CNN Prima News štěně

štěně

Výpis příspěvků ke štítku „štěně“

Veterinář a odborník na výživu Leoš Železný radí: 5 tipů pro správnou výživu štěňat

Každý páníček chce pro svého pejska jen to nejlepší. Správnou péčí, a hlavně vhodnou stravou mu můžete zajistit dlouhý a šťastný život po vašem boku. Se správnou výživou je důležité začít již od prvního okamžiku, kdy si malé štěňátko přinesete domů. Existuje však mnoho tipů, rad a zažitých stereotypů, ve kterých se jako čerství páníčci můžete lehce ztratit. Proto vám přinášíme 5 důležitých tipů, kterých byste se dle veterináře měli držet, abyste svému psímu kamarádovi dali stoprocentní péči a neudělali ve výživě chybu.

Chystáte se pořídit si štěně? Veterinář a odborník na výživu vám poradí, co nezanedbat

První měsíce pejska na tomto světě jsou z hlediska jeho vývoje zcela zásadní. Majitelé domácích mazlíčků jsou většinou dobře připraveni na příchod nového člena rodiny, ovšem často podceňovanou věcí zůstává prvotní výživa štěňat. Mezi lidmi ještě koluje řada mýtů a doporučení, co by měli takovému štěňátku dopřát, aby dobře rostlo, a přitom mu tím nevědomky ubližují. Jak tedy správně pečovat o výživu malých pejsků a zajistit jim tak zdraví a vitalitu na dlouhá léta?

S kocourem Ghostem si „hrály“ děti, skončil s jehlou v dutině břišní

Nedávný přírůstek spolku Fousek z. s., který se v Teplicích stará o opuštěné a toulavé kočky, byl velmi smutný, a o to horší, že byl kocourek přijat na Valentýna. Lásku ale v životě nejspíš nezažil. Jedná se o kocourka Ghosta, který sloužil na hraní dětem před ubytovnou, a ty mu nejspíš do břicha píchly šicí jehlu. Kocour musel podstoupit operaci a objevily se u něho epileptické záchvaty.

Chraňte svého mazlíčka: Vnější parazité ho mohou potrápit více, než si myslíte

Aktualizováno

Sérii pořadů Prima Mazlíčka na téma Chraňte svého mazlíčka jsme vytvořili ve spolupráci se společností Elanco. Rozhodli jsme se společně majitele psů a koček informovat o možných problémech, které způsobují vnější parazité (například blechy a klíšťata). Pomocí krátkých pořadů vám přinášíme rozhovory s veterináři, kteří odpovídají na otázky, zda se kloní spíše k přírodním nebo chemickým antiparazitikům, jak moc nebezpečná jsou klíšťata u nás nebo jaké chyby děláme při odblešení zvířat. Jsou to sice témata, která působí banálně, ale na druhou stranu jsou právě proto podceňovaná, a to by rozhodně být neměla.