reklama

Smrt dívky v Ostrově: Pro bezpečnost skateparku udělalo město maximum, říká starosta

Molitanové doskočiště, které se nachází v ostrovském skateparku, bude zřejmě zrušeno. Právě tam v pátek v podvečer uhořela dvanáctiletá dívka, když si se svou kamarádkou hrála s ohněm a molitan vzplál. O zrušení doskočiště informoval v sobotu ráno starosta Ostrova Jan Bureš.

reklama

„Myslím, že pro bezpečnost areálu jsme jako město udělali maximum. Na základě páteční tragédie to ale vypadá, že molitanové doskočiště, které jsme vloni zakoupili, zrušíme. A překážky, které jsou ze dřeva, nahradíme asi betonem,“ uvedl pro Karlovarský deník starosta Bureš.

K tématu

Starosta také informoval, že jde o oplocený a uzamykatelný areál, který je volně přístupný. Není v pronájmu, nemá žádného správce, který by dohlížel na pořádek. Ráno ho odemykají městští strážníci, v devět večer ho pak zase zamykají. „Není koncipován tak, že by tu měl být stálý dozor. Je zde kamerový systém, který je napojen na městskou policii,“ upřesnil.

Doskočiště s molitanovými deskami bylo v osudné páteční odpoledne uzamčeno. Dívky se přesto do něho nějakým způsobem dostaly. „V 17:08 jeli náhodou kolem státní policisté, kteří spatřili kouř v areálu. Okamžitě volali na místo složky integrovaného systému,“ dodal Bureš.

Podle zasahujících hasičů už nebylo možné dívce z Chomutova, která byla v Ostrově na prázdninách u babičky a dědečka, pomoci. V tu chvíli bylo podle starosty v areálu asi osm dětí. Zda šlo o stejnou partu, do které spadaly dívky, které molitan zapálily, netuší.

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama