reklama
CNN Prima News sociální demokracie

sociální demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „sociální demokracie“

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři

Kauza kolem údajného plánu vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na výměnu informací o výbuchu ve Vrběticích za milion vakcín Sputnik V jen dokazuje, v jakém rozkladu ČSSD je. Shodli se na tom komentátoři Petr Honzejk a Miroslav Korecký ve vysílání CNN Prima NEWS. Přispívá k tomu podle nich i svědectví pardubického hejtmana Martina Netolického (ČSSD), který média informoval o tom, co se mělo stát na schůzce Jana Hamáčka se zástupci bezpečnostních složek státu.

Sledujte ZÁZNAM 360° s novým ministrem zahraničí Kulhánkem: Jaké budou další kroky vůči Rusku?

Novým ministrem zahraničí se ve středu stal Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten tak zaujal post po odvolaném Tomáši Petříčkovi (ČSSD). Jak se staví ke kauze výbuchu ve Vrběticích? Plánuje nějaké změny v zahraniční politice? Na tyto a další otázky bude odpovídat od 20:15 v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Rozhovor můžete sledovat živě v tomto článku.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Pád na dno ČSSD teprve čeká. Hamáček a Hašek musí pryč, říká jejich vyzyvatel

Největší chybou ČSSD byl vstup s Andrejem Babišem do vlády, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kandidát do vedení strany a dlouholetý starosta v Brně-Líšni Břetislav Štefan. Jan Hamáček podle něj nesplnil, co slíbil, navíc se obklopil lidmi jako Michal Hašek a měl by skončit. Zároveň podle něj strana ještě zdaleka nepadla na své úplné dno, ale teprve k němu směřuje. V rozhovoru dále mluví o spolupráci s Piráty nebo o tom, co dělat, když se strana nedostane do Sněmovny.

Nejen Hamáček a Petříček. ČSSD chce vést i exministryně školství Valachová

O funkci předsedkyně ČSSD se bude ucházet poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Oznámila to na Twitteru. O post šéfa sociální demokracie se bude snažit i ministr zahraničí Tomáš Petříček, kandidovat bude i nynější předseda Jan Hamáček a zájem o místo má také starosta brněnské městské části Líšeň Břetislav Štefan. Nové vedení si bude strana vybírat příští týden.

reklama