reklama
CNN Prima News sociální demokracie

sociální demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „sociální demokracie“

Vzlety a pád sociální demokracie. Ani „hustá dvojka“ její debakl neodvrátila

10. října 2021 08:13

Kdysi hlavní aktér českých vlád a strana, z níž pocházela řada premiérů. Nyní politická strana, která po sérii volebních debaklů ztrácí zastoupení i v Poslanecké sněmovně. Sociální demokracie, nejstarší česká politická strana, míří poprvé v dějinách samostatné České republiky pryč z dolní komory a i její další působení v dosluhující vládě je v tuto chvíli nejasné.

Foldyna: ČSSD místo pomoci vymýšlí ptákoviny. Otočila se zády k pracujícím lidem

9. října 2021 17:26

Sociální demokraté se otočili zády k běžnému pracujícímu člověku a svému tradičnímu voliči a místo toho začali vymýšlet nadstavby, kterým lidé nerozumí. S takovouto kritikou ČSSD přišel bývalý místopředseda tohoto uskupení a nynější poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Sociální demokracie se podle něj věnuje genderismu či multikulturalismu, tedy tématům, které označil za „ptákoviny“.

Žádná červená linie. Náš program je důležitější než Babišovy kauzy, říká Maláčová

5. října 2021 15:46

ČSSD se nebude bránit povolebnímu vyjednávání s hnutím ANO ani s jakoukoliv jinou stranou, pokud splní podmínky stanovené ze strany sociální demokracie, řekla v pořadu K věci ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Prosazování programu je podle ní důležitější než kauzy šéfa ANO a premiéra Andreje Babiše. Naznačila tím, že ani nejnovější případ související s Pandora Papers není z jejího pohledu překážkou pro možná jednání o budoucí vládě.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

26. července 2021 19:47
Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři

6. května 2021 12:58

Kauza kolem údajného plánu vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na výměnu informací o výbuchu ve Vrběticích za milion vakcín Sputnik V jen dokazuje, v jakém rozkladu ČSSD je. Shodli se na tom komentátoři Petr Honzejk a Miroslav Korecký ve vysílání CNN Prima NEWS. Přispívá k tomu podle nich i svědectví pardubického hejtmana Martina Netolického (ČSSD), který média informoval o tom, co se mělo stát na schůzce Jana Hamáčka se zástupci bezpečnostních složek státu.

Sledujte ZÁZNAM 360° s novým ministrem zahraničí Kulhánkem: Jaké budou další kroky vůči Rusku?

21. dubna 2021 19:36

Novým ministrem zahraničí se ve středu stal Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten tak zaujal post po odvolaném Tomáši Petříčkovi (ČSSD). Jak se staví ke kauze výbuchu ve Vrběticích? Plánuje nějaké změny v zahraniční politice? Na tyto a další otázky bude odpovídat od 20:15 v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Rozhovor můžete sledovat živě v tomto článku.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

15. dubna 2021 05:32

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

reklama