CNN Prima News špatné počasí

špatné počasí

Výpis příspěvků ke štítku „špatné počasí“

Deštivé počasí pokračuje, dál hrozí povodně. Výstraha platí až do večera

Deštivé počasí pokračuje. V kombinaci s nadstandardními lednovými teplotami tak hrozí, že se zvednou hladiny řek a dalších vodních toků – nad některými místy nadále visí hrozba povodní. Pokračuje výstraha meteorologů, která předběžně platí pro vybrané kraje až do středečního večera. Hladiny řek se měly v noci z úterý na středu podle meteorologů ale spíše klidnit. Bez povodňového stupně už jsou například na Šumavě, místy přitom byly i na 3. povodňovém stupni.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

Česko zasáhnou prudké lijáky, hrozí povodně. Meteorologové varují i před sněžením

Aktualizováno

Na východě a severu Česka bude v úterý pršet, místy i vydatně. Srážky mohou rozvodnit tamní toky, přičemž na Chrudimsku a Pardubicku mohou dosáhnout v některých místech na třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách může napadnout sníh, což už se na některých místech republiky stalo v noci na pondělí. Na Červenohorském sedle v Jeseníkách komplikovalo sněžení dopravu.