Slavia byla příliš liberální, míní Kvasnička a chválí Tvrdíka. Koláře překvapil razantní přístup


Ke kotli panoval ze strany vedení Slavie liberální přístup, bohužel se ukázalo, že tam chodí nepříčetní lidé, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS šéf publicistiky a dlouholetý fanoušek Slavie Jakub Kvasnička. Komentátor Petr Kolář, který se hlásí k příznivcům Sparty, před kamerami vtipkoval o zrušení klubu z Edenu, nicméně poté s vážnějším tónem pronesl, že jej překvapila razantnost přístupu Slavie, která okamžitě vyhodila dva hráče – Tomáše Chorého a Davida Douděru. Oba komentátoři ocenili přístup šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka.

Komentátor Kolář, který se dlouhodobě hlásí ke sparťanským barvám, uznal, že rázné kroky Jaroslava Tvrdíka byly naprosto na místě. „Zareagoval z mého pohledu dokonce přísněji, než měl,“ poznamenal a připomněl vyloučení útočníka Tomáše Chorého a Davida Douděry z týmu s tím, že si v létě mohou hledat angažmá. „Pan Douděra řekne rozhodčímu, že je magor a za to už teďka letí ze Slavie. Ale to řekne milion hráčů milionu rozhodčím. Všude to je na kartu a dobré,“ dodal ke kontroverzním fotbalistům, o kterých se hodně mluví i kvůli tomu, jestli by měli jet na mistrovství světa do Ameriky hájit barvy národního týmu.

ČTĚTE DÁL: Předběžná nominace na fotbalové MS: Jsou v ní tradiční jména, nechybí Chorý a Douděra

Komentátor vidí podle svých slov problém jinde, a to ve vztahu klubu s kotlem. „Vedení klubu se s těmi lidmi dlouhodobě paktuje. Vychází jim všemožně vstříc, můžou tam nosit pyrotechniku a za to jim dělají chorály,“ připomněl liknavost vedení Slavie vůči takzvaným ultras, kteří sídlí na Tribuně Sever a veřejnost je označuje za hlavního viníka nešťastných událostí. „Najednou budou papežštější než papež a vyhodí dva hráče, kteří s tím incidentem neměli nic moc společného. I když třeba konkrétně pan Chorý působí jako psychopat, ačkoliv já nechci diagnostikovat na dálku a může to být jinak fajn chlapík,“ doplnil. Co se týče trestu, Kolář vtipkoval o zrušení Slavie. Následně ale doplnil, že derby je kořením fotbalu a Sparta i Slavia se potřebují.

Kvasnička: Ke kotli panoval liberální přístup

Podobný názor na vztah vedení klubu s kotlem má i Kvasnička. „Tam opravdu panoval liberální přístup k tomu kotli, který fandil skvěle. Měl skvělá chorea, trendoval po světových sítích a Tribuna Sever měla obrovský respekt,“ uvedl vedoucí publicistiky CNN Prima NEWS Kvasnička, který Eden pravidelně navštěvuje a nechyběl na stadionu ani v sobotu.

Připomněl pondělní prohlášení bývalého lídra slávistických ultras a posléze moderátora na stadionu Lukáše Valy, alias Strašáka, který se po 23 letech rozhodl ukončit se Slavií veškerou spolupráci. „Všichni počítali s tím, že ti lidé na Tribuně Sever jsou příčetní, ale oni, jak vidíme, bohužel zas tak příčetní nejsou,“ parafrázoval výraznou osobnost červenobílých a následně upřesnil, že dojem kazí zejména určitá část těch lidí, kteří na to hřiště vtrhli.

Důvěra se Slavii podle něj nevyplatila, ale zároveň připomněl význam Jaroslava Tvrdíka pro klub a s Kolářem se shodli, že krizovou komunikaci po řádění fanoušků zvládl dobře. „On je v tom klubu 10 let. Mimochodem řekl, že je to po rakovině druhá nejhorší věc, která ho za tu dobu potkala. Nebýt něj, Slavie by pravděpodobně vůbec nebyla tam, kde je. Možná by se nacházela na úrovni Teplic či Slovácka, možná by byla v druhé lize,“ zauvažoval Kvasnička. „Vezměte si, kde se potulovala předtím, než Tvrdík přivedl čínské investory a vlastně poté i další investory v čele s Pavlem Tykačem,“ doplnil. „Vedení respektovalo úroveň Tribuny Sever ve fandění a její schopnosti, nadšení a entuziasmus, ale bohužel ta příčetnost tam chyběla a ukázalo se to při tomto derby,“ doplnil.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Stovka „ultras“ zkazila derby tisícům báječných fandů, řekl Pirk. Co vzkázal chuligánům?