Pořad Prima Mazlíček

Nejnovější příspěvky k tématu

Při přehřátí psa rozhoduje každá minuta. Jak má vypadat první pomoc?
Prima Mazlíček

Při přehřátí psa rozhoduje každá minuta. Jak má vypadat první pomoc?

Říkáte si, že dnes to bude rychlé a pes na vás počká v autě, než koupíte rohlíky k snídani? Pak byste měli vědět, že stačí pár minut a pes může zemřít následkem přehřátí. Přesněji stačí dvě až tři minuty. I když není venku horko k padnutí, v uzavřeném autě teplota rychle šplhá vzhůru. Jak jsme si sami vyzkoušeli, při venkovní teplotě okolo 20 °C a polojasné obloze je v uzavřeném autě po pouhých dvaceti minutách více než pětatřicet stupňů.

Přivolá pomoc, když vy nemůžete: Novinky v aplikaci Zvíře+ chrání vás i mazlíčka

29. června 2022 09:00

Mobilní aplikaci Zvíře+, která pomáhá řešit obtížné situace spojené se zvířaty, jsme vám představili v jednom z našich dílů pořadu Prima Mazlíček. Ať už se jedná o pokousaného psa, nemocnou kočku, sraženou srnu či uvíznutého koně, aplikace uživatelům poradí, jak v těchto případech správně postupovat. Nyní její vývojáři přicházejí s novinkami. Přibyla funkce, která upozorní na zatoulané domácí mazlíčky, nebo unikátní funkce takzvaného osobního strážce. Ta naopak chrání majitele na jeho cestách přírodou se zvířecím parťákem. Monitoruje totiž jeho přesný pohyb a v případě neaktivity vyšle upozornění jeho blízkému.

„Osamělý“ zajíček nebo srnče: Když lidský pach zabíjí

5. června 2022 09:00

Pokud chodíte na procházky do přírody a narazíte na srnče nebo zajíčka, který se „sám“ krčí v trávě, ruce pryč. Vaši pomoc nepotřebuje, naopak ho můžete svým pachem i zabít. Stejně tak je nutné mít své psy na vodítku, i když si k mláděti „jen“ přičichnou a nic mu neudělají, jeho matka ho už nejspíš nepřijme a odsoudíte ho tak ke smrti hlady.

Netradiční dovolená: Na vlastní kůži můžete pomáhat ohroženým druhům zvířat

29. května 2022 09:00

Projekt Redline Expedition nabízí lidem oddech od dnešní konzumní společnosti a naopak životní zážitek v podobě pomoci ohroženým druhům zvířat. Odjedete jako dobrovolník do vámi vybrané organizace zabývající se pomocí a ochranou zvířat, kdekoliv po světě. Může se jednat o zvířata žijící na souši i v oceánech. Většinou se bude jednat o kriticky ohrožené druhy zvířat, ale nezapomíná se ani na ty ostatní.

Sebevědomý pohled na výživu vašeho mazlíčka

Téma: Komerční sdělení
23. května 2022 09:00

Česká značka NATIVIA skrývá ve svém názvu přirozenost, která je velmi důležitým faktorem pro sestavení receptur kvalitních krmiv a pamlsků pro naše čtyřnohé psí i kočičí kamarády. Její autoři si zakládají na poctivosti v surovinách i v prezentaci složení, což dokazují i kladné ohlasy a vzrůstající počet spokojených zákazníků. Základem krmiva je tedy kvalitní masová část a lehce stravitelná rostlinná složka, kterou je rýže v potravinářské kvalitě.

Nemocné, ale přesto šťastné: Hledáme nové domovy kočičkám z útulků

22. května 2022 09:00

Je zvykem, že v našem pořadu Prima Mazlíček hledáme domovy zvířatům čekajícím na svou druhou šanci. A ani tentokrát neuděláme výjimku. Než vám ale představíme ty, kterým můžete nabídnout střechu nad hlavou a milující náruč, rádi bychom nám všem něco připomněli: Láska by neměla být podmíněná stoprocentně bezchybným vzhledem nebo zdravím. Jak totiž řekl jeden malý, ale výjimečný mužíček – správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Pranice o ježky? Lidé začínají chápat důležitost divokých zvířat na zahradách

17. května 2022 09:00

Léta se lidé snažili své zahrady udělat sterilní. Bojovali s hmyzem a volně žijícími živočichy, které ze svých pozemků vyháněli všemi možnými způsoby. Teď se ale karta začíná obracet. Zahrádkáři totiž začali pomalu chápat, že takový hmyz, ptáci nebo ježci jim mohou být vlastně velmi užiteční. A tak začali vymýšlet způsoby, jak je na své zahradě udržet.

Hlavní zprávy

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá
Itálie

Následky sesuvu italského ledovce z vrtulníku: V záchranu pohřešovaných už nikdo nedoufá

Záchranářům s pátráním po nezvěstných turistech v italských Dolomitech budou pomáhat i vojenští policisté a hasiči, popsala z místa reportérka CNN Prima NEWS Darja Stomatová. Ta se společně se záchranáři vydala i na průzkumný let vrtulníkem nad místo neštěstí. Bezpečnost by měly pomoci zajistit i speciální radary. Z nedalekého parkoviště zároveň zmizelo auto s českou registrační značkou, policisté ho odtáhli. Zřejmě jde o vůz dvojice Čechů, která při nedělním sesuvu přišla spolu s dalšími o život.

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok
Koronavirus

Tisíce Čechů trápí postcovidový syndrom. Do práce nemohou, na podporu často nemají nárok

Neprodloužená neschopenka, bez nároku na invalidní důchod. To jsou verdikty, se kterými si setkávají lidé s postcovidovým syndromem. Tuto diagnózu si od začátku pandemie vyslechly desetitisíce Čechů. Tisíce z nich i dlouho po prodělání covidu trápí dušnost, nepřekonatelná únava, nespavost nebo porucha paměti. Do práce se vrátit nemohou a dostat nějakou podporu od státu je náročné nebo zcela nemožné.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:11

Ministr Ljaško: Ruské síly poškodily 817 zdravotnických zařízení

21:46

Vypnutí plynu by bylo jako covid, ohromný šok, míní ekonom. Co čeká premiér Fiala?

21:03

Radiační situace na Ukrajině zůstává normální

20:33

Dalším cílem Rusů je Slavjansk, tvrdí britské a ukrajinské bezpečnostní složky a situace na ukrajinské frontě jim dává za pravdu

Prima Mazlíček

Reportáže, rozhovory, soutěže, hledání domovů – to všechno je pořad Prima Mazlíček. Aktuální i nadčasová témata ze světa zvířat, zajímaví hosté, lákavé ceny a spousta, opravdu spousta čumáků, rypáků, zobáků a zvířat vůbec. Chcete se dozvědět nové informace a pobavit se? Pak si tento pořad nenechte ujít!