
Dvě mladé dívky se sebevražednými sklony utekly z nemocnice. Policie žádá o pomoc
Dirofilarióza, známá také jako srdeční červivost, je závažné parazitární onemocnění, které může mít pro psy fatální následky. Přestože je její prevence snadná, léčba bývá složitá a riskantní. Zjistěte, jak se váš pes může nakazit, jak rozpoznat první příznaky a jak mu zajistit účinnou ochranu.
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.
Myslíte si, že kočka žijící v bytě nepotřebuje pohyb? Opak je pravdou. Pravidelná aktivita je klíčem k jejímu fyzickému i psychickému zdraví. Zjistěte, proč je pohyb pro kočku důležitý, kolik ho denně potřebuje a jak ji zabavit, aby byla spokojená a zdravá i bez přístupu ven.
Alergie na bleší kousnutí je jedna z nejčastějších reakcí, pokud se zvíře setká s blechou. Ty mohou číhat prakticky všude a klidně je můžete přinést i vy zvenku na podrážce boty. Takže blechu může chytit i kočka, která nechodí ven.
Tasemnice je častým parazitem, který může dlouho přežívat v těle psa bez zjevných příznaků. Jak poznat, že je váš čtyřnohý přítel nakažený, a jak mu efektivně pomoci? Poradíme vám, jak odhalit varovné signály, zabránit nákaze a kdy je nutné vyhledat veterináře.
Když se bavíme o klíšťatech, často se zmiňuje, že je důležité, aby se klíště vůbec nepřisálo. Proč? Protože přisátím se pomocí slin klíštěte přenáší nebezpečné nemoci. Jsou to babezióza, erlichióza, lymská borelióza, klíšťová encefalitida a další.
Už víme, že zvíře může mít blechy i když se nedrbe a může je chytit klidně i od nás. Jak tedy zvíře i domácnost správně a bezpečně odblešit tak, aby to bylo účinné, ale neublížili jsme našim mazlíčkům?
Odstraňování klíšťat u psů a koček není vždy jednoduché. I když se snažíte být opatrní, může se stát, že část klíštěte, například hlavička, zůstane v kůži. Co dělat, když se to stane? Kdy je nutné navštívit veterináře a jak správně ošetřit ranku, aby nedošlo k infekci? Přečtěte si, jak správně postupovat, abyste ochránili zdraví svého mazlíčka.
Psí blechy na člověka nejdou, tak to už snad ví každý, že jdou. Chutná jim krev psí, kočičí i lidská. Slavná replika z filmu Na samotě u lesa není pravdivá. Blechy si sice většinou vyhlédnou psa nebo kočku, ale klidně skočí i na vás, a hlavně v situaci, kdy jsou přemnožené. Pokud je pak máte v domě či bytě, není jednoduché se jich zbavit.
Klíšťata nejsou jen nepříjemní paraziti, ale také přenašeči nebezpečných nemocí, které mohou ohrozit zdraví vašeho psa. Naučte se, jak klíště správně odstranit, abyste minimalizovali riziko infekce a udrželi svého mazlíčka v bezpečí.
Kočky jsou známí tuláci a lovci. Pokud už máte kočičku, kterou pouštíte ven, je jasné, že neohlídáte úplně vše. Je ale pár věcí, které by zodpovědný majitel měl dodržet.
Našli jste na své kočce klíště a nevíte, jak ho bezpečně odstranit? Nepropadejte panice. Připravili jsme pro vás jednoduchý a srozumitelný návod, který vám pomůže zvládnout situaci bez stresu. Dozvíte se, jaké pomůcky budete potřebovat, na co si dát pozor a jak pečovat o ranku po odstranění parazita.
Zatímco s ochranou proti klíšťatům v tomto období začínáme, proti blechám bychom měli mazlíčka chránit preventivně celý rok, a to i v zimě. Řekneme si nejen jak na výběr antiparazitik, ale také jaké nejčastější chyby majitelé zvířat dělají.