reklama
CNN Prima News Švédsko

Švédsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švédsko“

Vězni se vyzbrojili břitvami a vzali dozorce jako rukojmí. Jako výkupné žádali pizzu

Dva odsouzenci ve švédské věznici Hällby, asi 100 kilometrů západně od Stockholmu, ve středu vzali dva dozorce jako rukojmí a zabarikádovali se s nimi ve strážní místnosti. Požadovali pizzu a kebab pro 20 vězňů svého oddělení, informovala agentura DPA, která se odvolává na švédská média. Na místě byli vyjednávači i policie. Večer byli oba dozorci propuštěni.

Esport není sport, řekli Švédové. Největší herní turnaj na světě nedostal zelenou

Největší a nejsledovanější herní turnaj na světě, který se měl letos konat ve Stockholmu, nedostal od Švédů výjimku pro konání v rámci protiepidemických opatření. Zdůvodněním bylo, že esport není sport, tudíž nedostane zelenou jako jiná profesionální sportovní utkání. Organizátoři turnaje The International, ve kterém se má letos hrát o více než 850 milionů korun, tak musí událost přesunout do jiné země.

Dva vlastní góly a debakl od Španělů. Slováci na Euru končí, skupinu vyhrálo Švédsko

Slovensko schytalo na fotbalovém Euru debakl od Španělska 0:5 a s turnajem se loučí už po základní skupině. V posledním utkání si Slováci navíc dali dva vlastní góly. Skupinu E nakonec vyhráli Švédové, kteří v závěrečném utkání porazili Švédy 3:2. Postupují také Španělé, ketří se v osmifinále utkají s Chorvatskem, Švédsko svého soupeře ještě nezná. Poláci stejně jako Slováci končí.

Ronaldo, Mbappé, Lewandowski. Euro 2021 je plné hvězd. Kdo má nejnabitější soupisku?

Euro 2021 vypukne už v pátek. Na fotbalový svátek se těší miliony fanoušků po celém světě a kladou si otázku: Kdo to bude letos? Na triumf si brousí zuby hned několik týmů. Podle bookmakerů je největším favoritem Francie, z jejíž soupisky jde hrůza. Následují Belgie a Anglie s rovněž kvalitním týmem. A bez šance určitě nejsou ani Španělé či obhájci prvenství z Portugalska. I v nominaci ostatních týmů se ale najdou velice zajímaví hráči, kteří můžou překvapit. Ostatně nestalo by se poprvé, kdyby evropský šampionát ovládl outsider. Posuďte sami. Připravili jsme pro vás kompletní přehled nominací jednotlivých účastníků UEFA Euro 2021.

Kudy vede cesta do čtvrtfinále? Porazit Švédy je nutnost, jinak nezbývá než doufat

Říká se, že každý zápas je důležitý. Po úvodní prohře české hokejové reprezentace s Ruskem také mnozí odborníci říkali, že „není proč se bát, turnaj je dlouhý“. Ano, základní skupina čítá sedm zápasů, pro české hokejisty ale přichází ten klíčový už ve čtvrtek proti Švédsku. Pro to, aby měli Češi postup ve svých rukou, by měli vyhrát za tři body. Jinak reálně hrozí, že národní tým poprvé v historii nepostoupí do čtvrtfinále.

reklama