ženě před Úřadem vlády kravatu

U protivládního petičního stánku před Strakovou akademií se vyhrotil konflikt. Ivan Smetana, který je spojován s šířením dezinformací, na několik minut zalehl ženu a držel ji „v kravatě“, pustil ji až po příjezdu policistů. Incidentu předcházela slovní potyčka, při níž napadená vyrazila Smetanovi z ruky telefon, kterým si ji natáčel a strkal jí ho do obličeje. Muže, který čelí milionové exekuci a který již dříve na stejném místě napadl své odpůrce, odsoudil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), vyjádřil se i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Případ nyní vyšetřuje policie.

Stát hrozí vyvlastněním kvůli vojenské základně. Nejsme agenti Moskvy, háji se odpůrci

Výstavbě ostravského letiště v Mošnově padla v roce 1956 za oběť vesnice Harty. Jenže v roce 2023 hrozí další vyvlastňování. „Děda měl na Hartech statek a kovárnu. Kvůli letišti o všechno přišel a rodině zůstalo jen několik polí u zbourané vesnice. Teď nám chtějí vyvlastnit i ta pole,“ stěžuje si soukromý zemědělec Vladan Veřmiřovský. Na místě má stát Logistické centrum Armády České republiky Mošnov.

Lidé na Pardubicku se bojí o zdraví i kolapsu dopravy. Spalovna dostala po 17 letech zelenou

Spalovna nebezpečného odpadu v Rybitví u Pardubic by mohla být po dlouhých 17 letech schvalování dokončena. Před několika dny získala souhlasné stanovisko ohledně vlivu na životní prostředí (EIA). Prosadit modernizaci původní – v současnosti odstavené – spalovny se od roku 2006 snaží společnost AVE CZ. Pardubická radnice vzápětí obnovila petici proti projektu.

Tříletého chlapce zabil opar. Lékaři odmítli testy, zdrcení rodiče volají po změně systému

Rodiče tříletého Raffyho, který v březnu zemřel po nákaze oparem, volají po větší prevenci ve zdravotnických zařízeních. Chceme, aby lidé pochopili závažnost viru, uvedla jeho matka Imogen. Chlapec v londýnské nemocnici podlehl následkům lidského herpesviru, který mu přivodil zánět mozku. K provedení potřebných testů nebyly dle lékařů splněny běžné podmínky. Pochybení odmítají s tím, že se řídili evropskými doporučeními. Informují o tom britské deníky Metro a Mirror.

Budoucnost lanovky na Ještěd je po nehodě nejistá. Lidé bojují za její výjimečnou podobu

Vraťte lanovce na Ještěd její původní podobu, žádá petice, kterou už v Liberci podepsaly stovky lidí. Lanovka nejezdí od tragické nehody z podzimu 2021, kdy se jedna z kabinek zřítila. Na místě tehdy zahynul průvodčí. Vyšetřování příčin dosud není u konce, už teď se ale tvoří plány na novou lanovku. A právě její možná podoba budí vášně.