CNN Prima News Petr Kolář

Petr Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kolář“

Mynářová: Nám novináři viseli na bráně. Hrad bych hlídala jako za Zemana, vmetla Witowské

Nechť je „Kolářův Hrad“ alespoň z poloviny střežen jako ten „Mynářův“, napsala na Facebooku novinářka a manželka bývalého kancléře Alexandra Mynářová. Reagovala tím na výroky své kolegyně z oboru Světlany Witowské, která se vymezovala proti spekulacím o střetu zájmů svého partnera a současného prezidentova rádce Petra Koláře. Mynářová Witowskou nepřímo osočila z používání dvojího metru v novinářském přístupu k hradnímu osazenstvu. Witowská na sociálních sítích nereagovala.

Vláda dost nebojuje s dezinformacemi, tvrdí Pavel. Popsal i důvody změn na Hradě

Vláda podle prezidenta Pavla nedělá dost v boji s dezinformacemi. V rozhovoru pro Radiožurnál řekl, že tato oblast zůstala trochu ve vzduchoprázdnu, což není dobře. Prezident se vyjádřil také k odchodu kancléřky Jany Vohralíkové, na jejíž místo v půli února nastoupí Milan Vašina. Podle hlavy státu lidé rádi hledají v obyčejné situaci nějaké příběhy, nešlo však prý o žádné zemětřesení či mocenské boje, jak se spekulovalo v médiích.

Ostrá hádka novinářek. Na Hradě nemá Kolář co dělat, tvrdí Zlámalová. Witowská neudržela nervy

Novinářky Lenka Zlámalová a Světlana Witowská se pohádaly kvůli nejasnostem na Pražském hradě a roli lobbisty Petra Koláře. Zatímco komentátorka Czech News Center volá po bedlivějším sledování aktivit někdejšího interního poradce prezidenta Petra Pavla, moderátorka Aktuálně.cz a Kolářova partnerka vzkázala Zlámalové, „ať přestane šířit bludy“. Následně si novinářky vyměnily několik ostrých slov, ani jedna ze své pozice nicméně neustoupila. Kolář působí od ledna jako externí poradce prezidenta v oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky, kontrakt interního poradce si neprodloužil.

Pavel selhal, Hrad neřídí on, míní Balšínek. Korecký mluví o napojení na ambasádu USA

Prezident Petr Pavel selhává a je vidět, že Pražský hrad neřídí. Myslí si to šéfredaktor deníku Echo24 a Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Kritizoval také fakt, že si hlava státu nebyla schopná ani vybrat kompetentní tým. Politický komentátor Miroslav Korecký dodal, že nový kancléř prezidenta Milan Vašina přichází z neziskové organizace Aspen Institut, která je napojená na ambasádu Spojených států. Podobné napojení má už nyní Pavlův blízký spolupracovník Petr Kolář.

Nařčení ze šikany, čistek a klientelismu. Končící kancléřka Vohralíková budila kontroverze

Vedoucí kanceláře prezidenta Janu Vohralíkovou, která ve své funkci v únoru skončí, provází řada kontroverzí. Zdroje na Hradě zmiňovaly bossing a šikanu ze strany kancléřky, někteří o personálních změnách hovořili jako o čistkách. Rozruch vyvolala na podzim konference vyjednavačů, jež se konala na Pražském hradě. Její kritici se vymezovali proti podmínkám pro nájem a napojení Vohralíkové na pořadatele. Kancléřka veškerá obvinění odmítala.

Klempíř: Rakušan se sešteloval, debata v Karviné byla jako z Ameriky. Zoufalost, míní Kolář

Rakušan je seštelovaný jako švýcarské hodinky, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS odborník na politický marketing Oto Klempíř. Vystoupení ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) v Karviné je podle něj začátkem volební kampaně. Označil to za mistrovské dílo a přirovnal ho k americké kvalitě. Komentátor MF DNES Petr Kolář volil ale spíše kritická slova. Nelíbilo se mu například neustálé opakování, že debata byla bez cenzury, protože cenzura u nás není. Video, které Rakušan natočil, označil za zoufalé.

Mexiko žaluje zbrojaře kvůli „podpoře“ kartelů. V jedné z firem působí i Pavlův poradce

Mexiko může oficiálně žalovat velkovýrobce střelných zbraní působících v USA, rozhodl federální odvolací soud v americkém Bostonu. Vládě středoamerického státu jsou trnem v oku dodávky zbraní, kterými jsou zásobovány tamní drogové kartely, a obviňuje firmy z nedbalosti. Ty naopak kontrují, že se vedení země snaží zástupně odvrátit pozornost od své neschopnosti bojovat s organizovaným zločinem. Na listu obžalovaných je i společnost Colt, pro niž pracuje klíčový poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář. Informuje o tom web CNN.

Závody v trapnosti. Rakušanovi marketéři zkouší trumfnout Fialovu Nutellu, míní Kolář

Ač se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) stavil ve videu z volejbalové šatny proti „přizdihráčství“, sám se tak podle komentátora Petra Koláře zachoval vůči premiérovi Petru Fialovi (ODS). Ve vysílání CNN Prima NEWS Kolář počin šéfa resortu ostře zkritizoval s tím, že se jeho marketéři nejspíše pokouší „v závodech trapnosti“ trumfnout již zlidovělé video předsedy vlády s Nutellou. Podle politického marketéra Petrose Michopulose může příspěvek u některých voličů hnutí zabodovat.

Balšínek: Jurečka předvedl ponižující divadlo. Lidovci jsou na hranici klinické smrti

Nesmírně ponižující divadlo. Těmito slovy označil vyjadřování ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) o vánočním večírku šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Ministr lhal a lze očekávat, že současné nízké volební preference lidovců poklesnou. Strana je podle Balšínka na hranici klinické smrti a s nynějším vedením nemůže ani získat nové voliče.

Zemětřesení na Hradě: Šéf poradců Richter a bývalý diplomat Kolář končí smluvní spolupráci

Ve smluvní spolupráci s Hradem nebudou od ledna na vlastní žádost pokračovat šéf poradců Tomáš Richter nebo bývalý diplomat Petr Kolář. Druhý jmenovaný ale zůstane v expertním zahraničně-politickém panelu. V tiskové zprávě to ve čtvrtek oznámil odbor komunikace Hradu. Prezident Petr Pavel se s oběma v pondělí sešel a poděkoval za jejich práci.