reklama
CNN Prima News starosta

starosta

Výpis příspěvků ke štítku „starosta“

Na Liberecku ukončuje dodávky plynu další firma. Místní zaplatí o polovinu více

15. října 2021 08:39

Problémy s dodavateli energií a plynu řeší i další lidé, kteří mají smlouvy s velkými firmami. Obyvatelé Hejnic na Liberecku teď za teplo zaplatí až o polovinu víc než dosud. Firma Lumius totiž poslala tamní teplárně dopis, že ukončuje dodávky. Teplárna musela během dvou dnů najít dodavatele nového, cena je ale několikanásobně vyšší.

Sledujte ZÁZNAM brífinku koalic: Dohodli se Fiala s Bartošem a Rakušanem na spolupráci?

9. října 2021 21:38

Lídři Pirátů a STAN dorazili v sobotu večer na jednání za stranami koalice Spolu. Podle šéfa hnutí STAN Víta Rakušana vítězům poblahopřejí a budou deklarovat, že chtějí spolupracovat. Pokud by se obě stále opoziční koalice dohodly, měly by ve Sněmovně většinu a záleželo by na prezidentovi Miloši Zemanovi, koho pověří sestavením vlády. Sledujte brífink, na kterém lídři stran představí, jak jednání dopadlo.

Obcházejí zátoky jako hladoví psi. Chorvatsko terorizují sexuální predátoři

9. října 2021 08:37

Ženy na plážích chorvatského ostrova Murter čelí častým útokům sexuálních predátorů. „Někteří muži obcházejí zátoky jako hladoví psi. Před ženami se poté svlékají a masturbují,“ svěřila se jedna z obětí. Místní starosta ve svém prohlášení odsoudil nejen sexuální devianty, ale i ženino tvrzení, že za útoky stojí obyvatelé ostrova.

Stavebnici s fotkou politika? Díky, nechceme, vzkázal Náchod a školní pomůcku vrátil

27. srpna 2021 10:04

Politik místo housenky? Nechceme, vzkázali radní města Náchoda kraji, který jim poslal stavebnice pro prvňáčky. Starostovi města Janu Birkemu (ČSSD) vadilo, že housenku Agátu na nich nahradila fotka náměstka královéhradeckého hejtmana Arnošta Štěpánka (Piráti) s komiksovou bublinou. Proto vedení města rozhodlo, že dárky pro budoucí školáky kraji vrátí.

Přežila tři atentáty, Tálibán jí zastřelil otce. Čekám na smrt, svěřila se starostka

18. srpna 2021 09:19

Ženy v Afghánistánu dokázaly za dvacet let získat dostatečná práva na to, aby mohly být v politice. To se povedlo třeba 29leté Zarifě Ghafariové, nejmladší starostce v zemi. Poté, co Tálibán obsadil hlavní město, prchla. Ví, že se ji hnutí pokusí zabít. Již v minulosti se o to třikrát jeho stoupenci pokusili. Čekám, až si pro mě přijdou, svěřila se zničená žena.

Tornádo zničilo i vzpomínky na blízké. Hroby ale pozůstalí nejspíš musí opravit ze svého

26. července 2021 08:43

Škody, které způsobilo tornádo na jihu Moravy, nejsou jen materiální. Lidé z postižených oblastí přišli i o vzpomínky na blízké. Opravit je třeba stovky hrobů, podle odhadů se pak škody budou pohybovat v řádech desítek milionů korun. Opravy ale budou lidé pravděpodobně muset zaplatit ze svého. Upozornil na to web iROZHLAS.cz.

Starosta obce postižené tornádem: Obrovská solidarita i odhodlání, zvládneme to

16. července 2021 23:43

Od tragického večera, kdy se ničivé tornádo prohnalo obcemi na jihu Moravy, uběhly již tři týdny. V jedné z nejvíce postižených obcí – Lužici – lidé nadále pracují na odklízení škod. Starosta obce Tomáš Klásek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové uvedl, jaká na místě panuje nálada: „Myslím, že první etapu máme všichni společně za sebou. Zvládneme to.“

reklama