CNN Prima News petice

petice

Výpis příspěvků ke štítku „petice“

WTF, neuznali mi ani vlastní podpis? zuří Janeček. Doplatil na škrabopis

1. prosince 2022 13:41

Ministerstvo vnitra mi neuznalo ani vlastní podpis na petičním archu na kandidaturu na prezidenta, tvrdí podnikatel Karel Janeček. Jako důkaz ve čtvrtek sdílel na sociální sítě svůj podpis, dokumenty od ministerstva i svůj občanský průkaz. Problém byl zřejmě v tom, že matematik napsal nečitelně číslo občanky. Janeček se už ve středu odvolal u Nejvyššího správního soudu (NSS) a kontrolu podpisů u své kandidatury chce přezkoumat.

Dezinformátor Zítko stále sbírá podpisy na kandidaturu. Dva týdny po termínu uzávěrky

22. listopadu 2022 06:31

Kandidát na prezidenta a dezinformátor Pavel Zítko pokračuje i po odevzdání své přihlášky ve sběru občanských podpisů. Podle stanoviska ministerstva vnitra ale již zbytečně. Uchazeči o Pražský hrad měli odevzdat všechny petiční archy už před dvěma týdny, žádné dodatečně shromážděné podpisy po uzávěrce přihlášek už resort neuzná. Zítko navíc čelí pokutě za to, že nenahlásil svůj volební transparentní účet Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a politických hnutí.

Petiční bída. Drahoš měl o desítky tisíc podpisů více než současní uchazeči, nepomohly mu

18. listopadu 2022 05:11

Podpisy nejsou všechno – a už vůbec ne zárukou dobrého volebního výsledku. Největší favorité v minulých prezidentských volbách dokázali překročit hranici 100 tisíc jmen na petičních arších. Historickým rekordmanem byl tehdejší kandidát Jiří Drahoš, který dokázal shromáždit o desítky tisíc podpisů více než aktuálně nejsilnější adepti na Pražský hrad. Ani tato podpora v předvolební fázi mu ale prezidentské křeslo nezajistila.

Další prezidentští odpadlíci. Boj o Hrad vzdal europoslanec Blaško i zakladatel Krtkova světa

14. listopadu 2022 07:15

Další prezidentští kandidáti si musí nechat zajít chuť na post hlavy státu. Mezi nimi je například europoslanec Hynek Blaško, který nesehnal dostatek podpisů od svých podporovatelů. Zakladatel Krtkova světa Josef Roušal si v kampani pomohl „prezidentskou písní“, kterou nazpíval Bohuš Matuš, ani ta mu ale nakonec nepomohla. Shromáždil jen sedm senátorských podpisů z deseti požadovaných, přesto se rozhodl svou přihlášku podat.

Neparazituj. Dobrovolníci se hádali o podpisy pro uchazeče o Hrad, sbírali je na protestech

3. listopadu 2022 07:34

Uchazečům o prezidentský post dochází čas. Už příští týden v úterý musí nashromáždit alespoň 50 tisíc občanských podpisů, mnozí z nich jsou ale od cílové mety relativně daleko. Podporu proto shání na četných protivládních demonstracích. Někteří dobrovolníci se snažili přesvědčit protestující, že mohou podepsat kandidaturu více lidí, jiní se pustili do hádky s konkurencí.

Studenti v Brně chtěli genderově neutrální záchody. Děkan vymyslel originální řešení

29. října 2022 23:31

Studenti z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zveřejnili petici, ve které žádají genderově neutrální toalety. Podle nich není třeba stavět nějaké nové, stačí změnit označení části těch stávajících. Děkan fakulty Jiří Němec jim odpověděl, že oceňuje jejich snahu vytvořit inkluzivní prostředí, podotkl ale, že problém je již dávno vyřešen. Nonbinární toalety jsou podle něj všechny bezbariérové. Podle něj ani jinak podle zákona postupovat nejde.

Strašák kandidátů na prezidenta. O tisíce podpisů přišel i Zeman, jak probíhá celá kontrola?

27. října 2022 07:54

Necelé dva týdny. Tolik času zbývá uchazečům o Pražský hrad, aby shromáždili dostatečný počet podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Ani po odevzdání vyplněných petičních archů ovšem nemají zcela vyhráno – z účasti v prezidentských volbách je totiž může vyřadit ministerstvo vnitra. Každý kandidát totiž musí projít kontrolním procesem, a pokud resort zjistí pochybnosti, můžou zájemci o post hlavy státu přijít i o desetitisíce podpisů.

Když 50 tisíc podpisů na boj o Hrad nestačí. Okamura měl fiktivní lidi, Bobošíková zesnulé

19. října 2022 07:55

Chybné adresy, duplicitní jména, ale také fiktivní lidé či nebožtíci. To vše se v minulých prezidentských volbách objevilo na kandidátních listinách uchazečů o Pražský hrad. Některé z nich muselo ministerstvo vnitra nemilosrdně vyloučit, protože po odstranění závadných podpisů už nesplňovali potřebný zákonný limit pro účast ve volbách. Například nynější šéf SPD Tomio Okamura tehdy přišel o desítky tisíc jmen na petičním archu. Bývalé moderátorce Janě Bobošíkové zase přibyly podpisy od lidí, kteří už tou dobou nebyli mezi živými. Velkou chybovost zaznamenali úředníci i u současné hlavy státu – Miloše Zemana.

Další prezidentský kandidát na obzoru? Exministr Cyril Svoboda se pustil do sběru podpisů

12. října 2022 17:21

Na české politické scéně se rýsuje další prezidentský kandidát. Bývalý šéf lidovců a někdejší ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda se na středeční schůzi Senátu pustil do sbírání podpisů od zástupců horní komory. Redakci CNN Prima NEWS to potvrdilo několik zdrojů. Svoboda svou možnou kandidaturu zatím nijak nekomentoval.

Stovky lidí demonstrovaly na Hradčanském náměstí. Po Zemanovi chtěly odvolání vlády

12. října 2022 14:21
Aktualizováno

Na Hradčanském náměstí se ve středu sešli demonstranti, aby protestovali proti vládě. Než se přesunuli před Úřad vlády, předali prezidentovi Miloši Zemanovi petici, která hlavu státu vyzývá k odvolání kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS). Údajně ji podepsalo přes 30 tisíc lidí. Akci svolali pořadatelé protivládního protestu z 28. září.

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

9. října 2022 05:21

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.