CNN Prima News strach

strach

Výpis příspěvků ke štítku „strach“

Robejšek: Rodilí Němci mají strach, že přestanou být pány ve své zemi. Německo je v depresi

„Němci mají strach z toho, že přestanou být pány ve své zemi,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Petr Robejšek. Mnoho z nich má podle něj pocit, že se vláda spíše než o vlastní lidi stará o nově příchozí. Politolog tvrdí, že v celé německé společnosti převládá obecná deprese, která souvisí jak s migrací, tak se všemi událostmi posledních let.

Epizoda Byznysu ukázala akciové indexy. Kovanda popsal, jakou roli hraje na trhu strach

V novém díle pořadu Byznys se řešily akciové indexy, které poskytují informaci o ekonomické výkonnosti daného tržního sektoru nebo klidně i celého světa. A do indexů se dá i investovat. Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank, pak v Byznysu vysvětlil, jakou roli hraje při investování strach. Pořad můžete sledovat v premiéře každou středu ve 14:40 na CNN Prima NEWS.

Mrazivé příběhy rukojmích z Izraele: Tati, oni mě střelili. Chtějí nás zabít, volala dívka domů

Od kojenců po seniory, většina z nich jsou civilisté. Nejméně 200 lidí je podle Izraele drženo v zajetí v Gaze, byli uneseni po útoku Hamásu. Některé rodiny si dosud přehrávají poslední zprávy a telefonáty, které jim jejich nejbližší v momentech před zmizením zanechali. Jiní se o únosu svých milovaných dozvěděli až z videí. Zoufale čekají, nevědí, zda jsou jejich příbuzní vůbec naživu. Světu však vyprávějí jejich příběhy. Ať už jde o 21letou Mayu s bratrem, která přes telefon svému otci do ucha křičela, že ji postřelili a snaží se ji zabít, anebo 24letou Karin, jež příbuzným zanechala SMS na rozloučenou.

Mami, tátu zabili. Izraelci popisují vražedné běsnění Hamásu a zoufale hledají své příbuzné

Teroristé zajali a unesli moji 85letou babičku do pásma Gazy. Srdceryvný příběh popsala na sociálních sítích žena z Izraele jménem Adva a přiložila fotografii své příbuzné. O babičce nemá žádné informace, nikdo s její rodinou údajně nekomunikuje. „Chci, abyste v noci nespali a neúnavně prohledali každý centimetr země, dokud se tito lidé nevrátí domů,“ vyzvala izraelskou vládu. Další příběh vypovídá o poslední konverzaci mezi manželi, než byl muž ve svém domově zavražděn.

Před smrtí nacházíme svobodu, spojuje nás strach. Kaplan líčí, co ho umírající naučili

Stal se obětí zneužívání, pokusil se o sebevraždu. Dnes 41letý nemocniční kaplan Joon Park již osm let pomáhá umírajícím pacientům ve Všeobecné nemocnici v Tampě. Práce mu prý vyhovuje, zejména z toho důvodu, že sám rozumí zoufalství. V rozhovoru pro CNN se svěřil s tím, co ho profese kaplana naučila. Prozradil, že těsně před smrtí jsou lidé konečně volní, objevuje se lítost a jedno pojítko – strach.

Čeští včelaři bijí na poplach. Agresivní sršeň je u hranic, plení úly a zuřivě útočí i na lidi

Sršeň asijská je považována za velkou hrozbu pro evropské včelařství. Po zprávách o jejím výskytu v Maďarsku se na její přílet začali připravovat i čeští včelaři. Jak uvedla předsedkyně jejich svazu Jarmila Machová pro CNN Prima NEWS, dříve nebo později tento agresivní hmyz dorazí i do tuzemska. Oslovení malí včelaři mají o své chovy obavy, sršeň asijská je totiž schopná vyhubit celá včelstva a v Evropě nemá přirozené nepřátele. „Mohu zúžit česno, ideálně mít silná včelstva, ale co jinak mohu dělat?“ ptal se jeden ze včelařů. Na přílet agresivních sršní se začínají připravovat i hasiči. Není totiž nebezpečná jen pro včely, ale i pro lidi.