CNN Prima News Sněžník

Sněžník

Výpis příspěvků ke štítku „Sněžník“

Další zprzněné hory, kritizují lidé unikátní most v Dolní Moravě. Nelíbí se ani ochráncům

Už v pátek se v Dolní Moravě v Pardubickém kraji slavnostně otevře visutý most Sky Bridge. Ten je s délkou 721 metrů nejdelší pěší stavbou svého druhu na světě. Most ve výšce 95 metrů, který překonává údolí Mlýnského potoka z horského hřebene Slamník na hřeben Chlum, však budí u lidí rozporuplné reakce. Podle ochránců přírody je projekt problematický, protože prý nepříznivě ovlivní ráz krajiny. Nespokojenost dávají lidé najevo i na sociálních sítích.

Českem se psem: Pokoření slona kralického aneb Výprava za prvním sněhem

Aktualizováno

Zdolávání pohoří Kralického Sněžníku jsem plánovala dlouho. Jelikož je pohoří od našeho domova daleko a trasa je dlouhá, výprava se měla uskutečnit s přespáním na některé ze zdejších turistických chat. Ale jak jedno pořekadlo praví – člověk míní, život mění. Jednoho rána jsem si přivstala a rozhodla jsem se bez velkého plánování na „Kraličák“ vyrazit a během jednoho dne ho pokořit.

Chladné letní ráno přepisovalo rekordy. Na Šumavě mrzlo

Pondělní ráno bylo na několika místech v Česku rekordně chladné. Nejchladnější ráno pro 13. červenec v historii měření zaznamenali v Brodě nad Dyjí, Průhonicích, Žatci, Doksanech a na Sněžníku. Teploty se pohybovaly většinou kolem pěti stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě, kde na Kvildě –⁠ Perle v Jezerní slati teplota klesla 3,5 stupně pod bod mrazu. Jde o nejnižší teplotu pro tento den za 34 let měření na této stanici. Český hydrometeorologický ústav to uvedl na Facebooku.