reklama
CNN Prima News petice

petice

Výpis příspěvků ke štítku „petice“

Slováci bojují za referendum k novým volbám. Petici podepsalo přes 500 tisíc lidí

Dvě opoziční strany na pětimilionovém Slovensku získaly dohromady přes 585 tisíc podpisů pod petici za vypsání referenda o nových volbách. To je o dvě třetiny více, než je podle tamní ústavy potřeba k vyhlášení plebiscitu. Vyplývá to z pátečního oznámení stran Směr – sociální demokracie (Směr-SD) a Hlas sociální demokracie (Hlas-SD), které podpisy shromažďovaly.

Že nás Babiš označil za zboží? To jsme si nezasloužili, nechápou obyvatelé Vrbětic

Možné zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích vzbuzuje velké emoce v samotné obci. Místním vadí, že nebyly zveřejněny detailnější informace o případu od Bezpečnostní informační služby (BIS). Zároveň připomínají, že na špatné zabezpečení areálu muničních skladů upozorňovali dávno před výbuchy. Být označeni za zboží si od premiéra Andreje Babiše (ANO) prý nezasloužili.

Za pomoc Německa se přimlouvá i Kostková či Uhrin. Petici podepsaly čtyři tisíce lidí

Slavní herci a sportovci se přidali k petici Otevřete hranice sanitkám. V lednu ji v reakci na přetíženou nemocnici v Chebu sepsali tamní obyvatelé a adresovali ministerstvu zdravotnictví. Od té doby ji podepsalo více než čtyři tisíce lidí a další přibývají. Požadují, aby vláda přijala pomoc Bavorska a Saska a umožnila převoz pacientů z ČR do zahraničí.

reklama