reklama

sjezd

Výpis příspěvků ke štítku „sjezd“

Šéfem ČSSD zůstává Hamáček. Petříček ani Valachová neuspěli

ČSSD si po celodenním on-line sjezdu zvolila staronové vedení. Post šéfa strany i přes velkou kritiku řady straníků obhájil Jan Hamáček. Z 270 hlasujících získal 140 hlasů a byl zvolen již v prvním kole. Povede tak stranu do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny a věří, že se do ní probojuje. Statutárním zástupcem znovuzvoleného Hamáčka se opět stal Roman Onderka.

Maláčová k budoucnosti ČSSD: Těším se, až si spolu opečeme špekáčky a zazpíváme

ČSSD si na on-line sjezdu volí nové vedení, zároveň ale také probírá svůj pád na politické dno. Poslední dva roky fungování strany hodnotila i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která má na starosti programové ukotvení sociální demokracie. Program by ráda probrala v létě na kempu. Těší se, až si spolu se straníky opečou buřty, zazpívají si a zahrají si hry.

ČSSD se na on-line sjezdu dohadovala o hlasování. Škromach: Chcete rozbít sjezd?

Sociální demokraté mají historicky první on-line sjezd, na kterém si budou volit nové vedení. Jednání odstartovali v 10 dopoledne a více než hodinu a půl od startu se dohadovali o tom, jak vůbec hlasovat. Některým z nich totiž vadilo, že se započítávají i hlasy těch, kteří u počítačů sedí, ale ruku pro variantu pro, proti nebo zdržel se nezvednou. Korunu debatě nasadil dlouholetý člen strany Zdeněk Škromach, který zvedl k obrazovce lísteček s nápisem „Chcete rozbít sjezd?“.

Pád na dno ČSSD teprve čeká. Hamáček a Hašek musí pryč, říká jejich vyzyvatel

Největší chybou ČSSD byl vstup s Andrejem Babišem do vlády, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kandidát do vedení strany a dlouholetý starosta v Brně-Líšni Břetislav Štefan. Jan Hamáček podle něj nesplnil, co slíbil, navíc se obklopil lidmi jako Michal Hašek a měl by skončit. Zároveň podle něj strana ještě zdaleka nepadla na své úplné dno, ale teprve k němu směřuje. V rozhovoru dále mluví o spolupráci s Piráty nebo o tom, co dělat, když se strana nedostane do Sněmovny.

reklama