CNN Prima News slevy na dani

slevy na dani

Výpis příspěvků ke štítku „slevy na dani“

Pomoc Čechům v nouzi: Vláda chystá změny dávek i slev na dani. Jak se vás dotknou?

Vláda Petra Fialy měsíc od vypuknutí války přichází s konkrétní pomocí Čechům, na které současná situace dopadá nejtíživěji. Očekává se například, že dojde ke zvýšení životního minima, a tím i ke zvýšení přídavků na děti. Rodinám by pak nejvíce pomohlo zvýšení slevy na dítě a zásadní dopad na jejich rozpočty by mělo navýšení rodičovského příspěvku. O tom, co a v jaké výši projde, by mělo být jasno ve středu. Jaké změny se plánují a pomohou zrovna vám?

Ať si hraje schovku doma s Monikou, pustila se Pirátka do Babiše po odchodu ze Senátu

Senátoři se ostře pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem je, že předseda vlády slíbil, že v Senátu bude po celou dobu projednávání daňového balíčku, nicméně krátce po začátku jednání odjel. Premiér se omluvil s tím, že musí na jednání Evropské rady do Bruselu a že Česko nemůže zastupovat nikdo jiný. To ale senátorům rozhodně nestačilo a vmetli mu i jeho dva dny starý slib, který dokonce napsal na Twitter. Nová pirátská senátorka Adéla Šípová Babišovi vzkázala, ať si hraje na schovku doma s manželkou Monikou, ale ne se senátory.

Stát nám z mezd bere stále víc, aniž by hnul brvou. Daňové slevy jsou deset let stejné

Když to dobře půjde, od nového roku se změní výpočet pro daň z výdělků zaměstnanců. Namísto superhrubé mzdy se totiž základnou stane mzda hrubá. Lidé prý díky tomu ušetří pár stokorun měsíčně a erár to nezruinuje. Stát nám totiž každoročně sebere na daních stále vyšší část mzdy. Důvodem je neměnná výše slev na daních. Některé se nezvyšovaly i více než deset let.