reklama

Sledujte ZÁZNAM: Hamáček by o týden protáhl zákaz cestování mezi okresy

Sociální demokraté měli v pondělí od 13 hodin tradiční tiskovou konferenci k aktuální politické situaci. Minulý týden šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček prohlásil, že epidemie koronaviru zpomaluje, ale vyhráno není. Jak hodnotí situaci nyní a můžeme se těšit na rozvolnění? To sledujte přímo v tomto článku.

reklama

„Naplňují se očekávání, epidemie zpomaluje, ale samozřejmě vyhráno není,“ řekl minulé pondělí na tiskové konferenci Hamáček. Jak situaci hodnotí po týdnu?

K tématu

Hamáček by mohl také reagovat na průzkum agentury Kantar pro ČT. Z něj vyplynulo, že s politickou situací v Česku je spokojeno pouze 11 procent obyvatel. Téměř polovina Čechů hodnotí politickou situaci za velmi špatnou.

Vloni v březnu, tedy na začátku koronovarivové epidemie, přitom byla spokojenost s politickou situací u 61 procent respondentů.

Propad spokojenosti se odráží i na preferencích vládních stran. Hnutí ANO by podle průzkumu získalo ve volbách pouze 22 procent a skončilo by druhé. Piráti a STAN by měli podle Kantaru 34 procent. ČSSD by se do Sněmovny vůbec nedostala, už od září se v průzkumech Kantaru pohybuje kolem čtyř procent.

K tématu

Další hlavní zprávy

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
Další články
reklama
reklama