CNN Prima News Slovinsko

Slovinsko

Výpis příspěvků ke štítku „Slovinsko“

Nikdy nezapomeneme. Kyjev poděkoval Česku za pomoc, zmínil srpen 68 i Havla s Krylem

Děkujeme, nikdy nezapomene. České republice to ve speciálním videu vzkázalo kyjevské vedení. Ukrajina, která se přesně rok a půl nepřetržitě brání ruské invazi, u příležitosti vlastního Dne nezávislosti rozesílá děkovné vzkazy svým spojencům a podporovatelům. U Česka Ukrajinci vedle současné vojenské pomoci zmínili i sovětskou okupaci z roku 1968, Václava Havla či Karla Kryla.

Počasí kolabuje v celé Evropě. Česko nabízí Slovinsku jako pomoc technologii z 50. let

Počasí se zřejmě pomátlo po celé Evropě a živelní katastrofy teď komplikují životy všem jejím obyvatelům. V Portugalsku a na italské Sardinii řádí lesní požáry. Na Baltu zuří silné bouře. A Slovinsko se vypořádává se záplavami, které jeho premiér označil za největší přírodní pohromu v historii země. S pomocí přispěchala i Česká republika, která této malé zemi nabídla soupravy k výstavbě tří mobilních mostů, tedy konstrukci vyvinutou před přibližně 70 lety.

Desítky tisíc skautů včetně Čechů evakuují z celosvětového srazu. Ohrozila je bouře Khanun

Jižní Korea se připravuje evakuovat desítky tisíc skautů z dějiště světového jamboree, ke kterému se blíží tropická bouře Khanun. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na představitele Světové organizace skautského hnutí (WOSM). Mluvčí české organizace Barbora Trojak uvedla, že skauti jsou na evakuaci dobře připraveni, přesun začne v úterý místního času. Předčasný odjezd domů podle ní nikdo z Čechů neplánuje. České velvyslanectví v Soulu objednalo deset autobusů pro české skauty a 20 Ukrajinců, jsou připraveny jet do Soulu, sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Špatné počasí ve Slovinsku si už vyžádalo tři oběti. Jedna zemřela při povodni, dvě zabil blesk

Nejméně jednoho mrtvého si ve Slovinsku vyžádaly povodně vyvolané přívalovými dešti z noci na pátek. Nepříznivé počasí má zřejmě za následek také smrt dvou turistů z Nizozemska, které v horách zabil blesk. Podle agentury STA to v pátek uvedla slovinská policie, která okolnosti úmrtí ještě vyšetřuje. Řada obcí na severu a severovýchodě Slovinska se ocitla pod vodou. V některých okresech poblíž Lublaně byl vyhlášen stav nouze. Povolána byla i armáda. Meteorologové předpovídají další intenzivní srážky.

CNN: Premiér jí nadával na internetu. Do boje s nenávistí vyrazila se srdíčky a armádou smíšků

Slovinská aktivistka Nika Kovačová se prostřednictvím nevládní organizace Institut 8. března snaží bojovat se zlobou na internetu a se špatnou náladou ve společnosti. I její snažení začalo nenávistí – na internetu jí nadával slovinský expremiér Janez Janša. Založila proto uskupení, které se vztekem bojuje láskou, popisuje americká CNN.