Sparta se dočkala po šesti letech. Ve finále MOL Cupu porazila Liberec

Fotbalisté Sparty vyhráli ve finále domácího poháru v Liberci 2:1 a po šesti letech získali trofej. Pražané otočili skóre brankami Karlssona a Kangy.

Sparta má první trofej od roku 2014, kdy vyhrála ligu, pohár a následně i Superpohár. MOL Cup ovládli Letenští v samostatné historii už posedmé. Liberec k pohárovým triumfům z let 2000 a 2015 třetí celkové prvenství nepřidal. Pražané si výhrou ve finále zajistili účast ve 3. předkole příštího ročníku Evropské ligy.

Pokud aktuální ročník Evropské ligy vyhraje tým, který si zároveň z domácí soutěže zajistí účast v základní skupině, půjde dokonce místo něj Sparta přímo do skupiny.

Domácí šli do vedení pět minut po pauze. Koscelníkův centr prodloužil Rondič a Pešek propálil Heču. Sedmadvacetiletý záložník, který otevřel skóre i v semifinále v Olomouci, se prosadil proti bývalému klubu.

V 58. minutě mohl zvýšit Rondič, ale Spartu podržel Heča. Na opačné straně vyhlavičkoval Karlssonovu střelu mířící do branky na roh Karafiát. V 65. minutě už švédský záložník vyrovnal. Po Kangově akci se dostal ke střele a s pomocí Koscelníkovy teče se trefil k tyči.

Gólman Knobloch v 72. minutě obrovskou chybou pomohl Pražanům otočit stav. Neodhadl rychlost míče, nechal se obrat střídajícím Tettehem a faulem zavinil penaltu. Z ní Kanga v 73. minutě střelou k tyči nezaváhal.

Závěr zvládla Sparta s přehledem, zvlášť když v 89. minutě dostal Rondič druhou žlutou kartu a byl vyloučen. V nastavení nepřidali pojistku Kanga ani Hložek, ale hostům už to nemuselo příliš vadit.

Finále MOL Cupu:

Slovan Liberec – Sparta Praha 1:2 (0:0)

Branky: 50. Pešek – 65. Karlsson, 73. Kanga z pen. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch – Marek (video). ŽK: Rondič, Knobloch, Mikula, Mara – Kanga, Frýdek, Tetteh, Karlsson, Heča. ČK: 89. Rondič. Diváci: 2351 (limit 5000 osob na stadionu).

Liberec: Knobloch – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula – Hromada (71. Alibekov), Mara – Malinský, Baluta (84. Beran), Pešek (90. Zeman) – Rondič. Trenér: Hoftych.

Sparta: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek – Krejčí – Karlsson (85. Hanousek), Kanga, Dočkal (90. Trávník), Hložek – Kozák (61. Tetteh). Trenér: Kotal.

AC Sparta Praha finále MOL Cup Slovan Liberec SK Sigma Olomouc FC Slovan Liberec Pavel Královec Pohár České pošty Evropská liga UEFA