reklama
CNN Prima News starosta

starosta

Výpis příspěvků ke štítku „starosta“

Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

26. listopadu 2021 19:45

V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

Zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a bývalý starosta Nových Lidic

13. listopadu 2021 14:19

Ve věku 83 let v sobotu ráno zemřel Václav Zelenka, přeživší lidické dítě a dlouholetý starosta Lidic. Během svého života se věnoval šíření odkazu lidické tragédie mezi širokou veřejností, uvedla na webu Památníku Lidice Jana Chourová Plachá. Zelenka byl z jedním z několika dětí vybraných nacisty k poněmčení, 82 lidických dětí zahynulo v deportačním táboře v plynovém autě.

Na Liberecku ukončuje dodávky plynu další firma. Místní zaplatí o polovinu více

15. října 2021 08:39

Problémy s dodavateli energií a plynu řeší i další lidé, kteří mají smlouvy s velkými firmami. Obyvatelé Hejnic na Liberecku teď za teplo zaplatí až o polovinu víc než dosud. Firma Lumius totiž poslala tamní teplárně dopis, že ukončuje dodávky. Teplárna musela během dvou dnů najít dodavatele nového, cena je ale několikanásobně vyšší.

Sledujte ZÁZNAM brífinku koalic: Dohodli se Fiala s Bartošem a Rakušanem na spolupráci?

9. října 2021 21:38

Lídři Pirátů a STAN dorazili v sobotu večer na jednání za stranami koalice Spolu. Podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana vítězům poblahopřejí a budou deklarovat, že chtějí spolupracovat. Pokud by se obě stále opoziční koalice dohodly, měly by ve Sněmovně většinu a záleželo by na prezidentovi Miloši Zemanovi, koho pověří sestavením vlády. Sledujte brífink, na kterém lídři stran představí, jak jednání dopadlo.

Obcházejí zátoky jako hladoví psi. Chorvatsko terorizují sexuální predátoři

9. října 2021 08:37

Ženy na plážích chorvatského ostrova Murter čelí častým útokům sexuálních predátorů. „Někteří muži obcházejí zátoky jako hladoví psi. Před ženami se poté svlékají a masturbují,“ svěřila se jedna z obětí. Místní starosta ve svém prohlášení odsoudil nejen sexuální devianty, ale i ženino tvrzení, že za útoky stojí obyvatelé ostrova.

reklama