reklama

Sledujte speciální Interview s horolezcem Holečkem: Jaký byl únik ze sněhového pekla?

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh byli uvězněni pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse.
Zdroj: Facebook Marka Holečka

Přežili vlastní smrt těsně pod vrcholem himálajské sedmitisícovky Baruntse. Dvojici českých horolezců Marka Holečka a Radoslava Groha uvěznila sněhová bouře na téměř čtyři dny. Stan si museli rukama vyhrabávat ze závějí čerstvě napadaného sněhu. Jaký byl únik ze sněhového pekla? Nejen o tom s Markem Holečkem v úterním Interview speciálu, který můžete sledovat od 22:30 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Komplikovaný sestup z himálajské sedmitisícovky zvládli čeští horolezci v sobotu, kdy se jim podařilo sestoupit o 1100 výškových metrů do míst, odkud je mohla vyzvednout helikoptéra. Ta je přepravila do Káthmándú. O radostnou zprávu se podělil Holeček na svém Facebooku.

„Celé lezení nebylo nic proti návratu do Káthmándú. Tady teprve začal ten správný zážitkový poukaz do loterie přežití. Předesílám, že mi nic není, doba je však zvláštní,“ napsal horolezec.

Po přistání s helikoptérou ho převezli na „mezinárodní“ kliniku. „Tam mi třikrát odebrali krev, takže mě regulérně vykrvili. Pak rentgenovali a následně vyhodnotili, že potřebuji kyslík, pak jsem dostal tisíc prášků. Když jsem je odmítl žrát a cokoliv s nimi dělat, dospěli k hodnocení, že jsem na hlavu a s jistotou umřu,“ popsal Holeček.

„Nicméně ‚Nebeská past‘, tak se jmenuje naše nová cesta na ‚Barušku‘, slaví světový úspěch. Jediné, co to kalí, je fakt, že zatím nemáme letenku domů. Asi budeme muset dojit pěšky,“ uvedl v pondělí na Facebooku horolezec.

Marek Holeček
Marek Holeček
Zdroj: Facebook Marka Holečka

K tématu

Tagy: Himaláje Interview horolezectví Marek Holeček sněhová bouře Radoslav Groh
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Sledujte ŽIVĚ Partii se Šlachtou, Bartoškem a Ferjenčíkem. Co bude po volbách?

Sledujte ŽIVĚ Partii se Šlachtou, Bartoškem a Ferjenčíkem. Co bude po volbách?

Rozvolněné léto. Kam nás dovede? Stihnou se podnikatelé alespoň částečně zhojit na letním provozu? A co rozvolňování? Nepostupujeme až příliš rychle, či jde o populistický krok před volbami? Nejen o tom v první polovině Partie diskutovali vicepremiér za Hnutí ANO Karel Havlíček, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda Hnutí SPD Tomio Okamura. Co bude po volbách? Na toto téma diskutují v druhé polovině pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík, místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek a šéf Přísahy Robert Šlachta.

Žena, která krotí lumpy a fotbalové chuligány: Musíte si věřit, ale mít i pokoru
Za sobotu přibylo 74 případů covidu, nejméně od poloviny loňského července
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Další články
reklama
reklama