reklama
CNN Prima News státní vyznamenání

státní vyznamenání

Výpis příspěvků ke štítku „státní vyznamenání“

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělil srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva první třídy. Předal mu ho na slavnostním ceremoniálu před vzájemným jednáním na Pražském hradě. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Český prezident dostal vysoké srbské vyznamenání určené prezidentům či premiérům Řád Srbské republiky na stuze. Vučič mu ho udělil již loni, v úterý mu ho předal.

Nejsme snobská sebranka. Nekažte svou zlobou ovzduší, vzkazuje Balzerová Zemanovi

Herečka Eliška Balzerová se v otevřeném dopise prezidentovi Miloši Zemanovi ohradila proti výroku hlavy státu o „snobské sebrance“. Prezident ho použil v souvislosti s herci, kteří si šli zakouřit ven během předávání cen Český lev. Balzerová Zemana vyzvala, aby svými hrubými komentáři a zlobou nekazil společenské ovzduší. Odpověď z Hradu na sebe nenechala dlouho čekat.

Zeman: ANO a ČSSD by se mohly spojit. Sestavení vlády ale bude na nejsilnější straně

Hnutí ANO a ČSSD by mohly před volbami uzavřít koalici, řekl prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Mluvil před tím o záchranném lanu pro strany, které by se jinak do Sněmovny možná nedostaly. Zároveň ale uvedl, že možnost sestavit vládu po volbách dostane strana, ne koalice, která získá nejvíc poslanců. A v rozhovoru připustil také státní vyznamenání pro vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci Vladimíra Dzurillu.

Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře

Registrační systém pro očkování podle Andreje Babiše (ANO) funguje dobře. „Problém byl na straně nemocnic, ne na straně centrálního rezervačního systému, a tyto problémy se vyřešily,“ uvedl premiér ohledně problémů s objednáváním k očkování v některých nemocnicích. Vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurillu proto navrhne Zemanovi na státní vyznamenání, řekl.

Teď je ten pravý čas skončit, tvrdí čerstvý sedmdesátník Pavel Trávníček

Sametová revoluce spočívala jen ve vracení majetku. Kvůli pandemii utrpí naše divadlo finanční ztráty ve výši sta tisíců korun. Do divadla se lidé budou bát chodit a herci mohou být bez práce. I to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS herec a dabér Pavel Trávníček, který před několika týdny oslavil sedmdesáté narozeniny a od prezidenta Miloše Zemana obdržel státní vyznamenání.

reklama