CNN Prima News soukromí

soukromí

Výpis příspěvků ke štítku „soukromí“

Digitální euro přijde příští rok. Půjde o šikovnou pomůcku, nebo nástroj Velkého bratra?

11. června 2022 21:56

Evropská unie chce už příští rok začít testovat digitální euro, které spadá do globálního projektu takzvaných CBDC – digitálních měn centrálních bank. Ty mají v budoucnu doplnit či nahradit současné měny, které země po celém světě používají. CBDC se na první pohled podobají kryptoměnám, ve skutečnosti jsou ale totálně centralizovaným finančním nástrojem.

Kontrola soukromých zpráv? Roboti ani nechápou ironii. Jsme na tenkém ledě, míní Zdechovský

14. května 2022 08:41

Evropská komise chce po provozovatelích sociálních sítí, aby kontrolovali zveřejňované příspěvky a odstraňovali fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Návrh by však mohl výrazně omezovat soukromí všech uživatelů. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Marcel Kolaja (Piráti). Během debaty však došlo i k výraznému rozporu mezi oběma politiky.

Chcípl PES, jak odporný název. Poslanec iniciativě vrátil úder za zveřejnění jeho adresy

17. února 2022 22:15

Poslanec Antonín Tesařík (KDU-ČSL) se ostře pustil do iniciativy Chcípl PES, která na Facebooku zveřejnila adresu všech poslanců (včetně jeho), kteří zvedli ruku pro novelu pandemického zákona. V důsledku toho Tesaříkovi před bydliště někdo nastříkal nápis „Tesařík je zrádce“. Do domu kolegy Josefa Cogana (STAN) zase vnikla cizí žena se slovy, že jde na demonstraci. Oběma incidenty se zabývá policie.