CNN Prima News Slovinsko

Slovinsko

Výpis příspěvků ke štítku „Slovinsko“

Slovinsko má poprvé v historii prezidentku. Ve volbách zvítězila advokátka Musarová

13. listopadu 2022 21:43

Ve druhém kole slovinských prezidentských voleb v neděli zvítězila advokátka Nataša Pircová Musarová, a stane se tak první ženou v čele této země, uvedla agentura Reuters. Po sečtení 98,29 procenta hlasů získala Pircová Musarová 54,03 procenta hlasů, zatímco její protikandidát, bývalý ministr zahraničí Anže Logar 45,97 procenta, napsal slovinský deník Delo.

Rakousko dál bojuje s převaděči. Prodlouží kontroly na hranicích do 12. prosince

11. listopadu 2022 05:48

Rakouská vláda prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem nejméně do 12. prosince. S Maďarskem a Slovinskem zůstanou kontroly v platnosti přinejmenším do poloviny května. Agentuře APA to sdělil ministr vnitra Gerhard Karner, podle nějž je opatření nutné pro boj proti převaděčům. Rakouské ministerstvo v odůvodnění svého rozhodnutí zmínilo, že kontroly na hranicích se Slovenskem prodloužilo kvůli zvýšené migraci také Česko.

Tragický pád vrtulníku: Při nehodě zahynul ředitel slovinské televize i jeho 13leté dítě

7. listopadu 2022 15:24

Na jihu Itálie u apulijského města Apricena se v sobotu zřítil vrtulník, který letěl z Tremitských ostrovů v Jaderském moři. Na palubě bylo pět cestujících včetně čtyř slovinských turistů a dva piloti, nikdo z nich nehodu nepřežil, informovala agentura ANSA. Podle slovinských webů je mezi oběťmi i třináctileté dítě a známý ředitel tamní televize.

Rekrutujeme vojáky i v Česku. Prapor Švejk je naší páteří, má tvrdit šéf ruských vagnerovců

27. října 2022 22:04

V Česku máme velký počet náborových center. To měl na sociální síti Telegram prohlásit Jevgenij Prigožin, šéf žoldnéřské Vágnerovy skupiny, která za Rusko bojuje na Ukrajině. Tam prý Češi válčí pod praporem Švejk. I když pravost tohoto tvrzení nelze nezávisle potvrdit, není to poprvé, kdy se mluví o náboru nových bojovníků v Česku.

Biden nehodlá jednat s Putinem. Útok na americké satelity by se setkal s reakcí

27. října 2022 06:36

Americký prezident Joe Biden nemá v úmyslu jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na listopadovém summitu zemí skupiny G20 v Indonésii. Na tiskovém brífinku to ve čtvrtek řekl mluvčí Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby. Ukrajinci mezitím dál pokračují ve své ofenzivě na severovýchodě i jihu země, v obraně slaví úspěchy. K nejtvrdším bojům dochází u doněckého Bachmutu.

Užitečná spolupráce, řekl Zeman o Visegrádské skupině. Podpořil by rozšíření o Slovinsko

11. října 2022 17:09

Český prezident Miloš Zeman se vyslovil pro rozšíření Visegrádské skupiny (V4) o Slovinsko. Spolupráci v rámci uskupení označil za užitečnou. Oznámil to po úterní schůzce s kolegy ze zemí V4, do níž kromě Česka patří také Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zároveň prohlásil, že podstatným faktorem energetické krize, tedy cen energií, je takzvaný Green Deal.

Kam letí okřídlená spása? Rozkazy Říma zní jasně: Boj s ohněm v Krasu má přednost

28. července 2022 22:46

Lesní požáry v italském Krasu, který se nachází u hranic se Slovinskem, se ve čtvrtek opět výrazně zhoršily. Situace je dle tamních úřadů natolik vážná, že se Řím rozhodl stáhnout z Česka své dva hasící letouny Canadair CL-415. Italská média dále informují, že kvůli postupujícímu ohni, jenž začal ohrožovat domy, musely být evakuovány stovky lidí. Na místě zasahují i hasiči ze sousedního Slovinska, uvedla stanice RAI.

Dovolenkový ráj v plamenech: Řecký boj s ničivým živlem komplikuje vítr i extrémní vedra

24. července 2022 13:23

Hasiči v Řecku bojují s desítkami požárů porostu, ten největší nyní ohrožuje národní park Dadia na severovýchodě země. Oheň na území s chráněnými lesy a mnoha druhy vzácných živočichů, zejména ptáků, se snaží zastavit na 320 hasičů, kterým pomáhají dobrovolníci i vojáci. Nasazeny jsou také dvě desítky letadel a vrtulníků, uvedl list Kathimerini. Požáry způsobené suchým a horkým počasím dál zuří i v Itálii a Slovinsku.