reklama

Streamer Agraelus s vývojářem legendární Mafie Danem Vávrou vybrali milion na charitu

Agraelus a Dan Vávra
Zdroj: Karin Dietiová

Agraelus, vlastním jménem Vojtěch Fišar, je jedním z nejznámějších domácích streamerů. Působí na platformách Twitch, kde má téměř půl milionu sledujících a jeho tvorbu můžete sledovat také na Youtube, kde má přes 600 000 odběratelů. Díky obrovskému množství fanoušků se Agraelusovi již několikrát podařilo během charitativních streamů pokořit rekordy vybraných finančních prostředků. A úspěšný byl i tentokrát.

reklama

Do svého posledního streamu si Agraelus pozval herního vývojáře Dana Vávru, který stojí za původní Mafií nebo třeba úspěšným českým RPG Kingdom Come: Deliverance. Tato dvojice sama o sobě slibovala skvělou podívanou a vysoká čísla sledovanosti, když se pak k receptu na povedený stream přidal i záměr vybrat co největší částku na podporu charitativního projektu Dejme dětem šanci, bylo jasné, že se chystá něco velkého.

Závratných čísel nedosahovala pouze sledovanost živého vysílání, které v jeden moment sledovalo současně přes 54 000 diváků, čímž se Agraelův kanál posunul na třetí nejvyšší příčku sledovanosti na celém světě. Úctyhodná byla i částka, kterou si dvojice stanovila jako cílovou sumu. S trochou nejistoty si předsevzali, že na charitativní účely během vysílání vyberou půl milionu korun.

Agraelus třetím nejsledovanějším kanálem na světě
Agraelus třetím nejsledovanějším kanálem na světě
Zdroj: Karin Dietiová

Hned ze začátku streamu, kdy do virtuální pokladničky začali diváci přihazovat své příspěvky, bylo po nástupu věrných fanoušků LastGameBlitz a tomlincoln21 jasné, že částku se podaří vybrat naprosto bez problémů. Vždyť jen druhý zmiňovaný divák přispěl v rámci jediného příspěvku částkou 200 000 Kč. Jedná se o největší jednorázový donate na platformě Twitch.tv na domácí scéně.

V rámci vysílání se podařilo vybrat více než 770 tisíc korun. Obě hvězdy pak sumu dorovnaly na 950 000 korun a třešničku charitativnímu dortu dodal Lukáš Codr, známý jako Čočík, který den po streamu dorovnal vybranou částku na rovný milion korun.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Komentátoři: Hamáčkovi nemůže věřit nikdo, jeho příběh o kamufláži je úplný nesmysl
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Další články
reklama
reklama