reklama
CNN Prima News Petr Kolář

Petr Kolář

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kolář“

Komentátor: Piráty si Babiš vybral cíleně, Spolu nechává být. Kampaně voliče nepřesvědčí

Volební kampaně jedou na plné obrátky, podle politického komentátora Petra Koláře však už názory voličů nijak výrazně neovlivní. Pokud v příštím týdnu nezačne mohutná vlna pandemie, preference stran a koalic nic nezmění. „Důležité například bylo, že si Babiš Piráty vybral za svůj hlavní cíl. Naopak koalici Spolu nechává zatím na pokoji. Možná spoléhá na budoucí koaliční spolupráci,“ uvedl redaktor MF DNES k preferencím v pořadu Nový den.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

Hamáček neuspěje. ANO nabízí to samé jako ČSSD, ale v mnohem lepší verzi, říká analytička

O tom, že ČSSD ubývají voliči, mluví experti už dlouho. Podle analytičky Lenky Zlámalové lídr strany Jan Hamáček nabízí voličům stejný program jako hnutí ANO, avšak verze premiéra Andreje Babiše je mnohem lepší a luxusnější. Uvedla to v reakci na středeční velkou debatu politických jedniček na CNN Prima NEWS. Podle politologa Jana Kubáčka a komentátora Petra Koláře má ČSSD i přes nepříznivě vypadající výsledky předvolebních průzkumů šanci do Sněmovny proniknout.

Téma migrace v Česku zabírá. Rozumí mu každý i ve vesnické hospodě, míní komentátor

Migrace se vrací jako volební téma. Zabírá, protože budí vášně a rozumí mu kdokoliv i ve vesnické hospodě, myslí si komentátor MF DNES Petr Kolář. Podle politologa Pavla Šaradína v tomto tématu budou hrát roli emoce a některé subjekty a strany se mohou více vyhranit a profitovat z toho. Zatím se ale toto téma „nehrotí“. Uvedli to v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS.

Komentátoři: S únikem informací má problém celé Česko. Z BIS je děravá služba

Komentátoři Petr Kolář a Petr Hartman se ve vysílání CNN Prima NEWS pustili do Bezpečnostní informační služby (BIS). Prezident Miloš Zeman o víkendu prohlásil, že ho vysoce postavený důstojník BIS před několika lety informoval, že jeho blízcí spolupracovníci jsou odposloucháváni. „Co je to za tajnou službu? Je to spíše děravá služba,“ kritizoval Kolář.

Bartoš hraje na harmoniku, Babiš vyjídá ledničku. Čím politici letos lákají voliče?

Premiér, který v noci „vyžírá“ lednici, další se zase spojují s celebritami. Doby, kdy politici jen rozdávali letáky a balonky, jsou dávno pryč. Teď se snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do voleb zbývají tři měsíce a už nyní je nabídka politiků pestrá. Ukazují děti, psy, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.

Pomůže tornádo Babišovi vyhrát volby? Chce vytěžit další katastrofu, míní novinář

Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho ministři zkoušejí, jak by mohli využít další katastrofu. Takto komentoval situaci po řádění tornáda na jižní Moravě redaktor Seznam Zpráv Petr Holub ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Situaci přirovnal k začátku pandemie koronaviru. Novináři Barbora Zpěváčková ze CNN Prima NEWS a Petr Kolář z MF DNES se ovšem shodli, že by byla chyba, kdyby politici na místo poničené živelnou katastrofou nejeli.

reklama