
Zázrak ve Dvoře Králové: V Safari Parku se podařilo rozmnožit mimořádně vzácnou šelmu
S příchodem jara se těšíme na procházky s našimi čtyřnohými parťáky. Teplé počasí a svěží zeleň ale znamenají i zvýšené riziko klíšťat. Jak ochránit psy a kočky co nejlépe? A jsou přírodní metody skutečně účinné? Na tyto otázky odpovídá veterinární lékařka Michaela Kolečkářová.
Pokud přemýšlíte o pořízení štěněte, v první řadě je nutné zvážit, jaké plemeno se k vám hodí. Pak odkud si ho pořídit a také je dobré vědět, co na začátku nepodcenit, abyste měli příjemné první společné chvíle a nemuseli hasit problémy.
Psi milují tři věci. Vás – svého páníčka, pamlsky a dovádění venku. Co když teď můžete spojit příjemné s užitečným? Aby pro vašeho parťáka bylo venkovní dobrodružství bezpečnější, máme pro vás novinku.
Každý kočičí majitel ví, jak citlivé jsou kočky na manipulaci. Umí to dát dost silně najevo a neváhají přitom použít i drápy. Navíc je každá pro ně nekomfortní situace velmi stresující. S tím je ale teď alespoň v některých případech konec.
Srdeční červivost neboli dirofilarióza je parazitární onemocnění, které ohrožuje psy i kočky. Zatímco u psů je její průběh často mírnější, u koček může mít smrtelné následky. Jak rozpoznat příznaky, proč je nemoc pro kočky tak nebezpečná a jak své mazlíčky účinně chránit?
Dirofilarióza, známá také jako srdeční červivost, je závažné parazitární onemocnění, které může mít pro psy fatální následky. Přestože je její prevence snadná, léčba bývá složitá a riskantní. Zjistěte, jak se váš pes může nakazit, jak rozpoznat první příznaky a jak mu zajistit účinnou ochranu.
Za chvíli nás čeká jaro. O to víc se budeme těšit na procházky s našimi mazlíčky. V tomto období bychom na ně měli myslet o trochu víc než jindy. Stoupající teploty a sluneční paprsky jsou totiž rájem pro klíšťata.
Myslíte si, že kočka žijící v bytě nepotřebuje pohyb? Opak je pravdou. Pravidelná aktivita je klíčem k jejímu fyzickému i psychickému zdraví. Zjistěte, proč je pohyb pro kočku důležitý, kolik ho denně potřebuje a jak ji zabavit, aby byla spokojená a zdravá i bez přístupu ven.
Alergie na bleší kousnutí je jedna z nejčastějších reakcí, pokud se zvíře setká s blechou. Ty mohou číhat prakticky všude a klidně je můžete přinést i vy zvenku na podrážce boty. Takže blechu může chytit i kočka, která nechodí ven.
Tasemnice je častým parazitem, který může dlouho přežívat v těle psa bez zjevných příznaků. Jak poznat, že je váš čtyřnohý přítel nakažený, a jak mu efektivně pomoci? Poradíme vám, jak odhalit varovné signály, zabránit nákaze a kdy je nutné vyhledat veterináře.
Když se bavíme o klíšťatech, často se zmiňuje, že je důležité, aby se klíště vůbec nepřisálo. Proč? Protože přisátím se pomocí slin klíštěte přenáší nebezpečné nemoci. Jsou to babezióza, erlichióza, lymská borelióza, klíšťová encefalitida a další.
Už víme, že zvíře může mít blechy i když se nedrbe a může je chytit klidně i od nás. Jak tedy zvíře i domácnost správně a bezpečně odblešit tak, aby to bylo účinné, ale neublížili jsme našim mazlíčkům?
Odstraňování klíšťat u psů a koček není vždy jednoduché. I když se snažíte být opatrní, může se stát, že část klíštěte, například hlavička, zůstane v kůži. Co dělat, když se to stane? Kdy je nutné navštívit veterináře a jak správně ošetřit ranku, aby nedošlo k infekci? Přečtěte si, jak správně postupovat, abyste ochránili zdraví svého mazlíčka.