Pořad Prima Mazlíček

Nejnovější příspěvky k tématu

Prima Mazlíček

„Osamělý“ zajíček nebo srnče: Když lidský pach zabíjí

 • Aktualizováno
 • Pokud chodíte na procházky do přírody a narazíte na srnče nebo zajíčka, který se „sám“ krčí v trávě, ruce pryč. Vaši pomoc nepotřebuje, naopak ho můžete svým pachem i zabít. Stejně tak je nutné mít své psy na vodítku, i když si k mláděti „jen“ přičichnou a nic mu neudělají, jeho matka ho už nejspíš nepřijme a odsoudíte ho tak ke smrti hlady.

  Domov pro koně: Místo, kde našli odpočinek i šampioni Velké pardubické

  Vydali jsme se do Domova pro koně. Do útočiště pro staré, nemocné, nepotřebné nebo týrané. Svou rodinu zde našli bývalí dostihoví, policejní, kaskadérští nebo drezurní koně. Zachránění z jatek i od tyranů. Jako například ti z kauzy Jankov. Patricie a Pavel, provozovatelé a i jediní pracovníci azylu, dopřávají koním odpočinek jako poděkování za jejich celoživotní službu člověku.

  Králík, „nenáročný“ domácí mazlíček pro děti, často končí vyhozený na ulici

  Každoročně si chovatelé i milovníci zvířat po celém světě připomínají Světový den zvířat, který připadá na dnešní den, 4. října, na svátek sv. Františka z Assisi – ochránce a patrona zvířat. My Češi jsme především národ pejskařů a kočkařů. V českých domácnostech ale najdeme hojně zastoupené i křečky, morčata nebo třeba králíky a právě ti většinou doplácejí na svou příliš nízkou pořizovací cenu. Za kapesné si je dnes ve zverimexu může koupit i dítě školního věku. Jenže další péče už tak jednoduchá není. Často proto končí vyhození na ulici.

  Statný fešák Bruno ze spolku Psí senioři v nouzi hledá domov

  Starší psi obecně vždy hledají domov hůř než ti mladší, proto vznikl spolek Psí senioři v nouzi. Pomáhá nejen hledat nové domovy starším pejskům, ale také jim poskytuje domácí prostředí, aby na „stará kolena“ neleželi za mřížemi útulku. My jsme spolek s naší kamerou navštívili a natočili medailonek o Brunovi, který hledá domov už dva dlouhé roky.

  Kéž je takových Ječmínků co nejméně! Když se stane zázrak, ale trvá příliš krátce

  Slamáček, Ječmínek – kočky, které měly to štěstí, že se jim pomoci díky dobrým lidem dostalo. Na druhou stranu, kdyby si jich lidé všimli dříve a nepřehlíželi je, mohly žít dlouhé spokojené roky. Oba byli opuštění, zapomenutí, oba byli opomíjeni, protože to nebyla roztomilá koťátka, ale zahnisaní, na první pohled zdevastovaní starší kocouři. Oba se dostali do spolku Destiny Pet, oba to byli velcí bojovníci, oba ve spolku poprvé zažili lásku a péči, oba odešli milovaní, jen příliš krátce.

  Mořský život v ohrožení: Proti lovu kyanidem či dynamitem bojují i čeští ochranáři

  Filipíny mají z hlediska biodiverzity klíčové postavení. Nacházejí se totiž v ekoregionu Korálový trojúhelník, který je také nazýván „mořská Amazonie“, a vyznačují se vysokou mírou endemismu (výskyt rostlin a živočichů pouze na určitém území). Kvůli klimatické změně, nárůstu populace a destruktivním rybolovným metodám je jejich biodiverzita v kritickém ohrožení. Vědci predikovali, že celosvětově může dojít k vyhubení volně žijících mořských živočichů v roce 2048, ale čeští ochranáři Příbrský a Ouhel s jejich týmy, kteří se problematice intenzivně věnují, upozorňují, že tato katastrofa může na Filipínách nastat mnohem dříve.

  Prima Mazlíček

  Reportáže, rozhovory, soutěže, hledání domovů – to všechno je pořad Prima Mazlíček. Aktuální i nadčasová témata ze světa zvířat, zajímaví hosté, lákavé ceny a spousta, opravdu spousta čumáků, rypáků, zobáků a zvířat vůbec. Chcete se dozvědět nové informace a pobavit se? Pak si tento pořad nenechte ujít!