reklama

Smrt dívky v Ostrově: Pro bezpečnost skateparku udělalo město maximum, říká starosta

Molitanové doskočiště, které se nachází v ostrovském skateparku, bude zřejmě zrušeno. Právě tam v pátek v podvečer uhořela dvanáctiletá dívka, když si se svou kamarádkou hrála s ohněm a molitan vzplál. O zrušení doskočiště informoval v sobotu ráno starosta Ostrova Jan Bureš.

reklama

„Myslím, že pro bezpečnost areálu jsme jako město udělali maximum. Na základě páteční tragédie to ale vypadá, že molitanové doskočiště, které jsme vloni zakoupili, zrušíme. A překážky, které jsou ze dřeva, nahradíme asi betonem,“ uvedl pro Karlovarský deník starosta Bureš.

K tématu

Starosta také informoval, že jde o oplocený a uzamykatelný areál, který je volně přístupný. Není v pronájmu, nemá žádného správce, který by dohlížel na pořádek. Ráno ho odemykají městští strážníci, v devět večer ho pak zase zamykají. „Není koncipován tak, že by tu měl být stálý dozor. Je zde kamerový systém, který je napojen na městskou policii,“ upřesnil.

Doskočiště s molitanovými deskami bylo v osudné páteční odpoledne uzamčeno. Dívky se přesto do něho nějakým způsobem dostaly. „V 17:08 jeli náhodou kolem státní policisté, kteří spatřili kouř v areálu. Okamžitě volali na místo složky integrovaného systému,“ dodal Bureš.

Podle zasahujících hasičů už nebylo možné dívce z Chomutova, která byla v Ostrově na prázdninách u babičky a dědečka, pomoci. V tu chvíli bylo podle starosty v areálu asi osm dětí. Zda šlo o stejnou partu, do které spadaly dívky, které molitan zapálily, netuší.

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama