CNN Prima News stěhování

stěhování

Výpis příspěvků ke štítku „stěhování“

Místo přípravy svatby boj o život. Trojnásobná matka Lucie hledá naději v nákladné léčbě

Narození dětí, zásnuby a přípravy na stěhování. Před Lucií, trojnásobnou maminkou, stála do začátku léta 2023 budoucnost plná radosti, tu však překazila náhlá diagnóza: rakovina prsu. Místo chystání svatby tak diář zaplnily lékařské návštěvy. Lucie má za sebou náročnou léčbu, operaci, při níž přišla o obě prsa a většinu axilárních uzlin, její boj však nekončí. Rozšíření metastáz do dalších orgánů v těle je vysoce pravděpodobné, naději však představuje nejšetrnější imunoterapie na světě. Pojišťovna léčbu v zahraničí nehradí, do akce tak vložila Luciina blízká přítelkyně a založila sbírku na platformě Donio.

V Německu nemá kdo pracovat. Firmy chtějí zavřít, nebo se přesunout do zahraničí

Páteř německé ekonomiky, a to malé a střední podniky, bije na poplach. Ukončit podnikání chce 26 procent středně velkých firem. Každá pátá společnost přemýšlí o tom, že převede svou činnost do zahraničí, ukázal průzkum Německého svazu malých a středních podniků (BVWM). Důvody? Vysoká daňová zátěž, nadměrná byrokracie a nedostatek kvalifikovaných pracovníků, píše web týdeníku Focus.

Hodiny stáli ve frontě kvůli důchodu či poslání dopisu. Stěhování pošty provázel chaos

Horké chvilky na brněnské poště zažili během pondělí klienti i její zaměstnanci. V jednom z obchodních center totiž začala fungovat pobočka, která je náhradou za zrušenou poštu u hlavního nádraží. Mnoho lidí ale o změně vůbec nevědělo a nepříjemné překvapení je pak čekalo i na novém místě, kde si museli vystát i několikahodinovou frontu.

Hodně jsem proplakala, říká ukrajinská návrhářka o stěhování do Česka. Popsala velké fiasko

Ukrajinská módní návrhářka Natali Ruden patří mezi uznávané návrháře v Česku. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS však přiznala, že její začátky v tuzemsku nebyly vůbec jednoduché. „Hodně jsem proplakala. Bylo to pro mě složité,“ řekla. S moderátorkou Radkou Červinkovou pohovořila také o svém novém partnerovi i chystané kolekci.

Stěhování se blíží, Pavel přesune kancelář na Hrad do konce měsíce. Kde chce bydlet?

Celá kancelář prezidenta Petra Pavla by měla na Pražském hradě působit do konce března. Politik to řekl na své pravidelné tiskové konferenci v Hrzánském paláci, kde úřaduje od svého lednového zvolení. Prostory na Hradě se nyní kontrolují a připravují, stejně jako Lumbeho vila, kde by měl Pavel bydlet ve všední dny. Příprava ubytování je podle něj záležitostí několika týdnů.

OBRAZEM: Zeman navštívil svůj nový domov v Lánech. Okolí vily hlídala ochranka i psovod

Prezident Miloš Zeman v závěru svého mandátu navštívil svůj nový domov. V březnu se definitivně přestěhuje do malé, čerstvě dostavené vily na kraji jeho oblíbených Lán. Příjezd hlavy státu do prostorného domu zachytily v pátek fotografové redakce CNN Prima NEWS. Okolí „bungalovu“ hlídala Zemanova osobní ochranka i německý ovčák s psovodem.

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?