CNN Prima News Petr Kolář

Petr Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kolář“

Kancléřka Senátu nebo analytička dezinformací. Koho si Petr Pavel bere na Hrad?

28. ledna 2023 18:27

Čas ve funkci současného kancléře Vratislava Mynáře, poradce Martina Nejedlého nebo tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka se pomalu krátí. Nově zvolený prezident Petr Pavel už dopředu avizoval, koho s ním půjde na Hrad. Za sebou má i tým odborníků, kteří mu radili už během prezidentské kampaně. V pozadí Petra Pavla ale stojí také jedna vlivná osoba, na kterou několikrát upozorňoval neúspěšný kandidát Andrej Babiš (ANO).

Kňučící Babiš a arogantní Pavel. Co o sobě řekli soupeři pro druhé kolo boje o Hrad?

15. ledna 2023 08:53

Po sečtení hlasů prvního kola prezidentské volby označil předseda hnutí ANO Andrej Babiš svého soka pro finálové klání Petra Pavla za komunistického rozvědčíka a produkt lobbistů. Babiš je zase dle slov generála ve výslužbě populista, který se dokáže pochválit úplně za vše. Co o sobě dosud konkurenti v boji o Hrad řekli?

Miláček kamer a popularita zdarma. Babiše zproštění obžaloby nakopne, míní komentátoři

10. ledna 2023 11:53

Andreje Babiše zproštění obžaloby nakopne a umožní mu naplno zahájit volební kampaň. Ve vysílání CNN Prima NEWS to konstatovali politolog Lukáš Valeš i komentátoři Ondřej Leinert a Petr Kolář. Šéf hnutí ANO dle nich může rozsudek nyní využívat v rámci své argumentace s tím, že byl šest let vláčen po soudech, i když je nevinný. Shodli se také na tom, že odstoupení Josefa Středuly je nepochopitelným krokem. Další experti však upozorňují, že si mohl například otevřít dveře k senátním volbám.

U Baštova výroku chybí už jen Čtvrtníček. Komentátoři si utahují z jeho plánu odvolat vládu

5. ledna 2023 15:52

Pokud by byl zvolen prezidentem, plánuje poslanec Jaroslav Bašta (SPD) odvolat vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Zopakoval to v prezidentské superdebatě na CNN Prima NEWS. Takový krok by byl však podle expertů protiústavní. Proč tedy Bašta něco takového vůbec slibuje? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali političtí komentátoři Martin Schmarcz a Petr Kolář.

Outsideři v boji o Hrad jsou exhibicionisti. Potřebovali by odbornou pomoc, rýpl si Kolář

14. prosince 2022 17:46

Pokud si Karel Diviš a Denisa Rohanová mysleli, že v prezidentských volbách uspějí, měli by vyhledat odborné zařízení. Těmito slovy zhodnotil jejich mizivé šance podle předvolebních průzkumů komentátor MF Dnes Petr Kolář ve vysílání CNN Prima NEWS. Zatímco Diviš uspěl s odvoláním a boje o Hrad se zúčastnit může, Rohanová s kandidaturou neuspěla.

Pavlova kampaň? Soubor prázdných hesel. Asi se bojí Nerudové, míní komentátoři

29. listopadu 2022 14:21

Už v lednu čekají Česko prezidentské volby. Mezi hlavní favority patří generál Petr Pavel, šéf hnutí ANO Andrej Babiš či ekonomka Danuše Nerudová. První jmenovaný však v poslední době podle průzkumů i bookmakerů postupně ztrácí svůj původní náskok. I o tomto „trendu“ diskutovali ve vysílání CNN Prima NEWS komentátoři Petr Kolář a Dalibor Balšínek. Obzvlášť Kolář si v případě kritiky Pavla nebral servítky.

Budeme pěstovat tabák na balkoně. Jak české celebrity reagují na možné zdražení cigaret?

26. listopadu 2022 21:22

Odborník na drogovou problematiku Jindřich Vobořil předložil vládě Petra Fialy nový akční plán v oblasti závislostí. Navrhuje v něm mimo jiné výrazně zdražit veškeré cigarety. I kvůli vysoké inflaci a tlakům vlády za zvyšování spotřební daně z cigaret je pravděpodobné, že za pár let bude stát krabička přes 200 korun. Co na to říkají nejvášnivější kuřáci českého šoubyznysu? Přinutí je to skoncovat s jejich zlozvykem?

Uspěje Babiš v prezidentské volbě? Nevsadila bych na to ani korunu, říká komentátorka

1. listopadu 2022 14:31

Po dlouhých měsících plných spekulací expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v neděli definitivně oznámil, že se chce ucházet o post prezidenta. Jak jeho rozhodnutí ovlivní prezidentskou volbu? A má Babiš šanci uspět i v případném druhém kole? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS hovořili političtí komentátoři Lenka Zlámalová a Petr Kolář. Ve svých názorech se ale příliš neshodli.

Ruská propaganda slábne. Její hlavní tváře budou prchat převlečené za ženy, míní Kolář

29. října 2022 00:13

Vliv ruské propagandy postupně slábne, ale stále jí věří většina občanů federace. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý velvyslanec v Rusku a diplomat Petr Kolář. Ten má za to, že hlavní tváře ruské propagandy časem uvidíme, jak se v převlečení pokusí prchnout ze země. Mluvčí ministerstva zahraničí Mariju Zacharovovou označil za „směšnou figurku“ a „loajálního pudlíka“ ruského prezidenta Vladimira Putina.