reklama
CNN Prima News videohra

videohra

Výpis příspěvků ke štítku „videohra“

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

PUBG šampionát se stal největším FPS turnajem historie. Rozdal 154 milionů korun

PUBG Global Invitational S 2021 je netradičním světovým šampionátem v battle royale střílečce PlayerUnknown's Battlegrounds. Loňská sezóna proběhla kvůli pandemické situaci bez jakýchkoliv mezinárodních turnajů, a tak se pozornost celé esport komunity zaměřuje právě na tento turnaj. V něm se potkalo 32 týmů z různých koutů světa. Přestože se zápasy blíží do svého posledního víkendu, už teď je jasné, že se zapíše do historie.

Co nás čeká v GTA VI? Spekulace kolem nové hry se množí

Anonymní úniky z čínského fóra přinesly mnoho zajímavých spekulací o hře GTA 6. I když pokračování slavné herní série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games ještě ani nebylo oficiálně potvrzeno, všechno nasvědčuje tomu, že se ho dočkáme. Nové spekulace hovoří například o identitě hlavní postavy, velikosti mapy či délce příběhu.

Hráči se rozhodli v Minecraftu postavit celou Zemi v reálných rozměrech

Hráči si v kultovní videohře Minecraft můžou pomocí kostek vytvořit téměř cokoli. I když je mapa v klasické verzi hry horizontálně rozsáhlejší než naše planeta, stavění do výšky je omezeno maximálním limitem. Herní nadšenci ale díky speciálnímu módu dokázali vertikální limit obejít a rozhodli se vytvořit ve hře přesnou kopii celého světa v reálných rozměrech, čili v poměru 1:1.

První záběry ze hry FIFA 21: Lepší grafika, dynamické počasí a aktivnější diváci

Hráči po celém světě už netrpělivě vyhlížejí jednu z každoročně nejočekávanějších her na konzole i stolní počítače. Fotbalový simulátor FIFA 21 spatří světlo světa už 9. října. Americká vývojářská firma EA Sports, která za očekávaným titulem stojí, zveřejnila ve čtvrtek první herní záběry. V novém traileru firma láká také na titul Madden NFL 21 (simulátor amerického fotbalu).

Hráči Minecraftu stavějí a kopou už 11 let. „Počítačové Lego“ je únikem z reality

Před 11 lety stvořil švédský programátor Markus Persson počítačovou hru Minecraft. Ve veleúspěšném titulu, kterému se někdy přezdívá „počítačové Lego“, mohou hráči stavět pomocí krychlových bloků libovolné struktury, těžit drahokamy v jeskyních nebo bojovat proti nemrtvým. Minecraft byl hlavním tématem pořadu Silný hlas Markéty Fialové, jehož hosty byli herní expert Lukáš Pleskot, psycholog Radek Ptáček a herní novinářka Alžběta Trojanová.

reklama