reklama
CNN Prima News elektrárna

elektrárna

Výpis příspěvků ke štítku „elektrárna“

Export slunečních paprsků jako nový trend: Solárním baronem světa se stává Maroko

Pandemická stopka dala vládám čas na přehodnocení energetického portfolia. Do popředí státy čím dál častěji stavějí šetrnější a obnovitelné zdroje, v kurzu jsou proto solární elektrárny. Profitovat z toho mohou země, které budou obnovitelnou energii vyvážet. V černého koně trhu se může proměnit například Maroko, které je jako jedna z mála afrických zemí elektrickou sítí napojené na Evropu.

Křetínského EPH uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny. Vyhrál aukci na kompenzace

Aktualizováno

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny – větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku, oznámil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. EPH podle něj uspěl v aukci na platby za odstavení uhelných zdrojů. Výši finanční kompenzace mluvčí nesdělil.

Cena elektřiny poroste. Bez jaderných elektráren to v budoucnu nejde, říká odborník

Švédsko preferuje zelenou energii. Přijatelná je jenom ta z vody, ze slunce nebo větru. Ostatní elektrárny švédská vláda zatížila takovými daněmi, že se jejich provoz nevyplácí. Letošní zima energetickou koncepci země prověřila a výsledek nevypadá příliš slavně. Místní televize Švédům doporučila, aby přestali luxovat. Dojeli na silné mrazy, říká Milan Smutný ze spolku Realistická energetika a ekologie. A jaká je budoucnost energetiky v Evropě?

Jeden ze sedmi divů Česka: Navštivte přečerpávající elektrárnu Dlouhé stráně

Výstavba nejvýkonnější české vodní elektrárny, která se nachází v Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, trvala osmnáct let. Návštěvníkům je volně přístupná horní nádrž, ke které se dá pohodlně dojet autobusem, nebo se nabízí možnost vyjet jedinou šestisedačkovou lanovkou v Česku a dále pokračovat pěšky. Jeden ze sedmi divů světa, elektrárna Dlouhé stráně nabízí i komentované exkurze, které se konají každou hodinu a návštěvník si může prohlédnout podzemí a kavernu elektrárny.

reklama