reklama
CNN Prima News strach

strach

Výpis příspěvků ke štítku „strach“

Romové, běžme k volbám, ať zastavíme Okamuru, vyzývá romský vajda

6. října 2021 05:47

Politici před volbami přemýšlejí pragmaticky, proto na kandidátkách chybí zástupci z řad Romů. Alespoň si to myslí přední vajda, tedy představený olašských Romů, Josef Stojka (55). Ten Romy zastupuje i v Radě vlády pro národnostní menšiny. „Politické strany a hnutí se bojí nasazovat Romy na volitelná místa kandidátek. O důvodech se přitom nahlas nikde nemluví, ani v médiích,“ říká Stojka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle něho strany opět záměrně obešly třistatisícovou romskou menšinu.

Smutný konec snu o fotbalové kariéře: Mladík se při útěku před Tálibánem zřítil z letadla

20. srpna 2021 09:04

Svět obletěly šokující záběry z Afghánistánu, na nichž se lidé snaží prchnout ze země na podvozcích vzlétávajících letadel. Nápor vzduchu ale nezvládnou a ze strojů padají. Mezi oběťmi, které se pokoušely tímto drastickým způsobem před Tálibánem uniknout, má být i Zaki Anwari, mládežnický fotbalista, který se bál o svou budoucnost.

Přišel jsem o nohy, viděl umírat kamarády. Zbytečně, lituje veterán z Afghánistánu

18. srpna 2021 22:30

Z bezpečí svých domovů sledovali vojáci, kteří v Afghánistánu sloužili, postup Tálibánu. Pohled na zemi, pro kterou s přáteli krváceli, hodnotí jediným slovem. Srdcervoucí. Takové pocity má i britský veterán Jack Cumming, který do Afghánistánu zamířil po teroristickém útoku na USA z 11. září 2001. Zažil tam peklo, sledoval své přátele umírat a sám přišel o nohy. Podle něj zbytečně.

Přežila tři atentáty, Tálibán jí zastřelil otce. Čekám na smrt, svěřila se starostka

18. srpna 2021 09:19

Ženy v Afghánistánu dokázaly za dvacet let získat dostatečná práva na to, aby mohly být v politice. To se povedlo třeba 29leté Zarifě Ghafariové, nejmladší starostce v zemi. Poté, co Tálibán obsadil hlavní město, prchla. Ví, že se ji hnutí pokusí zabít. Již v minulosti se o to třikrát jeho stoupenci pokusili. Čekám, až si pro mě přijdou, svěřila se zničená žena.

Jsme Afghánci, tak se nepočítáme. Dívka ve videu spílá Západu, viděly ho miliony lidí

16. srpna 2021 20:39

Internetem se šíří emotivní video mladé neznámé Afghánky, která pár dnů před dobytím své země Tálibánem spílá Západu, jak se k Afghánistánu zachoval. Se slzami v očích říká, že nejen ona zmizí v dějinách. Téměř všechny ženy se obávají, že po nástupu Tálibánu pro ně začnou platit minimálně stejně tvrdá pravidla jako před 20 lety, za jejichž porušení se trestalo i smrtí.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

16. srpna 2021 15:57

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Turbany se opět otočily. Co čeká Afghánistán pod novou nadvládou Tálibánu?

16. srpna 2021 13:04

Během enormně krátké doby Tálibán obsadil celý Afghánistán. Lidé se snaží prchnout, okupují letiště a jsou zoufalí. Z tálibů mají strach, ženy se obávají návratu ke starým praktikám radikálů. Analytik CNN Sam Kiley po sondě do historie, kdy Tálibán získal a ztratil svou moc nad zemí, představil možný obraz nové vlády. Podle něj se může historie v mnohém opakovat.

reklama