reklama
CNN Prima News státní vyznamenání

státní vyznamenání

Výpis příspěvků ke štítku „státní vyznamenání“

Zeman udělí státní vyznamenání 7. března, dostanou ho Bohdalová, Remek i Kellner

7. ledna 2022 16:42

Ceremoniál předání státních vyznamenání se uskuteční 7. března u příležitosti výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Potvrdil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Prezident Miloš Zeman předá ocenění osobnostem, které se rozhodl vyznamenat k loňskému a předloňskému 28. říjnu. O termínu slavnosti informoval server Seznam Zprávy.

Kuberová: Nová vláda dává naději, teď ještě jiného prezidenta. Můj muž neměl Zemana rád

25. prosince 2021 19:49

Jsou to už skoro dva roky, co Věra Kuberová žije bez manžela. Stále neví, zda jejího muže někdo neotrávil. Nechápe, jak se mohl k někdejšímu čínskému zastrašování předsedy Senátu přidat i Hrad. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS otevřeně mluví o svému názoru na Miloše Zemana a Andreje Babiše. Tvrdí, že Jaroslav Kubera výsledky letošních voleb předpovídal.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

27. listopadu 2021 06:31

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

Hlásit znásilnění? Je to individuální. Podívejte se, jak Cimický mluvil o obětech

18. listopadu 2021 21:51

Na povrch se dostalo rok staré video rozhovoru s psychiatrem Janem Cimickým. Ten aktuálně čelí nařčení několika žen, které tvrdí, že je známý lékař sexuálně zneužil či obtěžoval. Údajné oběti se takto ozvaly poté, co se Cimický objevil na letošním seznamu osob pro státní vyznamenání. V samotném rozhovoru pak Cimický přímo hovoří o obětech znásilnění či o křivém obvinění.

Cimický vyznamenání nepřevezme. Proti obviněním ze sexuálního napadení se bude bránit

10. listopadu 2021 16:57

Psychiatr a spisovatel Jan Cimický se rozhodl, že za současné situace nepřevezme státní vyznamenání, které mu chce udělit prezident Miloš Zeman. Proti tvrzením několika žen, které lékaře obvinily ze sexuálního napadení a obtěžování, se hodlá aktivně bránit. Kvůli lékařskému tajemství a respektu k pacientům nebude ale tato obhajoba veřejná, uvedl Cimický ve vyjádření. Prezidentská kancelář bere lékařovo rozhodnutí na vědomí a respektuje ho.

Zemanova parta hic. Oceněným se vyčítá lichva, Leninův řád, dotace i sexuální napadení

30. října 2021 05:35

Nechápavé kroucení hlavou, překvapení, ale i vztek. Udělování nejvyšších státních vyznamenání vyvolalo emoce, jména některých oceněných vzbuzují pochybnosti. Ozývá se kritika minulosti kosmonauta Vladimíra Remka, zesnulého podnikatele Petra Kellnera někteří nazývají lichvářem, právníka Pavla Foltána podporovatelem fake news, sportovního manažera Miroslava Černoška podezřelým dotačním šíbrem. Psychiatra Jana Cimického pak zpěvačka Jana Fabiánová pro změnu nařkla ze sexuálního obtěžování.

Zeman ocenil veterána podobného Igoru Hnízdovi. Hrdinu, který si trochu vymýšlel

29. října 2021 16:32

Jednou z osobností, jimž se prezident Miloš Zeman letos rozhodl udělit státní vyznamenání, je válečný veterán Jan Horal. Pozoruhodný hrdina se zúčastnil bitvy u Dunkerku, v níž byl vážně zraněn. Během komunistické totality z emigrace šlechetně pomáhal perzekvovaným bojovníkům ze západní fronty, kteří si ho za to nesmírně vážili. Vedle toho všeho si ale taky trochu vymýšlel – roky v rozporu s realitou vyprávěl, že patřil k letcům RAF.

Vyznamenání Foltána? Jde o provokaci či podporu extrémního názoru, kritizují politologové

29. října 2021 12:47

Nejkontroverznějším jménem na seznamu vyznamenaných je právník Pavel Foltán, shodli se politologové Ladislav Cabada a Pavel Šaradín ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle nich jde o provokaci nebo podporu extrémního názoru. Reagovali tak na seznam lidí, kteří 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Hrad jej zveřejnil ve čtvrtek večer.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

28. října 2021 23:30

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama