srpen

Výpis příspěvků ke štítku „srpen“

Předpověď počasí na měsíc: Nejvíc pršet má v polovině srpna. Kdy bude nejtepleji?

1. srpna 2022 17:33

Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Výrazněji pršet může až o víkendu. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle měsíčního výhledu počasí bude tento týden v srpnu nejteplejší, pak budou teploty zvolna klesat. Nejvíc srážek by mělo spadnout v týdnu po polovině měsíce.

Další z teplotních rekordů. Ve Španělsku v sobotu naměřili 47,4 °C

15. srpna 2021 16:20

Na jihu Španělska ve městě Montoro v sobotu naměřili rekordní teplotu 47,4 °C. Podle agentury AFP to uvedla tamní meteorologická stanice. Padl tak rekord ze 13. července 2017 naměřený na stejném místě v provincii Córdoba. Střední a západní Středomoří sužuje vlna veder, která by měla pokračovat do začátku příštího týdne.

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

2. srpna 2021 19:06

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Příští dva týdny přinesou tropy, od poloviny srpna se ovšem mírně ochladí

2. srpna 2020 09:20

Po deštivé a chladné neděli i začátku příštího týdne se oteplí a počasí se ustálí. Týdenní průměry maximálních teplot se v první půlce srpna budou pohybovat kolem 25 stupňů Celsia. Poté meteorologové očekávají střídání chladnějších a teplejších období. Celkově bude srpen teplotně průměrný až slabě nadprůměrný, srážek by mělo být jako obvykle v tuto dobu.