CNN Prima News charita

charita

Výpis příspěvků ke štítku „charita“

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Už jich mám plné zuby a nechci je ani vidět. Novinářka se opřela do Harryho s Meghan

18. srpna 2022 00:17

Princ Harry a jeho manželka Meghan se velké lásce u Britů dál netěší. Nedávno oznámili, že se v září chystají opět navštívit Londýn. Místo chvály se na ně ovšem snesla kritika. Do manželského páru se opřela například novinářka Carole Maloneová nebo moderátor Piers Morgan. Maloneová dokonce Sussexům vzkázala, že je v Británii vůbec nechce a ani by jí nevadilo, kdyby se do země už nevraceli.

Harry s Meghan dostanou prestižní cenu za svou štědrost. Roli v tom sehrál i Tálibán

11. srpna 2022 21:59

V souvislosti s princem Harrym a jeho ženou Meghan se v poslední době na veřejnosti hovoří hlavně o jejich skandálech, bývá opomíjeno, že se také neustále intenzivně věnují charitě. Nyní převezmou prestižní cenu organizace Human First Coalition a dostane se jim veřejného poděkování za štědrý sponzorský dar. V roce 2020 pár založil nadaci Archwell Foundation, která si klade za cíl bojovat proti současným světovým problémům.

100 maratonů za 100 dní. Britská vytrvalkyně překonala rekord, aby pomohla uprchlíkům

13. dubna 2022 17:26

Lidé, kteří běhají, si postupně posouvají své cíle. Zvládnout bez zastavení 10 kilometrů, zkusit půlmaraton a třeba jednou i bájný maraton, tedy 42 195 metrů. Vysilující a těžko dosažitelná distance se však může v určitých případech stát všední záležitostí. Britka Kate Jaydenová ji zvládla uběhnout sto dní v řadě a vytvořila tím rekord.

Pomoc od Alžběty či prodej chaty? Princ Andrew shání miliony na mimosoudní vyrovnání

16. února 2022 22:43

Princ Andrew urovnal soudní spor s Virginií Giuffreovou, která vévodu z Yorku obvinila ze sexuálního obtěžování. Syn Alžběty II., jenž nadále vinu popírá, přislíbil „značný dar“ charitě Giuffreové. Jak chce částku, jíž britská média nekonkretizují, ale označují ji za velmi vysokou, zaplatit? Ve veřejném prostoru se spekuluje o dvou možnostech.