CNN Prima News Slaný

Slaný

Výpis příspěvků ke štítku „Slaný“

Detaily výbuchu ve Slaném: V bytě bylo obrovské množství chemikálií, pyrotechnici se báli

Vyrvalo to dveře a hodilo je to přes půl místnosti. Tak popsal středeční výbuch ve Slaném na Kladensku jeden z obyvatelů domu. V bytě, ve kterém došlo k výbuchu, bylo podle policie velké množství chemických látek, a to i ve vaně. Případem se nyní zabývají kriminalisté. Podle informací CNN Prima NEWS měl muž, v jehož bytě chemikálie našli, tvrdit záchranářům, že chtěl ublížit své partnerce.

V centru Slaného explodoval byt. Po výbuchu zůstal jeden popálený, 15 lidí muselo pryč z domu

Aktualizováno

Hasiči ve středu večer vyjeli k výbuchu v bytě na Masarykově náměstí ve Slaném. Ošetřili jednoho popáleného člověka, dalších 15 lidí muselo opustit dům, řekl mluvčí hasičů Tomáš Bakalář. Ve čtvrtek policie oznámila, že výbuch vyšetřuje jako podezření z obecného ohrožení. Zatím není jisté, co bylo příčinou exploze, na místě byly chemické látky, řekla mluvčí kladenských policistů Michaela Richterová.

Tragická nehoda u Slaného: Srážku auta s kamionem nepřežili dva lidé. Další je těžce raněný

Při pondělní nehodě na silnici u Slaného na Kladensku zemřeli dva lidé. Další dvě osoby jsou zraněné, z toho jedna vážně. Silnice je uzavřená, uvedly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková. Na místo dorazil i reportér CNN Prima NEWS, který z následků havárie pořídil záběry. Měl se srazit osobní vůz s kamionem. Okolnostmi a příčinou nehody se budou zabývat kladenští kriminalisté.

Doplatky jsou nejvyšší za 10 let, zuřili demonstrující ve Slaném. Starosta přináší řešení

Desítky lidí demonstrovaly v úterý před radnicí ve Slaném kvůli vysokým doplatkům za teplo. Za posledních deset let jsme neplatili víc, zoufají si lidé. Společnost RDK Slaný, která dodává teplo a teplou vodu do bytů, tvrdí, že za nynější situaci si mohou lidé sami. Navzdory výzvě si nezvýšili zálohy, nebo tak učinili až na poslední chvíli, a to v loňském čtvrtém čtvrtletí. Kvůli extrémně vysokým nedoplatkům chystá starosta Martin Hrabánek (ODS) návrh na městské bezúročné půjčky.

Ve Slaném střílel muž po družce. Policie u něj zajistila velký arzenál zbraní

Zásahová jednotka zadržela v pondělí ve Slaném na Kladensku čtyřiačtyřicetiletého muže, který střílel v rodinném domě. Jeho družka stihla utéct, incident se obešel bez zranění. Policisté našli v domě různé druhy nelegálně držených zbraní a munici. Za nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování hrozí muži až tři roky vězení, uvedla v pondělí na webu policejní mluvčí Michaela Richterová.

Vysoká inflace tu bude dlouho. Je třeba začít razantně plošně škrtat, tvrdí ekonom

Výše zářijové inflace se odhaduje na 17 procent. Podle ekonoma Martina Slaného musí dojít k razantní konsolidaci veřejných výdajů, jinak bude v Česku vysoká inflace ještě dlouho. „Je třeba začít razantně škrtat ve výdajích. Nikoliv selektivně, ale plošně,“ míní Slaný. S tím ale nesouhlasí ekonomka a členka Národní ekonomické rady vlády Helena Horská. Podle ní domácnosti žijí v nejisté době, a proto jsou třeba chytré škrty.

V Česku řádily silné bouřky. Udeřily kroupy i supercela, hasiči měli desítky výjezdů

Aktualizováno

Česko znovu zasáhly silné bouřky doprovázené kroupami a velkým množstvím srážek. Ve Volyni dokonce padaly kroupy o velikosti až čtyř centimetrů. Hasiči vyjížděli ke stovkám případů, jen na Ústecku jich bylo několik desítek. Bouřky přes noc sílily, meteorologové proto zpřísnili výstrahu. Neprůjezdný je kvůli následkům bouřky například hlavní železniční tah mezi Plzní a Českými Budějovicemi, oprava bude trvat několik dní.