reklama
CNN Prima News Slaný

Slaný

Výpis příspěvků ke štítku „Slaný“

Lékař ze Slaného natočil vlastní očkovací kampaň. Zapojily se známé osobnosti

Už ho nebavilo koukat se na lidi, kteří odmítají očkování. Lékař z nemocnice ve Slaném Matěj Falc se proto rozhodl natočit vlastní očkovací kampaň, kterou pojmenoval #opětspolu. Mimo jiné chce připomenout situaci v Česku z loňského března, kdy většina národa začala šít roušky. Videa mají sloužit také jako boj s dezinformacemi kolujícími nejen po internetu.

Ředitel nemocnice: Pokud se pandemie zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny

Nemocnice jsou na hraně svých kapacit. Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně zbývá na JIP pět volných lůžek. Její ředitel Vlastimil Vajdák se navíc obává toho, že pandemie může ještě eskalovat. „Pokud se situace zhorší, dostaneme se do podmínek válečné medicíny,“ upozornil v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové. Podle ředitele nemocnice ve Slaném Štěpána Votočka zkolaboval systém přerozdělování pacientů.

Britská mutace koronaviru ochromuje slánskou nemocnici. Nakazil se i očkovaný personál

Aktualizováno

Armáda i dobrovolníci pomáhají ze všech sil v nemocnici ve Slaném, kterou drtí nákaza britskou mutací koronaviru. Nemocnice Slaný sama informovala, že „nevídanou agresivitu šíření koronaviru mezi personálem“ má na svědomí tzv. britská varianta koronaviru. Vedení nemocnice mělo podezření na výskyt této verze viru už minulý týden, a to právě vzhledem k velmi prudkému šíření. Nákladná analýza podezření potvrdila.

reklama