CNN Prima News starosta

starosta

Výpis příspěvků ke štítku „starosta“

Romský starosta: Bereme si příklad z amerických černochů. Jednou bude i prezident náš

18. prosince 2022 07:35

Slavomír Badžo (45) je starostou obce Stráne pod Tatrami, ve které žije necelých 200 Slováků a nejméně 2 100 Romů. Ti druzí také v chatrčích ze dřeva a plechů, bez toalet, vody a elektřiny. Starosta si ovšem postavil luxusní dům. „Vždycky jsem chtěl žít jako gadžové. Ve třídě nás bylo asi 25 Romů a pět bílých, a já se snažil být lepší než ten nejlepší gadžo,“ vzpomíná Badžo v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Chatrče bez toalet, silnice jako tankodrom a starostova vila. Slovenští Romové se učí vládnout

10. prosince 2022 16:51

Ve slovenské dědině Stráne pod Tatrami našel reportér CNN Prima NEWS středověk i výdobytky 21. století. Stovky lidí tam žijí v dřevěných chatrčích, jiní nosí v kapse chytrý telefon. Doma je tu asi 2 200 Romů, kteří tvoří 93 procent obyvatel vesnice. Slovenští Romové řídí stále více obcí, v podzimních komunálních volbách bylo zvoleno 52 romských starostů.

Kyjevu hrozí apokalypsa jako z filmů, připustil Kličko. Vyzval k přípravám na evakuaci

8. prosince 2022 20:31

Pokud bude pokračovat ruské ostřelování ukrajinské infrastruktury, pro Kyjev může nastat apokalyptický scénář. Uvedl to starosta města Vitalij Kličko v rozhovoru pro Reuters. Tamní obyvatele zároveň vyzval k přípravě na možnou evakuaci. Větší přerušení dodávek proudu a tepla by totiž mělo v zimě pro život v metropoli katastrofické důsledky.

Poláci si nárokují české území. Nedal bych jim ani milimetr čtvereční, zlobí se starosta

9. října 2022 21:17

V Polsku opět sílí hlasy, že by Česko mělo svým severním sousedům vrátit 368 hektarů území, o které Poláci přišli v padesátých letech minulého století. Česká republika územní dluh uznává a dokonce už vytipovala pozemky, které by sousední země mohla získat. To ale kritizuje starosta pohraniční obce Chrastava Michael Canov.

GLOSA: Starostování zadarmo neexistuje. Za nemalé peníze se politici zbavují odpovědnosti

22. září 2022 13:26

Jako před každými volbami, i před těmi komunálními se objevil pravidelně se opakující nešvar. Kandidáti na primátora či starostu se předhánějí v tom, kdo bude skutečně pracovat pro město, obec i nejposlednější vísku s co nejmenším nárokem na plat. Objevují se i výkřiky, že někdo bude starostou zadarmo. Promiňte, ale takového opravdu nechci. Navíc zadarmo to opravdu není.