CNN Prima News Střední Amerika

Střední Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Střední Amerika“

Žraločí superdálnice v ohrožení. Odborníci se snaží zachránit unikátní korálový útes

30. července 2022 22:19

Téměř tisíc kilometrů dlouhý Mezoamerický korálový útes v oblasti Střední Ameriky byl odjakživa domovem obrovské populace žraloků, želv a rejnoků. Teď mu však hrozí velké nebezpečí, a to nejen kvůli nadměrnému rybolovu. Nezisková organizace MarAlliance se rozhodla zachránit podvodní faunu a problém netradiční cestou vyřešit.

Ženy pašovaly kokain pod parukou. Skrýš prozradil až skenovací test na letišti

4. června 2022 05:43

Panamská policie měla v pátek co do činění s dosud nevídaným způsobem pašování drog. Na mezinárodním letišti v Panamě zadržela nejdříve jednu a pak druhou ženu, které chtěly provézt kokain pod parukou. Jejich účes vzbuzoval pochybnosti, skrýš ale prozradil až skenovací test. S odkazem na panamskou protidrogovou prokurátorku Xiomaru Rodríguezovou o tom napsala agentura AFP.

Pocitově minus 25 stupňů. Krutý mráz donutil fotbalisty utéct ze zápasu kvalifikace na MS

4. února 2022 14:19

V Hondurasu se průměrná únorová teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. Proto většina kádru fotbalové reprezentace země ze Střední Ameriky zažila krutý šok, když nastoupila k zápasu kvalifikace mistrovství světa proti USA. Hrálo se v Minnesotě, kde teploměr ukazoval 17 pod nulou. Do toho foukal silný vítr, který pocitově srazil teplotu ještě hlouběji. A hned dva honduraští hráči museli být v poločase kvůli klimatickým podmínkám vystřídáni.

PŘEHLEDNĚ: Jaké týmy už se kvalifikovaly na MS v Kataru a kdo vyčkává po boku Čechů?

18. listopadu 2021 22:02

Na začátku bylo dohromady 209 týmů, které dostaly možnost získat své místo na fotbalovém světovém šampionátu v Kataru. Na konci „destilačního“ procesu – kvalifikace – se ale jen 32 z nich seřadí do skupin pro MS. Evropa má oproti jiným kontinentům náskok a v tuto chvíli už zná 10 svých vyslanců. Celkově je pak nyní potvrzených 13 účastníků.

Zatčené demonstranty na Kubě čeká mučení a dlouhé tresty, říká Ivan Pilip

17. července 2021 22:45

Na Kubě aktuálně probíhají největší masové protesty proti tamnímu komunistickému režimu za posledních téměř 30 let. Bývalý ministr školství i financí a odborník na Latinskou Ameriku Ivan Pilip ale v rozhovoru pro CNN Prima NEWS soudí, že demonstrace v podstatě nemají šanci na úspěch. Zatčené odpůrce režimu pak podle něj čekají dlouhé tresty ve vězení a dokonce i mučení.

Amazonie na východě Čech: V obřím akváriu v Hradci Králové plave přes 500 exotických ryb

12. července 2021 23:23

Královéhradecký kraj nabízí mnoho možností k trávení volného času. Jedno z míst, které lze navštívit bez ohledu na počasí, je obří akvárium přímo v Hradci Králové. Jde o největší sladkovodní akvárium v Česku. Najdete tam tropické ryby Jižní a Střední Ameriky a amazonský prales, absolvovat můžete i zážitkové programy.

Brutální praktiky převaděčů: Dvě malé holčičky přehodili přes vysoký hraniční plot

1. dubna 2021 10:58

Kartelům se na americké hranici daří čím dál lépe. Důkazem toho je poslední záznam z úterní noci, který zveřejnila pohraniční stráž. Pašerák lidí na videu shazuje z více než čtyřmetrového hraničního plotu na zem dvě malé holčičky. Pro bezmocné dívky naštěstí rychle dorazila americká hlídka. Jen několik dní předtím přitom zachránili Američané teprve šestiměsíční batole.