reklama
CNN Prima News sociální demokraté

sociální demokraté

Výpis příspěvků ke štítku „sociální demokraté“

Vzlety a pád sociální demokracie. Ani „hustá dvojka“ její debakl neodvrátila

10. října 2021 08:13

Kdysi hlavní aktér českých vlád a strana, z níž pocházela řada premiérů. Nyní politická strana, která po sérii volebních debaklů ztrácí zastoupení i v Poslanecké sněmovně. Sociální demokracie, nejstarší česká politická strana, míří poprvé v dějinách samostatné České republiky pryč z dolní komory a i její další působení v dosluhující vládě je v tuto chvíli nejasné.

Petříček má smůlu. ČSSD chce v čele kandidátky Maláčovou, voliče má lákat i Stropnický

15. června 2021 12:24

Sociální demokracii v Praze by měla vést do voleb ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. ČSSD původně počítala, že v čele kandidátky bude exministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten však na dubnovém sjezdu kandidoval proti šéfovi strany Janu Hamáčkovi, který nakonec předsednický post uhájil. Hamáček pak nechal Petříčka z ministerstva odvolat.

Hamáčkovi se šachy na severu nevyplatily. Jeho kandidáti totálně pohořeli

4. října 2020 10:51

Čachry s kandidátkou, které dělalo vedení ČSSD v Ústeckém kraji, se nevyplatily. Předseda sociálních demokratů Jan Hamáček si v létě postavil svoji vlastní kandidátku bez ohledu na vedení v kraji, figuroval na ní například kontroverzní podnikatel a pravá ruka expremiéra Jiřího Paroubka Petr Benda. Výsledek? ČSSD nebude mít na Ústecku jediného zastupitele, partaj získala pouhých 3,16 procenta.

reklama