reklama

Sokolovská uhelná ukončí v srpnu provoz plynárny ve Vřesové, o práci přijde 1 000 lidí

Společnost Sokolovská uhelná a. s. ukončí v srpnu letošního roku provoz tlakové plynárny ve Vřesové nedaleko Karlových Varů. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat.

reklama

Až tisícovka zaměstnanců, kteří by tak mohli přijít o práci, ale má šanci na pomoc ze strany státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby. Informaci poskytli sami pracovníci Sokolovské uhelné a. s. ve středu v tiskové zprávě. K definitivnímu ukončení činnosti bude ještě nutná novelizace zákona.

V Karlovarském kraji se kvůli dopadům pandemie koronaviru na lázeňství a cestovní ruch opět prudce zvedla nezaměstnanost. Propouštění ze Sokolovské uhelné by mohlo znamenat významný přírůstek počtu lidí bez práce.

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama