CNN Prima News videohra

videohra

Výpis příspěvků ke štítku „videohra“

Legendární videohra Mafia oslavila 20 let. Vývojáři potvrdili práci na dalším pokračování

30. srpna 2022 16:13

Zatímco od vydání legendární videohry Mafia: The City of Lost Heaven uběhlo 20 let, vývojáři ze studia Hangar 13 oficiálně potvrdili práci na novém dílu. V této chvíli není jasné, kdy si hráči další pokračování kultovní série s českými kořeny budou moci zahrát. Generální ředitel studia Roman Hladík odhaduje, že vývoj hry bude trvat několik let. Předchozí zprávy hovoří o tom, že by mělo jít o prequel zasazený do začátků 20. století na Sicílii.

Proměnit vodu ve víno či házet oheň na Satana. Nová videohra bude simulovat život Ježíše

13. srpna 2022 07:37

V oblasti videoher se těší velké pozornosti polský titul I Am Jesus Christ. Vývojáři hráčům slibují originální simulátor, v němž si zahrají na Ježíše Krista. Projdou si tak cestou, která zahrnuje Ježíšovo narození, ukřižování i vzkříšení. Poněkud netypická VR (virtuální realita) hra by měla vyjít o letošních Vánocích.

Záběry jako z počítačové hry. Obávaná jednotka Kraken zničila pomocí dronu ruské obrněnce

3. srpna 2022 06:28

Ukrajinský prapor Kraken se pochlubil dalšími útoky na ruské okupanty. Pomocí bezpilotního letounu zavařil nepřátelské skupině, která se pohybovala po silnici na východě Ukrajiny. Speciální jednotka měla během úderu zničit minimálně dva ruské obrněnce včetně jednoho tanku. Záběry z útoku kolují po sociálních sítích. Pravost videa je v době válečného konfliktu nemožné nezávisle ověřit.

Ktož jsú virtuální bojovníci? Nový díl CNN Prima Gaming se zaměřuje na husity ve hrách

23. května 2022 23:52

Velkofilm o Janu Žižkovi doprovodí překvapivě i videohra. Zdaleka ale nepůjde o první titul, který se rozhodl zasadit děj do prostředí bouřlivých husitských válek. Nový díl herního pořadu CNN Prima Gaming se mimo jiné věnuje i dalším interaktivním zážitkům, ve kterých figurují „boží bojovníci“. V dalších tématech na diváky čeká bližší představení střílečky Counter-Strike, nové hvězdy z řad esportovkyň i upírů v ulicích virtuální Prahy. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Hrám obětoval společenský život. Dnes český esportovec obléká dres slavné Barcelony

20. května 2022 22:36

Českých sportovců, kteří působili v barvách slavné Barcelony, nebylo mnoho. Mezi tuzemské profesionály v dresu katalánského klubu se zařadil i Jakub Viceník, má to ale háček. Za Barcelonu totiž neběhá za míčem, ale hraje populární počítačovou hru League of Legends. V rozhovoru pro pořad CNN Prima Gaming popsal, jak se mu daří v prestižní esportové divizi.

Jak ČR pomáhá ukrajinským herním vývojářům? Na to odpoví nový díl CNN Prima Gaming

26. dubna 2022 08:37

Válka na Ukrajině zasáhla i tamní tvůrce videoher. Jak vypadá česká pomoc vývojářům, kteří vyjádřili zájem se přestěhovat do Prahy? Jak funguje obchodní model současných videoher? A co se prohání hlavou Jaromíra Vyskočila, novopečeného mistra Evropy v karetní hře Heathstone? Na všechny tyto otázky odpoví nejnovější díl pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

Tálibán zakázal TikTok a populární videohru. Mladé občany vedly na scestí, argumentuje

25. dubna 2022 22:21

S hledáním volnočasových aktivit to mají lidé v Afghánistánu čím dál těžší. Radikální hnutí Tálibán v zemi pod vlajkou práva šaría zakázalo například veřejně zpívat nebo pouštět hudbu a filmy, zakázaná je také většina západních aplikací. Na černou listinu se teď dostaly i populární sociální síť TikTok a videohra PUBG.

Hraním videoher se dají vydělat miliony korun. I esportovcům ale hrozí syndrom vyhoření

22. dubna 2022 16:22

Profesionální zápasy v počítačových hrách vyprodávají sportovní stadiony a z nejlepších hráčů se stávají světové celebrity. Zdánlivě vysněná práce má ale i svou stinnou stránku. Esportovcům kvůli náročnému tréninku může hrozit syndrom vyhoření. „Týmový trénink zahrnuje šest až osm hodin denně,“ popsal přípravu herních profesionálů trenér Jakub Kokoška v reportáži herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS.

Dá se hraním her uživit? Druhý díl pořadu CNN Prima Gaming napovídá, co je k tomu potřeba

17. dubna 2022 20:48

Kolik peněz si vydělají profesionální hráči videoher? A v čem se liší streamovací platforma Twitch.tv od masivně populárního YouTube. Druhý díl pořadu CNN Prima Gaming se obsáhleji věnuje světu esportu, herním profíkům i jejich trenérům a platformám. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:35 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnn.iprima.cz.

Realita, nebo podvrh? Česká videohra Arma 3 se stala obětí válečné propagandy, ne poprvé

14. dubna 2022 21:04

Populární vojenský simulátor Arma 3 se opět stal obětí internetových dezinformací a válečné propagandy. Záběry z české hry se objevily na sociálních sítích v souvislosti s válkou na Ukrajině. Podle vývojářů z tuzemského studia Bohemia Interactive nejde zdaleka o první případ, boj s dezinformační scénou ale není jednoduchý. „Za každé stažené video se vyrojilo pět dalších,“ řekl PR manažer Pavel Křížka v reportáži herního pořadu CNN Prima Gaming.

Milionový turnaj v počítačové hře Counter-Strike. Který tým si odnesl tučnou odměnu?

6. dubna 2022 19:41

Větší esportovou událost Slovensko ještě nezažilo. Bratislavská NTC Aréna o víkendu přivítala první turnaj ze série MČR Tour v týmové počítačové hře Counter-Strike: Global Offensive. Kromě nejlepších českých a slovenských týmů se v hlavním městě Slovenska ukázal také špičkový evropský celek Apeks. Kdo si nakonec odnesl cenný esportový pohár z první zastávky turnajové šňůry?