CNN Prima News starosta

starosta

Výpis příspěvků ke štítku „starosta“

Slováčková o Novotném: Tenhle pán se chce jen zviditelňovat. V rodině jsme na to zvyklí

Zpěvačka Anna Slováčková se v rozhovoru pro Showtime vyjádřila ke kauze starosty městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného. Ten se nedávno nechal slyšet, že dcera Felixe Slováčka, která už podruhé bojuje s rakovinou, nemá šanci a zemře. „Tenhle pán se chce jen zviditelňovat a na mé rodině to dělá už dlouho, jsme na to zvyklí,“ uvedla ke kauze Slováčková.

Smutek na Liberecku. Zemřel dlouholetý starosta Hrádku nad Nisou, bylo mu 55 let

Aktualizováno

Zemřel dlouholetý starosta Hrádku nad Nisou na Liberecku a krajský zastupitel Josef Horinka (Starostové pro Liberecký kraj), v prosinci by oslavil 56. narozeniny. Zemřel náhle ve čtvrtek odpoledne, o jeho úmrtí informoval na sociálních sítích jeho stranický kolega, senátor a starosta Chrastavy Michael Canov. Do zvolení nového starosty přebírá veškeré úkoly místostarosta Pavel Farský (Hrádek potřebuje změny!), Horinkův dlouholetý spolupracovník.

Nejméně 13 mrtvých po ruském náletu na Černihiv. Rakety měly zasáhnout centrum města

Nejméně 13 lidí zahynulo a přibližně 60 bylo zraněno při ruských vzdušných úderech na severoukrajinské město Černihiv, uvedl ukrajinský ministr vnitra Ihor Klymenko. Pátrací a záchranná operace podle starosty města Oleksandra Lomaka nadále pokračuje. Úřady také upozornily na množství zraněných a prosí obyvatele, aby darovali krev. Šéf oblastní správy Vjačeslav Čaus na Telegramu informoval o třech zásazích v centru města. Podle Lomaka Rusové zasáhli „objekty sociální infrastruktury“.

Rusko podniklo mohutný útok na Charkov: Řada budov je zničená, úřady hlásí šest mrtvých

Při ruském silném útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov, který začal v brzkých ranních hodinách, přišlo o život šest lidí a deset zraněných muselo být hospitalizováno, informoval web The Kyiv Independent s odkazem na starostu města Ihora Terechova. O dopadu raket napsal na sociální síti Telegram šéf správy Charkovské oblasti Oleh Syněhubov.

Bolestné Velikonoce, truchlí rodiče malého Émila. Nález chlapcových ostatků vyvolává pochyby

Pro rodiče 2,5letého Émila, jehož ostatky byly po několika měsících pátrání nalezeny poblíž vesnice Le Haut Vernet, se změnily velikonoční svátky v čas smutku a modliteb. Podle jejich právního zástupce se tragického konce pátrací akce obávali. Starostu obce Françoise Baliquea udivilo, že se ostatky našly v místech, které policisté několikrát pročesávali. Píše o tom web Daily Mail.

V centru Haagu se střetly dvě znepřátelené skupiny, hořely policejní vozy či autobus

Aktualizováno

Centrum nizozemského Haagu zachvátily v sobotu večer pouliční nepokoje. V ulicích nizozemské metropole došlo k otevřenému střetu mezi dvěma znepřátelenými skupinami. Starosta Jan van Zanen vyhlásil nouzový stav pro oblast bojů a vedení města tento prostor v okruhu 500 metrů uzavřelo. Zasahující policisté použili i slzný plyn, některé jejich vozy hořely. Podle webu RTL Nieuws mělo jít o konflikt mezi skupinami Eritrejců, které odlišuje názor na vládu v domovské zemi. Nepokoje se v noci na neděli podařilo zažehnat.

Připližte se k ženám a ve jménu vlastenectví je oplodněte, vyzval Putinův starosta

Michail Minenenkov, starosta z Nevinomysku a Putinem vyznamenaný hrdina Ruska, přišel s řešením, jak zvrátit úbytek obyvatelstva východoevropské velmoci, který částečně způsobuje i odliv bojeschopných jedinců do války na Ukrajině. Podle serveru Daily Star nabádá muže svého města, aby se „připlížili k ženám a udělali jim dítě“. To vše ve jménu vlastenectví.