sjezd

Výpis příspěvků ke štítku „sjezd“

Sjezd ČSSD je v plném proudu. Vezměte si zpět voliče od Babiše, vzkázal odvěký rival Kalousek

7. ledna 2023 10:47

V Brně se koná mimořádný sjezd sociální demokracie. Bývalá vládní strana bude navrhovat nové stanovy a volit jednoho místopředsedu za bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který rezignoval loni z osobních důvodů. Předseda ČSSD Michal Šmarda chce straníkům představit tříletý plán na návrat strany do Sněmovny. Takový úspěch jim překvapivě přeje i jejich letitý politický oponent a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) – ten vyzval sociální demokraty, aby získali zpět své voliče, které jim sebral Andrej Babiš (ANO).

Jurečka obhájil post šéfa lidovců. Putinovi musíme dát přes držku, prohlásil odhodlaně

23. dubna 2022 15:05

Lídr KDU-ČSL Marian Jurečka obhájil post šéfa strany, a lidovce tak povede nejméně další dva roky. V sobotu odpoledne o tom rozhodli delegáti lidoveckého sjezdu v Ostravě. Jurečka se ve svém předsednickém projevu ostře opřel do ruského prezidenta Vladimira Putina s tím, že pokud vraždí děti a ženy, je třeba mu dát přes držku. Zhodnotil i vládní angažmá a především svou agendu na resortu práce a sociálních věcí. Lidovci podle něj musí být jakýmsi sociálním svědomím této vlády.

Pojďme spolu najít budoucího prezidenta, vyzval Fiala na sjezdu lidovců a ocenil Jurečku

23. dubna 2022 11:33

Lidovci po dvou letech pořádají v Ostravě volební sjezd strany, kde si budou volit nové vedení. Na něj si pozvali i řadu hostů. Jedním z nich byl premiér a předseda ODS Petr Fiala. Ten ve svém projevu poděkoval lídrovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi za spolupráci a za to, že drží slovo. Jejich společná cesta v rámci koalice Spolu podle Fialy bude pokračovat i na senátní úrovni a zároveň vyzval, aby ODS společně s lidovci a TOP 09 hledala kandidáta na prezidenta. Volby hlavy státu se uskuteční v lednu 2023.

Jurečka: Mohl jsem mít spokojený život na zemědělství, ale vzal jsem nejtěžší resort

23. dubna 2022 07:13

Lidovci zažívají nejúspěšnější období ve své historii. Tvrdí to předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. I proto podle něj není třeba na sjezdu, který startuje tuto sobotu, měnit vedení. Právě Jurečka je jediným kandidátem na předsedu strany. Hlavní výzvy pro lidovce podle něj leží v oblasti životního prostředí a sociální politiky, kde by křesťanští demokraté měli hrát jakési sociální svědomí vlády, jak uvedl krátce před sjezdem v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sám by byl spokojenější, kdyby byl na jiném ministerstvu, ale vzal prý nejtěžší resort ve vládě, jelikož věří, že dokáže problémy vyřešit.

Lidovci si na víkendovém sjezdu zvolí předsedu strany. Obhájí Jurečka svůj post?

21. dubna 2022 10:31

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka bude na víkendovém sjezdu v Ostravě obhajovat post šéfa KDU-ČSL. Zatím nemá protikandidáta. Křeslo prvního místopředsedy chce obhájit senátorka Šárka Jelínková. O tento post ale usiluje i poslanec Jan Bartošek. Na řadové místopředsedy má nominace pět lidí. Lidovci si zvolí nové vedení po více než dvou letech.

Magický comeback Goggiové. Před třemi týdny si zlomila nohu, teď má stříbro ze sjezdu

15. února 2022 07:07

V posledních sezonách je Sofia Goggiová hegemonkou sjezdu. Z tohoto pohledu může být stříbro z olympijského závodu zklamáním. Ale druhý nejcennější kov se promění v totální výhru, když vezmeme v potaz, že se před třemi týdny dozvěděla, že utrpěla frakturu holenní kosti. Italská lyžařka napsala jeden z nejlepších příběhů probíhající největší sportovní akce.

Ledecká jela skvěle a útočila na medaili, pak málem upadla. Sjezd vyhrála Suterová

15. února 2022 05:08
Aktualizováno

Cenný kov pro Ester Ledeckou ze sjezdu visel ve vzduchu. Mezičasy české hvězdy na olympijských hrách v Pekingu se zelenaly, na trati předváděla výtečný výkon. Ovšem po polovině své jízdy nezvládla zatáčku a téměř upadla. Situaci sice nakonec dokázala ustát, ale do cíle dorazila s velkou ztrátou. Zlato a vůbec premiérovou medaili z největší sportovní akce bere Švýcarka Corinne Suterová.