CNN Prima News koronavirus

koronavirus

Výpis příspěvků ke štítku „koronavirus“

Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí

9. srpna 2022 07:49

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl po započtení výsledků testů za pondělí 8. srpna čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

Podzimní vlna covidu bude silnější než nyní, řekl Válkův náměstek. Promluvil o nové vakcíně

5. srpna 2022 10:32

Koronavirová vlna v Česku pomalu dosahuje svého vrcholu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Ten rovněž promluvil o novém typu vakcíny, která by měla mít silnější účinek na současné covidové subvarinaty. Teoreticky by do Česka mohla dorazit již v září. Rizikovým skupinám však Pavlovic doporučil, aby s posilující dávkou vakcíny příliš neotálely.

Bolesti, dušnost i zrychlený tep. Vědci popsali, čím se liší tři typy dlouhého covidu

5. srpna 2022 08:23

Existují nejméně tři odlišné typy dlouhého covidu. S takovým závěrem nyní přišli vědci z Británie. Jednotlivé varianty se dle nich liší nejen symptomy, ale také vlnami, ve kterých se lidé nakazili. Odborníci z londýnské King's College se v rámci příslušné studie zaměřili na pacienty, které trápily příznaky koronaviru déle než 12 týdnů.

Epidemie covidu v Česku poprvé od června zpomalila. Za týden přibylo 15 tisíc případů

5. srpna 2022 07:49

Za posledních sedm dní přibylo v Česku 15 094 potvrzených případů koronaviru. O týden dříve jich bylo 16 910. Epidemie tak ve srovnání týdnů poprvé od začátku června zpomalila. Ubylo také hospitalizací a dál klesá takzvané incidenční číslo. Zároveň se ale snižuje zájem o testy a v mezitýdenním srovnání vzrostl počet lidí, kteří s covidem zemřeli. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Covid na ústupu? Počty potvrzených případů klesají, v nemocnicích je 1 200 lidí

3. srpna 2022 07:41

V úterý v Česku opět zpomalil nárůst počtu nově potvrzených případů nákaz koronavirem. Přibylo jich 3 079, tedy o desetinu méně než před týdnem. Stejnou měrou ale klesal i počet testů na koronavirus. Podíl pozitivně testovaných na počtech testů se tak oproti předchozímu úterku výrazně nezměnil. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zhruba stejné jako před týdnem bylo k úterku i množství lidí hospitalizovaných s nemocí COVID-19, a to přes 1 200. V uplynulém týdnu stoupl naopak v mezitýdenním srovnání skoro o dvě pětiny počet úmrtí lidí s covidem. Za posledních sedm dní bylo zemřelých 85.

Počet nakažených covidem dál klesá. V nemocnicích ale leží více než 1100 lidí

2. srpna 2022 07:25

V pondělí v Česku přibylo 3 441 potvrzených případů covidu, zhruba o 300 méně než před týdnem. Pátým dnem tak trvá mezitýdenní pokles. Od víkendu ale přibylo lidí, kteří jsou s nákazou hospitalizovaní, je jich 1 145. V těžkém stavu je 37 z nich. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 151 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Lékařce vyhrožovali antivaxeři, v ordinaci si vzala život. Na místě našli její poznámky

1. srpna 2022 14:16

Rakouští politici vyjádřili šok nad sebevraždou lékařky, která uzavřela svou praxi, neboť si stěžovala, že jí odpůrci protikoronavirových opatření a vakcín proti covidu vyhrožovali smrtí. Podle rakouských médií bylo v pátek nalezeno tělo doktorky Lisy-Marie Kellermayrové v její ordinaci ve venkovské oblasti na severu Rakouska. Státní zastupitelství ve Welsu potvrdilo, že příčinou smrti byla sebevražda, a sdělilo, že na místě byly nalezeny poznámky. O jejich obsahu ale prokuratura nechtěla nic bližšího uvést.

Spor odborníků o covidu: Očkovat se zastaralou vakcínou, nebo počkat na novou?

1. srpna 2022 12:08

Nechat se teď očkovat posilující dávkou proti covidu, nebo ne? U rizikových skupin mají epidemiologové a vakcinologové jasno. Jestli ale jít cestou maximální vakcinace, to už se neshodnou. Vliv na jejich postoj můžou mít i počty nově nakažených. Po postupném růstu pozitivně testovaných od začátku července ve čtvrtek a v pátek čísla klesla.