CNN Prima News elektrárna

elektrárna

Výpis příspěvků ke štítku „elektrárna“

Fotovoltaika pomáhá šetřit, ročně i 60 tisíc korun

16. května 2023 09:30

Ceny energií v posledním roce rostly a spolu s nimi také zájem Čechů o energetickou soběstačnost. A tak v české kotlině prudce stoupl zájem o fotovoltaické elektrárny, které mají majitelům nemovitostí pomoci ušetřit na nákladech za provoz. Jen během prvního čtvrtletí letošního roku jich v síti několikanásobně přibylo. A stejně tak i žádostí o připojení.

Strach o dva Čechy v Súdánu. Trčí tam jak ve vězení, je to hazard se životy, běduje manželka

3. května 2023 22:54

Už přes dva týdny zuří v Súdánu občanská válka mezi dvěma znepřátelenými vojenskými skupinami. V africké zemi stále zůstávají i dva Češi, kteří zatím marně čekají na evakuaci. Manželka jednoho z nich se nám teď ozvala s tím, že má o život svého manžela velké obavy. České úřady rodinu prý o ničem neinformují.

Vypnout jádro je od Německa nezodpovědnost. Elektřina podraží i Čechům, varoval Janeček

20. dubna 2023 06:31

Vypínání funkčních a moderních jaderných elektráren v Německu je velká chyba a poškodí i Českou republiku. Pro CNN Prima NEWS to řekl energetický expert Pavel Janeček, podle kterého by se lidé měli připravit na vyšší ceny elektřiny. Německo přitom bojuje se svým energetickým mixem – v současné době mají největší podíl na výrobě elektřiny uhelné elektrárny.

Soumrak fosilních paliv? Při výrobě elektřiny je vytlačují obnovitelné zdroje, píše CNN

16. dubna 2023 07:24

Objem fosilních paliv, které se po celém světě využívají k výrobě elektřiny, letos poprvé v historii klesne. Informovala o tom americká CNN s odkazem na ekologický think tank Ember. Podle něj se podíl využívání fosilních paliv při výrobě elektřiny rok od roku snižuje, naopak raketově roste obliba solárů a větrných elektráren.

ČEZ vytvořil rekordní zisk 80,7 miliardy. Krutý žert, máme nejvyšší ceny elektřiny, míní Havlíček

21. března 2023 07:44

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy odráží enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Skupina to v úterý oznámila v tiskové zprávě. Dosud nejvyšší čistý zisk, 51,9 miliardy korun, měla firma v roce 2009.

Ukrajinci odrazili útok u Bachmutu. Zahynulo už přes 100 tisíc Rusů, hlásí zdroje

21. ledna 2023 07:59

Ředitel CIA William J. Burns neohlášeně navštívil Kyjev a varoval ukrajinského prezidenta před plány Rusů. Na území centrálního Donbasu nadále zuří nelítostné střety, zvláště krvavé jsou boje u doněckého Bachmutu. Londýnští odborníci uvedli, že se ukrajinští vojáci začátkem tohoto týdne s velkou pravděpodobností stáhli ze Soledaru. Situace v okupované Záporožské jaderné elektrárně se zhoršuje, uvedl tamní ministr. Podle informací agentury Unian na území Běloruska proběhnou v sobotu další rozsáhlá cvičení ruských leteckých jednotek.

Energetický Holding Malina: Fotovoltaika je cesta k úsporám a soběstačnosti i pro bytové domy

11. ledna 2023 17:30

Zvyšující se ceny energií a zálohy za jejich využívání, které mnohdy vzrostly až čtyřnásobně. To je v Česku téma, které neutichá už řadu měsíců. Většina z nás hledá především způsob jak na energiích ušetřit. Pro majitele nemovitostí může být podle odborníků vhodným řešením fotovoltaika. A to dokonce i v zimě, kdy je slunečního svitu nejméně. Téma v pořadu Interview Plus podrobně rozebrala moderátorka Martina Kuzdasová s obchodním ředitelem Energetického Holdingu Malina Jozefem Partikou.