Pořad Prima Mazlíček

Nejnovější příspěvky k tématu

Slavné osobnosti a umělá inteligence bojují za lepší svět pro kuřata

25. května 2023 09:00

Moderátor a účastník Survivoru Tomáš Zástěra, zpěvačka Tamara Klusová nebo herci Šimon Bilina, Veronika Čermák Macková a další – ti všichni darovali své obrazy do dobročinné výstavy s dražbou nazvané AI obraz pro OBRAZ: Umělou inteligencí proti krutosti. Známé tváře vytvořily pomocí umělé inteligence obrazy, které bude možné vidět od příštího čtvrtka v Museu Kampa.

Kdy a proč by měl pes nosit rovnátka?

28. února 2023 15:30

Elektronické a mezizubní kartáčky, dentální hygiena, bělící pasty, rovnání zubů. To vše člověk dnes bere jako běžnou péči o svůj chrup. Proč tomu ale tak není i u našich mazlíčků? Z nějakého důvodu mají majitelé psů a koček pocit, že se o zuby zvířat starat nemusíme.

Jde to pozitivně: Trenérská esa z celého světa předávají své zkušenosti v češtině

22. února 2023 09:00

Lepší soužití majitelů a jejich psů. O tom je „Moderní etický trénink“, který vychází z poznatků současné vědy, proto jsou mezi hosty kromě trenérů také vědci. Světová esa se podělí o své zkušenosti v březnu, a to díky MET konferenci. Letos se jedná už o třetí ročník a z vlastních zkušeností musíme říct, že informace, které zaznívají, jsou opravdu přínosné a o to lepší, že vše můžete sledovat z pohodlí domova. Konference rozhodně není jen pro laickou veřejnost, ale i trenéři zabývající se výcvikem psů si přijdou na své.

Psi poznají, kdy jsme smutní a kdy veselí. Umí se podle vás smát?

20. února 2023 09:00

Psí majitelé tento výraz dobře znají – tlama psa je doširoka otevřená, pysky ohrnuté nahoru a dolní zuby vyceněné. Většina chovatelů to vnímá jako nezaměnitelný pokus o úsměv. Opravdu psi tento výraz používají jako signál k vyjádření své radosti a spokojenosti? Lidé a psi mezi sebou za 30 000 let společného života vytvořili jedinečné sociální pouto. Důležitou roli ve vztahu člověk–pes hraje oxytocin, hormon lásky a věrnosti, který napomáhá rozvíjet náklonnost a důvěru.

Chraňte svého mazlíčka: Vnější parazité ho mohou potrápit více, než si myslíte

18. února 2023 08:50

Sérii pořadů Prima Mazlíčka na téma Chraňte svého mazlíčka jsme vytvořili ve spolupráci se společností Elanco. Rozhodli jsme se společně majitele psů a koček informovat o možných problémech, které způsobují vnější parazité (například blechy a klíšťata). Pomocí krátkých pořadů vám přinášíme rozhovory s veterináři, kteří odpovídají na otázky, zda se kloní spíše k přírodním nebo chemickým antiparazitikům, jak moc nebezpečná jsou klíšťata u nás nebo jaké chyby děláme při odblešení zvířat. Jsou to sice témata, která působí banálně, ale na druhou stranu jsou právě proto podceňovaná, a to by rozhodně být neměla.

Prima Mazlíček

Reportáže, rozhovory, soutěže, hledání domovů – to všechno je pořad Prima Mazlíček. Aktuální i nadčasová témata ze světa zvířat, zajímaví hosté, lákavé ceny a spousta, opravdu spousta čumáků, rypáků, zobáků a zvířat vůbec. Chcete se dozvědět nové informace a pobavit se? Pak si tento pořad nenechte ujít!