reklama
CNN Prima News Stockholm

Stockholm

Výpis příspěvků ke štítku „Stockholm“

Kuriózní nehoda ve Švédsku: Vykolejily desítky vagonů nákladního vlaku se železnou rudou

7. listopadu 2021 15:58

Na severu Švédska vykolejily téměř čtyři desítky vagonů nákladního vlaku naloženého železnou rudou. Nehoda se stala u města Gällivare, které se nachází asi tisíc kilometrů od Stockholmu za polárním kruhem. Příčina vykolejení je předmětem vyšetřování, informovala agentura DPA s odvoláním na nedělní prohlášení těžařské společnosti LKAB.

Esport není sport, řekli Švédové. Největší herní turnaj na světě nedostal zelenou

28. června 2021 07:33

Největší a nejsledovanější herní turnaj na světě, který se měl letos konat ve Stockholmu, nedostal od Švédů výjimku pro konání v rámci protiepidemických opatření. Zdůvodněním bylo, že esport není sport, tudíž nedostane zelenou jako jiná profesionální sportovní utkání. Organizátoři turnaje The International, ve kterém se má letos hrát o více než 850 milionů korun, tak musí událost přesunout do jiné země.

MS v hokeji: Hlavně porazit „Rusáky“ aneb památné bitvy s neoblíbeným soupeřem

21. května 2021 13:21

Nevadí, že není zlato, ty dva pátky stály za to. Takovými transparenty fanoušci vítali československé hokejové reprezentanty po návratu z mistrovství světa, které se konalo v roce 1969 ve Stockholmu. Srpnová okupace Československa vojsky varšavské smlouvy dala zápasům se Sovětským svazem zcela nový rozměr. Ale i po pádu železné opony měly česko-ruské hokejové duely zvláštní náboj.

reklama