reklama
CNN Prima News koronavirus

koronavirus

Výpis příspěvků ke štítku „koronavirus“

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

6. prosince 2021 22:22

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

V přerovské škole chybí kvůli covidu polovina žáků. Jediným řešením je hybridní výuka

6. prosince 2021 22:09

Čím dál více škol u nás se v těchto dnech dostává kvůli covidové pandemii do vážných problémů. Například na Základní škole Jana Amose Komenského v Přerově-Předmostí bylo v karanténě nebo nemocných 290 z celkových 540 žáků. Doma zůstala i velká část pedagogů. Ti zbývající pak učí v podmínkách, jaké nikdy předtím nezažili.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

6. prosince 2021 20:16

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Covidová vakcína pro děti je zbytečnost a improvizace. Vakcínu nepotřebují, míní Šinkora

6. prosince 2021 19:58

Očkovat proti covidu děti, které to v naprosté většině nepotřebují, je zbytečné, prohlásil v pořadu Partie PLUS imunolog Jiří Šinkora. Množství vakcíny, které je přizpůsobeno podle věku dítěte, označil za improvizaci. Upozornil také na možná rizika stávající vakcíny mRNA. Jiní odborníci však očkování shledávají jako bezpečné.

Opatření se zatím nezpřísní. Nepořádejte ale večírky, je to riziko, prosí vláda firmy

6. prosince 2021 17:53

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) požádal firmy a organizace, aby upustily od příprav vánočních večírků. Jde podle něj z hlediska šíření koronaviru o rizikové akce. Řekl to na tiskové konferenci po pondělním zasedání kabinetu, která nakonec nepřistoupila na zpřísnění opatření před vánočními svátky.

Vyhláška o povinném očkování proti covidu je už hotová. Vyjde do týdne, říká Vojtěch

6. prosince 2021 17:48

Vyhláška o povinném očkování proti nemoci COVID-19 pro vybrané profese a lidi nad 60 let je hotová. Podle ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha vyjde do konce tohoto týdne ve Sbírce zákonů, řekl v pondělí po jednání vlády na tiskové konferenci. S dalšími opatřeními chce kabinet vyčkat na další vývoj epidemie. Pokles počtu pacientů v nemocnicích čeká Vojtěch kolem Vánoc.

Antivaxeři vzali útokem lucemburské vánoční trhy i dům premiéra. Mluví se o občanské válce

6. prosince 2021 15:37

V násilnosti přerostla původně poklidná víkendová demonstrace proti koronavirovým opatřením a očkování v Lucembursku, v zemi se 625 tisíci obyvateli. V hlavním městě Lucemburku dokonce protestující prorazili policejní zátarasy a vnikli na vánoční trhy. Následně zamířili k domu předsedy vlády Xaviera Bettela a házeli na něj vejce.

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

6. prosince 2021 13:56

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

reklama