CNN Prima News špatné počasí

špatné počasí

Výpis příspěvků ke štítku „špatné počasí“

Deštivé počasí pokračuje, dál hrozí povodně. Výstraha platí až do večera

5. ledna 2022 07:42

Deštivé počasí pokračuje. V kombinaci s nadstandardními lednovými teplotami tak hrozí, že se zvednou hladiny řek a dalších vodních toků – nad některými místy nadále visí hrozba povodní. Pokračuje výstraha meteorologů, která předběžně platí pro vybrané kraje až do středečního večera. Hladiny řek se měly v noci z úterý na středu podle meteorologů ale spíše klidnit. Bez povodňového stupně už jsou například na Šumavě, místy přitom byly i na 3. povodňovém stupni.

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život

18. ledna 2021 21:16

Horská služba musela pod Lysou horou v Beskydech v neděli zachraňovat z hlubokého sněhu pár, který se vydal na túru do hor oblečen spíše jak na nákupy do obchodního centra. „Už pomalu vzdávali boj o život,“ uvedl člen Horské služby. Nejde o první takový případ. Je nezbytně nutné, aby lidé s sebou do hor brali i rozum, varují záchranáři. O případu informoval Týdeník policie.

Česko zasáhnou prudké lijáky, hrozí povodně. Meteorologové varují i před sněžením

12. října 2020 11:05
Aktualizováno

Na východě a severu Česka bude v úterý pršet, místy i vydatně. Srážky mohou rozvodnit tamní toky, přičemž na Chrudimsku a Pardubicku mohou dosáhnout v některých místech na třetí, nejvyšší stupeň povodňové aktivity. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách může napadnout sníh, což už se na některých místech republiky stalo v noci na pondělí. Na Červenohorském sedle v Jeseníkách komplikovalo sněžení dopravu.

Silný déšť v noci může zvednout hladiny řek. Meteorologové varují i před bouřkami

3. srpna 2020 17:14

Na jihu a východě Čech a na většině území Moravy a Slezska bude do úterního poledne pršet, místy vydatně. Spadnout může 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Kvůli vysokému nasycení půdy vodou hrozí na některých tocích vzestup hladiny až na druhý povodňový stupeň, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).