CNN Prima News Spojené státy

Spojené státy

Výpis příspěvků ke štítku „Spojené státy“

Boj o Kongres: Trump předpověděl skvělou noc. Biden hlasoval po boku vnučky předčasně

8. listopadu 2022 20:53

Bývalý americký prezident Donald Trump v úterý 8. listopadu se svou ženou Melanií odvolil v Palm Beach na Floridě. Před volební místností předpověděl, že republikány čeká skvělá volební noc. Možnost dát svůj hlas předčasně využil už 29. října současný prezident USA Joe Biden, učinil tak společně s vnučkou Natalií, která se voleb účastnila poprvé. Volby v USA rozhodnou o složení celé Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu. Hlasuje se také o guvernérech ve 36 státech a třech teritoriích.

Jste jako švábi, řekla moderátorka o běloškách volících republikány. Pohádala se i s kolegyní

4. listopadu 2022 09:18

O pořádný rozruch v amerických médiích se včera postarala spolumoderátorka diskusního pořadu The View Sunny Hostinová. Během debaty o potratech přirovnala republikánské voličky bílé pleti ke hmyzu, který se chce sám zahubit. Hostinová reagovala na volební průzkum deníku Wall Street Journal (WSJ), podle něhož ženy z amerických předměstí upřednostňují v nadcházejících volbách do Kongresu republikány. Ti přitom chtějí omezovat například právo na potrat.

Neziskovky vytáhly do boje proti Muskovi. Vyzývají inzerenty k bojkotu Twitteru

3. listopadu 2022 13:42

Nový majitel Twitteru Elon Musk neztrácí čas. Krátce poté, co se stal ředitelem této sociální sítě do ní přetáhl přes padesát zaměstnanců z Tesly, informuje CNBC. Musk chce zvýšit příjmy, uvažuje o zavedení předplatného a poplatků za videa. Občanské organizace mezitím vyzvaly největší twitterové inzerenty, aby tuto sociální síť bojkotovaly, pokud Musk zavede nová pravidla o moderování příspěvků.

V USA se blíží klíčové volby do Kongresu. Jak fungují a co znamenají pro budoucnost země?

3. listopadu 2022 00:03

Ve Spojených státech se blíží volby, které rozhodnou o osudu země nejméně na další dva roky. 8. listopadu budou Američané vybírat své zástupce do Sněmovny reprezentantů a Senátu. Podle posledních průzkumů mají o něco větší šanci republikáni. Získají-li více křesel, mohou oslabit vliv prezidenta Joea Bidena z konkurenční Demokratické strany.

Ničivý kolos, který se ubrání i dronům. USA se chlubí nástupcem legendárního tanku Abrams

2. listopadu 2022 06:56

Bezosádková věž s automatickým nabíjením, ničivý kanón ráže 120mm i ochrana proti dronům. Tak si američtí zbrojaři představují nástupce ikonického tanku Abrams. Na výstavě AUSA 2022 ukázali prototyp AbramsX, který nešetřil na revolučních novinkách. Podle výrobce půjde o největší technologický skok od dob studené války. Co všechno dokáže budoucí páteř amerických pozemních sil?

Trump ocenil převzetí Twitteru: Už nebude řízen maniaky a levicovými šílenci. Obnoví si účet?

29. října 2022 08:50

Bývalý americký prezident Donald Trump si pochvaluje převzetí Twitteru nejbohatším mužem světa Elonem Muskem. Nyní je prý v rozumných rukách a nebude řízen „radikálními levicovými šílenci“. V rozhovoru pro Fox News ale zároveň odmítl, že by se na něj vrátil, myšlenky totiž hodlá i nadále prezentovat na své sociální síti Truth Social.

Zakročil tvrdě proti migrantům, Hispánci mu tleskají. DeSantis míří k vítězství na Floridě

28. října 2022 22:36

Demokraté s největší pravděpodobností dostanou v listopadových volbách na Floridě tvrdý úder. Podle říjnového volebního průzkumu Telemundo/LXNews stávajícího guvernéra Rona DeSantise podporuje většina Latinoameričanů. Hispánci dokonce v průzkumu většinově podpořili DeSantisův krok, kdy vypravil letadlo s padesáti migranty z Texasu do liberálního Massachusetts. Šance jeho demokratického soupeře Charlieho Crista nezvrátila ani televizní debata.

Vraha za spojence nechceme. Putin páchá válečné zločiny jako kdysi USA u nás, tvrdí Vietnamci

23. října 2022 18:19

Vladimir Putin dělá prakticky to samé, co nám udělali Američané ve Vietnamu – pod pochybnou záminkou zaútočil na suverénní stát a páchá válečné zločiny. Nikdo nechce mít vraha za spojence, komentují rusko-ukrajinský konflikt Vietnamci žijící v Česku. Podle nich se režim v jejich domovině nyní snaží tvářit, že neví nic o vojenských debaklech ani o ruských masakrech civilního obyvatelstva, které připomínají vraždění vietnamských vesničanů americkými pěšáky v 60. letech. „V tomhle jsme trošku pokrytci,“ sdělil zklamaně jeden z vietnamských respondentů redakci CNN Prima NEWS.

Pickleballová mánie. Nakažlivý sport vzniklý z nouze dráždí tenisty a hltají ho celebrity

19. října 2022 07:39

Vezměte trochu tenisu, ping-pongu, badmintonu, ale i florbalu a hokejbalu. Z těchto ingrediencí „uvaříte“ sport jménem pickleball. Možná vám nic neříká, ale ve Spojených státech amerických jde o nejrychleji rostoucí odvětví, které si zamilovaly i slavné persony. I proto by mohl výhledově zamířit pod pět olympijských kruhů.

Vymstí se Putinovi pondělní teror? Spojenci v reakci posílají na Ukrajinu další účinné zbraně

11. října 2022 15:44

Ruské bombardování ukrajinských měst uspíší dodávky obranných protivzdušných systémů na Ukrajinu. Americký prezident Joe Biden to po pondělním hovoru slíbil ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému. Ukrajina vedle toho dostane i naváděcí rakety IRIS-T od Německa. Německá ministryně obrany Christine Lambrechtová slíbila jejich dodání v řádu dní.