CNN Prima News sociální demokracie

sociální demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „sociální demokracie“

V Praze energie, jinde je ČSSD ve špatném stavu. Hlavní je vyřešit dluh, ví Šmarda

15. září 2022 06:10

Předseda sociální demokracie Michal Šmarda cítí před komunálními volbami velkou energii z pražské kandidátky, kterou s ČSSD pod vedením někdejší disidentky a bývalé ombudsmanky Anny Šabatové vytvořila se Zelenými, Budoucností a Idealisty. V hlavním městě by si přál úspěch v magistrátních volbách i v jednotlivých městských částech.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

20. července 2022 05:11

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

V prezidentských volbách bych byl rád za předáka Středulu, říká nový šéf ČSSD Šmarda

10. prosince 2021 22:13

Novopečený předseda sociálních demokratů Michal Šmarda ​by byl rád, kdyby se o prezidentský post ucházel předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Co se týče svého zvolení do čela ČSSD, už obdržel gratulace od bývalého předsedy Jana Hamáčka či šéfa hnutí STAN Víta Rakušana, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podotkl, že díky změně ve vedení strany se možná vrátí i bývalí členové.

Vzlety a pád sociální demokracie. Ani „hustá dvojka“ její debakl neodvrátila

10. října 2021 08:13

Kdysi hlavní aktér českých vlád a strana, z níž pocházela řada premiérů. Nyní politická strana, která po sérii volebních debaklů ztrácí zastoupení i v Poslanecké sněmovně. Sociální demokracie, nejstarší česká politická strana, míří poprvé v dějinách samostatné České republiky pryč z dolní komory a i její další působení v dosluhující vládě je v tuto chvíli nejasné.

Foldyna: ČSSD místo pomoci vymýšlí ptákoviny. Otočila se zády k pracujícím lidem

9. října 2021 17:26

Sociální demokraté se otočili zády k běžnému pracujícímu člověku a svému tradičnímu voliči a místo toho začali vymýšlet nadstavby, kterým lidé nerozumí. S takovouto kritikou ČSSD přišel bývalý místopředseda tohoto uskupení a nynější poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Sociální demokracie se podle něj věnuje genderismu či multikulturalismu, tedy tématům, které označil za „ptákoviny“.

Žádná červená linie. Náš program je důležitější než Babišovy kauzy, říká Maláčová

5. října 2021 15:46

ČSSD se nebude bránit povolebnímu vyjednávání s hnutím ANO ani s jakoukoliv jinou stranou, pokud splní podmínky stanovené ze strany sociální demokracie, řekla v pořadu K věci ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Prosazování programu je podle ní důležitější než kauzy šéfa ANO a premiéra Andreje Babiše. Naznačila tím, že ani nejnovější případ související s Pandora Papers není z jejího pohledu překážkou pro možná jednání o budoucí vládě.

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

26. července 2021 19:47
Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.