reklama

Streamer Agraelus s vývojářem legendární Mafie Danem Vávrou vybrali milion na charitu

Agraelus a Dan Vávra
Foto: Karin Dietiová

Agraelus, vlastním jménem Vojtěch Fišar, je jedním z nejznámějších domácích streamerů. Působí na platformách Twitch, kde má téměř půl milionu sledujících a jeho tvorbu můžete sledovat také na Youtube, kde má přes 600 000 odběratelů. Díky obrovskému množství fanoušků se Agraelusovi již několikrát podařilo během charitativních streamů pokořit rekordy vybraných finančních prostředků. A úspěšný byl i tentokrát.

reklama

Do svého posledního streamu si Agraelus pozval herního vývojáře Dana Vávru, který stojí za původní Mafií nebo třeba úspěšným českým RPG Kingdom Come: Deliverance. Tato dvojice sama o sobě slibovala skvělou podívanou a vysoká čísla sledovanosti, když se pak k receptu na povedený stream přidal i záměr vybrat co největší částku na podporu charitativního projektu Dejme dětem šanci, bylo jasné, že se chystá něco velkého.

Závratných čísel nedosahovala pouze sledovanost živého vysílání, které v jeden moment sledovalo současně přes 54 000 diváků, čímž se Agraelův kanál posunul na třetí nejvyšší příčku sledovanosti na celém světě. Úctyhodná byla i částka, kterou si dvojice stanovila jako cílovou sumu. S trochou nejistoty si předsevzali, že na charitativní účely během vysílání vyberou půl milionu korun.

Hned ze začátku streamu, kdy do virtuální pokladničky začali diváci přihazovat své příspěvky, bylo po nástupu věrných fanoušků LastGameBlitz a tomlincoln21 jasné, že částku se podaří vybrat naprosto bez problémů. Vždyť jen druhý zmiňovaný divák přispěl v rámci jediného příspěvku částkou 200 000 Kč. Jedná se o největší jednorázový donate na platformě Twitch.tv na domácí scéně.

V rámci vysílání se podařilo vybrat více než 770 tisíc korun. Obě hvězdy pak sumu dorovnaly na 950 000 korun a třešničku charitativnímu dortu dodal Lukáš Codr, známý jako Čočík, který den po streamu dorovnal vybranou částku na rovný milion korun.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama