sjezd

Výpis příspěvků ke štítku „sjezd“

KOMENTÁŘ: Fialův koktejl na hubnutí aneb Byl to kongres, nebo školení prodejců?

Kongres ODS je za námi. Ale nenechte se mýlit. Vlastně to nebyl tak docela kongres. Bylo to spíš školení distributorů nutričních produktů. Napřed motivační projev nejúspěšnějšího prodejce Petra Fialy, který dokola opakoval, že zrovna jeho koktejl na hubnutí je ten nej – zatímco konkurence nabízí sajrajt, po němž se dostaví jojo efekt, nevolnost a pocit hladu. O vedlejších účincích nebo stížnostech zákazníků žádná zmínka. Řadoví distributoři pak všemu nadšeně tleskali, i když zhruba 20 % z nich dalo svým hlasováním najevo, že s takovým vedením by se celá slavná pyramidová hra mohla lehce zřítit. O tom, jak pádu zabránit, ale nepadlo ani slovo...

Talíř: V ostré debatě o manželství pro všechny chybí respekt. Lidovci čelí generační výzvě

S novelou zákona o partnerství přišli lidovci, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kandidát do Evropského parlamentu František Talíř (KDU-ČSL). V leckdy vyostřené debatě mu schází vzájemný respekt. Během sněmovního hlasování ohledně manželství pro stejnopohlavní páry byl většinový názor mezi lidoveckými poslanci více než patrný – proti. Zdůraznil, že on sám vnímá manželství jako svazek ženy a muže. Talíř rovněž hovořil o tom, jak se strana vyvíjí a jakým mezigeneračním výzvám čelí.

Preference KDU-ČSL? Smutné, snažíme se odrazit ze dna, říká Talíř. Přál by si dynamický sjezd

Preference KDU-ČSL nemohou žádného lidovce těšit. Jsme plni očekávání. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl zastupitel Jihočeského kraje František Talíř (KDU-ČSL). Podle něj bude klíčový podzimní sjezd, na němž si lidovci zvolí nové vedení. Talíř by si přál pestré složení uchazečů o vrcholné stranické funkce. Kandidát koalice Spolu na europoslance se kromě jiného rozpovídal také o názorových proudech uvnitř strany. Rovněž prozradil, kterého kolegu z KDU-ČSL rád požádá o radu, a s kým má naopak problém.

Zavedení cel byla poslední kapka. Začali jste ekonomickou válku, zní z Podněstří k Moldavsku

Napětí v mezinárodně neuznaném Podněstří narůstá. Země, která je právně součástí Moldavska, ale reálně je samostatným státem podporovaným Ruskem, požádala Moskvu o ochranu před Kišiněvem. Tomu již zřejmě došla s rebely trpělivost a uvalil na společnosti z Podněstří povinnost odvádět nová cla, což ještě zhoršuje již tak špatnou ekonomickou situaci. Kreml v Podněstří udržuje svou vojenskou přítomnost a vyhovět zmíněnému požadavku je prý jednou z jeho priorit.

Vedení Trikolory se nemění. Předsedkyní bude dál Majerová, konkurenci neměla

Aktualizováno

Předsedkyní neparlamentní Trikolory zůstane pro příští dva roky bývalá poslankyně za ODS Zuzana Majerová, delegáti ji zvolili na sobotním sněmu. Stranu vede od roku 2021. Ve volbě původně neměla protikandidáta, těsně před volbou se přihlásil předseda pražské Trikolory Václav Musílek. Po projevu svou kandidaturu stáhl. Post prvního místopředsedy obhájil Petr Štěpánek.

Souboj dvou frakcí. Piráti si v sobotu zvolí nové vedení, Bartoše vyzve Gregorová

Piráti si v sobotu v Brně zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat vicepremiér Ivan Bartoš, kterého vyzve europoslankyně Markéta Gregorová. Půjde tak o střet dvou vnitrostranických frakcí. Podporu současnému předsedovi vyjádřili například Jan Lipavský, Olga Richterová či Zdeněk Hřib. Za Gregorovou stojí převážně zástupci levicovějšího křídla Pirátů, kteří mívají větší výhrady vůči vládnímu angažmá.

Rebelie proti Jurečkovi? Vrhá na nás špatné světlo. Lidovci v Budějovicích chtějí sjezd hned

Českobudějovická KDU-ČSL požaduje nejrychlejší možné svolání celostátního sjezdu. Podle ní kauza kolem předsedy Mariana Jurečky vrhá na stranu špatné světlo. Českobudějovická KDU-ČSL vyzývá ostatní organizace, aby se k tomu připojily. Jurečka v reakci uvedl, že jeho kolegové mají na takový krok právo. Připomněl současně, že se jeho strana nedávno dohodla na říjnovém termínu.

Valeš: Spolu do europarlamentu? Dort pejska a kočičky. Lidovci střílejí do svých voličů

Rozhodnutí koalice Spolu jít společně do eurovoleb připomíná dort pejska a kočičky. Uvedl to politolog Lukáš Valeš v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj je především problém, že strany mají na řadu témat rozdílné názory, jde například o Green Deal (Zelenou dohodu pro Evropu) či přijetí eura. Rovněž se vymezil proti tvrzení lidovců, že hodlají být sociálním svědomím vlády. „Maximálně tak černým,“ rýpl si politolog.

Trump na sjezdu republikánů imitoval Bidena. Za herecký kousek sklidil bouřlivé ovace

Krátkou imitací okořenil bývalý americký prezident Donald Trump republikánské shromáždění v kalifornském Anaheimu. Výsměšnou nápodobou zmatených pohybů po pódiu mířil na současnou demokratickou hlavu státu Joea Bidena. Po sociálních sítích totiž koluje řada videí, na nichž je šéf Bílého domu zachycen v nejistém rozpoložení, a dokonce i při pádu při odchodu z pódia. „Kde to jsem?“ doplnil svůj herecký výstup Trump za bouřlivé ovace publika. Píše o tom web New York Post.