CNN Prima News státní vyznamenání

státní vyznamenání

Výpis příspěvků ke štítku „státní vyznamenání“

Prezidentská anketa se Zimou: Adopci pro stejnopohlavní páry bych umožnil za přísných podmínek

9. ledna 2023 07:32

S adopcí pro stejnopohlavní páry bych neměl problém, pokud by tam byla kritéria, která by to velmi přísně posuzovala, protože adopce dětí se velmi přísně posuzuje i u heterosexuálních párů. To řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kandidát na prezidenta Tomáš Zima. Mluvil také o existenci více pohlaví či o svém zdravotním stavu. CNN Prima NEWS postupně přináší rozhovory se všemi kandidáty na Hrad. Každý host vždy zodpoví 12 konkrétních otázek. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu.

Čaputová rozdala vyznamenání. Dočkal se exprezident Kováč, Hamšík i český historik

1. ledna 2023 16:23

Slovensko 1. ledna slaví 30. výročí samostatnosti, při jehož příležitosti proběhlo předání státních vyznamenání. Prezidentka Zuzana Čaputová ocenila na 28 osobností. Akce se zúčastnil i český prezident Miloš Zeman či předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Mezi vyznamenanými byl i český historik Vilém Prečan či kameraman slovenského původu Martin Štrba, který žije v Česku.

Nerudová: Milosti bych udělovala jako Klaus. Vyznamenání bych dala Mašínům, Zemanovi ne

16. prosince 2022 13:16

Už za necelý měsíc si Češi zvolí nového prezidenta. Jedním z hlavních favoritů je ekonomka Danuše Nerudová. Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné řekla, že by jako prezidentka udělila státní vyznamenání skupině bratří Mašínů, naopak Miloši Zemanovi ne. K milostem by pak podle svých slov přistupovala podobným stylem jako exprezident Václav Klaus. Pro plošnou amnestii bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně v současné chvíli nevidí důvod.

Díky Zemanovi začali lidé číst Ústavu. Ale stejně bych ho nevyznamenal, říká Fischer

9. prosince 2022 10:29

Už za pět týdnů si Češi zvolí nového prezidenta. Mezi devítkou kandidátů, kteří prošli sítem zákonných podmínek, je i senátor Pavel Fischer. Ten se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mimo jiné rozpovídal o tom, zda by jako prezident udělil státní vyznamenání skupině bratří Mašínů či současné hlavě státu – Miloši Zemanovi. „Zasloužil se o to, aby si čeští občané začali pravidelně číst Ústavu,“ rýpl si Fischer do prezidenta.

Pekarová bere zpátečku o vyznamenáních: Neověřila jsem si to. I přesto se pustila do Zemana

5. listopadu 2022 14:37

Bohužel jsem si to neověřila, vzala zpět šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) svá slova o tom, že prezident Miloš Zeman odmítl vyznamenat jedenáct osobností, které mu za dolní komoru Parlamentu navrhla. Podle zjištění rádia Frekvence 1 je totiž hlava státu vyznamenat chtěla, ony ale ocenění převzít z jeho rukou odmítly.