reklama
CNN Prima News Slovinsko

Slovinsko

Výpis příspěvků ke štítku „Slovinsko“

Změna cestovatelské mapy: Z Nizozemska, Norska nebo Slovinska se zpřísní návrat do ČR

3. září 2021 18:05

Od pondělí se zpřísní návrat do České republiky z Nizozemska, Norska, Slovinska a San Marina. Ale jen pro neočkované cestovatele. Na takzvané mapě cestovatele se země přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Jednodušší bude naopak návrat z Azorských ostrovů. O změně informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Pogačar obhájí triumf na Tour de France. V časovce vládl Van Aert

17. července 2021 19:07
Aktualizováno

Slovinský cyklista Tadej Pogačar obhájí vítězství na Tour de France. V předposlední etapě, kterou byla časovka na 30,8 kilometru, obsadil 22letý jezdec osmé místo a má více než pětiminutový náskok na druhého Jonase Vingegaarda z Dánska. Časovku vyhrál Belgičan Wout van Aert a připsal si druhé dílčí prvenství v letošním ročníku po triumfu horské jedenácté etapě.

Západní Balkán patří do EU, shodli se Babiš s Orbánem a dalšími premiéry z V4

9. července 2021 15:37

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se shodli na potřebě rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu. Předsedové vlád Česka, Slovenska, Maďarska a Polska vyrazili na schůzku do Slovinska, které od začátku července předsedá Evropské unii. Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání v Lublani také dodal, že nerozumí tomu, proč země jako Bulharsko, Chorvatsko nebo Rumunsko nejsou dosud v schengenském prostoru.

Cestování autem PŘEHLEDNĚ: Jak je to v zahraničí s povinnou výbavou a pokutami?

2. července 2021 08:02

Prázdniny začaly a Češi vyrážejí do zahraničí na dovolenou. Kdo se rozhodne pro cestu autem, musí ale počítat s omezeními, která v daných zemích platí. Jaká je povinná výbava například v Chorvatsku nebo Polsku a jaké pokuty mohou policisté udělit za překročení rychlosti nebo telefonování za jízdy? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled atraktivních destinací a pravidel, která mohou řidičům zkomplikovat život.

Do hospody i ke kadeřnici až půl roku bez testu. Česko chce změnit přístup k vyléčeným

12. května 2021 16:07

Když proděláte koronavirus, nemusíte se tři měsíce testovat. Předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek i bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ale volají po prodloužení této „ochranné lhůty“ z 90 na 180 dní. Lidem po nemoci by to usnadnilo nejen návštěvu restaurací či kadeřnictví, ale i cestování. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) Česko o prodloužení intervalu uvažuje, ale čeká na jeho sjednocení s okolními státy.

reklama