Záběry Turkovy srážky se sanitním vozem: Auto těsně minulo chodce, kolem ženy letěl nárazník

Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst

  • Nové záběry autonehody Filipa Turka v Praze.

  • Sanitní vůz se po nárazu několikrát přetočil.

  • Chodci na ostrůvku unikli střetu o pár metrů.

Více

Ve veřejném prostoru se objevily nové záběry z pondělní automobilové nehody poslance Filipa Turka (za Motoristy) v Praze na I. P. Pavlova. Video, které webu Seznam Zprávy zaslal řidič toho času sedící v autě na zmíněné křižovatce, ukazuje srážku Turkova terénního Mercedesu se sanitním vozem značky Škoda Fabia. Samotný poslanec zdůrazňuje, že do křižovatky vjížděl na zelenou.

Náraz byl natolik silný, že se auto, které pro Nemocnici Na Homolce zajišťuje převozy krve, několikrát otočilo přes svou střechu. V důsledku toho bylo poškozeno několik dalších vozidel. Část popisovaných následků lze vidět z videa, které webu Seznam Zprávy poskytl řidič, jenž seděl v autě na křižovatce, kde k nehodě došlo.

ČTĚTE TAKÉ: Detaily Turkovy nehody. Sanitní vůz se několikrát přetočil přes střechu. Řidič je v nemocnici

Zmíněné záběry ukazují, že sanitní vůz se po kolizi odmrštil, převrátil na střechu a proletěl pár metrů od přítomných chodců stojících na betonovém ostrůvku. Nárazník sanitního auta prosvištěl kolem chodců z druhé strany. Jedna z osob rovněž musela vyskočit, aby se vyhnula menšímu letícímu úlomku.

„Řidič se sanitním vozem převozové služby projížděl křižovatkou se zapnutým výstražným světelným znamením. Následně došlo při projíždění křižovatkou ke střetu s dalším osobním motorovým vozidlem,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí policie Eva Kropáčová. Turek se k incidentu vyjádřil ve videu na sociálních sítích: „Na zelenou jsem vjížděl do křižovatky a najednou se přede mnou objevila Fabie s majákem. Já už jsem s tím nemohl vůbec nic udělat. Jediné, co mě zajímá a co je pro mě úplně zásadní, aby ten pán byl v pořádku.“

Středně těžké poranění hlavy

Podle mluvčího záchranářů Karla Kirse utrpěl 59letý řidič sanitního vozu vícečetná poranění, a to včetně středně těžkého poranění hlavy. Turek měl větší štěstí – za volantem terénního vozidla se mu nic nestalo. „Mrzí mě to. Nevím, co víc bych vám řekl. Na křižovatce s ulicí Ječná jsem jel rovně, protože jsem měl zelený signál. Z mé levé strany mi však do cesty vjelo na červenou vozidlo se znakem Nemocnice Na Homolce pod majáky,“ napsal poslanec ve vyjádření pro CNN Prima NEWS.

Sanitní vůz tak podle Turka musel jet po náměstí I. P. Pavlova v protisměru nebo po tramvajových kolejích, byť se zapnutými majáky. „S policií jsem plně spolupracoval, podstoupil jsem dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Zavinění nehody nyní šetří Policie ČR,“ dodal Turek.

Že měl sanitní vůz zapnuté modré majáky, automaticky neznamená, že jeho řidič na nehodě nenese vinu. Střet obou vozidel musí prověřit vyšetřovatelé dopravních nehod. To zřejmě nebude tak složité, protože křižovatka na náměstí I. P. Pavlova je místem, které je doslova protkané městskými kamerami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Peníze pro Ukrajinu? Šíříte ruské narativy, reagoval Turek na slova Černochové o štváčích