CNN Prima News sociální demokracie

sociální demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „sociální demokracie“

REPORTÁŽ: Zástupci levice se na prvního máje pokusili vzkřísit svou dřívější slávu. Marně

Oslavy prvního máje na Střeleckém ostrově v Praze již ani zdaleka nepřipomínají velkolepá setkání příznivců tuzemské levice, která bylo možné sledovat v letech minulých. Programu u památníku, kde se první květnové oslavy uskutečnily již v roce 1890, se letos účastnily maximálně nižší stovky lidí. Návštěvníci akce proto mohli v přímém přenosu sledovat úpadek tradiční levice v Česku.

Zavedení eura okrade pracující i důchodce, říká Paroubek. Časem by obnovil obchod s Ruskem

Zavedení eura v České republice v budoucnu neodmítám, v současné době by to ale znamenalo okradení zaměstnanců a důchodců, řekl v pořadu K věci lídr kandidátky ČSSD (Česká suverenita sociální demokracie) Jiří Paroubek. Konflikt na Ukrajině by se podle něj měl vyřešit okamžitým jednáním o míru. Po ukončení války by se nebránil obnovení obchodu s Ruskem. Expremiér se opřel i do své bývalé strany SOCDEM (dříve ČSSD), která je podle něj na straně války. Šéf tohoto uskupení Michal Šmarda v reakci pro CNN Prima NEWS napsal, že je škoda, že se vysloužilí politici nemohou zbavit nutkání radit z důchodu svým bývalým stranám.

Přetlak mezi radikály. Z osmi lídrů v superdebatě stáli čtyři na straně Putina, říká Schmarcz

Slabý výkon lídryně kandidátky STAN Danuše Nerudové v debatě České zájmy v Evropě na CNN Prima NEWS ukončil její ambice stát se eurokomisařkou. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Dodal, že z osmi lídrů, kteří se superdebaty před volbami do Evropského parlamentu zúčastnili, stáli čtyři na straně ruského prezidenta Vladimira Putina.

Jelínek: Kolářovy vulgarity mohou TOP 09 potopit. Babišův záměr byl absurdní, míní Šídlo

Vulgarity poslance Ondřeje Koláře (TOP 09) mohou jeho straně způsobit životní ohrožení. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. Je to podle něj tím, že si TOP 09 vždy zakládala na uhlazenosti a distingovanosti. V pondělí použil vulgární výraz také předseda ANO Andrej Babiš, když se snažil získat materiály ohledně šéfa české diplomacie Jana Lipavského (Piráti). Podle komentátora Seznam Zpráv Jindřicha Šídla byl jeho záměr absurdní.

Hnutí ANO trhá rekordy. V parlamentních volbách by získalo přes 38 procent, ukazuje průzkum

Sněmovní volby by na přelomu února a března vyhrálo hnutí ANO, dostalo by 38,5 procenta hlasů. Je to nejvyšší zisk od roku 2014, kdy agentura Kantar s průzkumem začala. Druhá ODS by měla 14,5 procenta, Piráti by dostali 9,5 procenta hlasů a hnutí SPD by volilo devět procent lidí. Do Sněmovny by se dostalo ještě hnutí STAN se sedmi procenty a TOP 09 s pěti procenty. Vyplývá to z průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi (ČT). Pokud by vládní strany ODS, TOP 09 a KDU-ČSL kandidovaly v koalici Spolu, volilo by je 20 procent lidí. ANO by v takovém případě získalo 39 procent hlasů.

Zaorálek: Trump má jistou podporu bohatých. Svoboda varoval před chybou Haleyové

Bývalý americký prezident Donald Trump slibuje snížení daní, proto má takřka jistou podporu bohatších voličů, řekl ve speciálním vysílání k volebnímu superúterý na CNN Prima NEWS exministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Jeho předchůdce a někdejší šéf KDU-ČSL Cyril Svoboda pak varoval před zásadní chybou, které se může dopustit Trumpova sokyně v boji o republikánskou nominaci Nikki Haleyová.

ČSSD leží v prachu a hrozí její úplné zničení, řekl Paroubek. Chce levicovou superkoalici

Bývalý český premiér Jiří Paroubek hlásí návrat do politiky. Byl zvolen předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá zkratku ČSSD, tedy stejnou jako strana, které v minulosti šéfoval a vytáhl ji na politické výsluní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkritizoval představitele SOCDEM a promluvil o svých ambicích i aktuálním politickém dění.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Kauza Fialovy kampeličky: Na záložnu měli být napojeni agenti i podezřelý dárce

Na Petra Fialu (ODS) se snesla kritika kvůli jeho podílnictví v Podnikatelské družstevní záložně, na jejímž chodu se podíleli i bývalí členové ODS. Ve společnosti se údajně angažovali také lidé namočení do skandálů kolem Úřadu pro zahraniční styky a informace, při nichž zmizelo několik stovek milionů korun. Fiala se nařčením brání, svým vkladem do družstva prý chtěl pouze diverzifikovat své prostředky. Se zjištěním přišel web iDnes.cz.