reklama
CNN Prima News starosta

starosta

Výpis příspěvků ke štítku „starosta“

Starosta Moskvy kritizuje Rusy, že se neočkují. V Evropě za to platí desetitisíce, lhal

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin vyjádřil znepokojení nad pomalým tempem očkování proti COVID-19 v ruském hlavním městě a skutečností, že lidé se nenechávají očkovat, přestože vakcína je široce dostupná. V projevu, který byl v pátek zveřejněn na jeho webu, zároveň ale také lživě uvedl, že v Rusku je očkování zadarmo, zatímco v ostatních evropských zemích za něj lidé platí v přepočtu desítky tisíc korun, všímají si ruskojazyčná média.

Zaorálek je teatrální typ. Nechce být jen papouškem událostí v Bruselu, myslí si Zimola

Tomáš Petříček se nikdy ministrem stát neměl, neuspěl v žádných volbách a byl jen kompromisní variantou, uvedl na CNN Prima NEWS v pořadu K věci starosta Nové Bystřice a bývalý člen ČSSD Jiří Zimola. Komentoval také výrok ministra kultury Lubomíra Zaorálka, že post ministra kultury předá jen odpovídající náhradě. „On je velmi teatrální typ. Luboš by si měl sáhnout do svého svědomí. Očekával bych od něj víc vstřícnosti k jeho nástupci,“ podotkl Zimola.

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Muž středního věku ohrožoval podle policie nožem starostu Bělotína na Přerovsku kvůli dlouhodobým sporům týkajícím se výkonu jeho funkce. Vyhrožoval mu údajně i ublížením na zdraví. Útočník mu nakonec propíchl dvě pneumatiky u osobního vozu, starosta se do příjezdu hlídky uchýlil do budovy úřadu. Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení, sdělila v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl

Českem hýbou rošády ministrů. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by na jeho místo mohl nastoupit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ten to ale zatím odmítá. „Celá kultura Zaorálka podpořila. Sám často deklaroval, že mu na kultuře záleží. Uvidíme, zda to myslel doopravdy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS houslista Pavel Šporcl.

reklama