reklama
CNN Prima News Švédsko

Švédsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švédsko“

Vědci objevili gen, který brání těžkému průběhu covidu. Vyskytuje se hlavně u Afričanů

18. ledna 2022 07:06

Vědci odhalili gen, který snižuje závažnost onemocnění COVID-19 zhruba o 20 procent. Tento objev zčásti vysvětluje, proč jsou příznaky nemoci u lidí tak individuální, a mohl by v budoucnu pomoci k vývoji nových léků proti covidu. Podle studií to vypadá, že zmíněný gen se častěji vyskytuje u Afričanů než například u bělochů.

IKEA tvrdě zakročí proti neočkovaným. Zaměstnancům v karanténě sníží nemocenskou

13. ledna 2022 21:51

Švédska firma IKEA přitvrdila proti svým neočkovaným zaměstnancům na pobočkách ve Velké Británii. V případě, že se nevakcinovaný pracovník dostane do úzkého kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem a musí do karantény, společnost mu vyplatí nemocenskou ve výši, kterou ukládají britské zákony. Nábytkářská firma však slíbila, že zavede určité výjimky.

Tabulky MS v hokeji: Češi mají papírově těžší skupinu, narazí i na svého kata z Rigy

12. ledna 2022 20:15

Hokejové mistrovství světa 2022 ve Finsku začíná přibližně v polovině května. Hlavním cílem všech favoritů je co nejhladší cestou postoupit ze základní skupiny. Česká hokejová reprezentace bude o čtvrtfinále bojovat proti papírově těžším soupeřům. Podívejte se na tabulky obou skupin včetně vysvětlení herního systému turnaje.

Zlato na MS a být nejlepším hráčem světa, sní Langer. Může být florbal jako biatlon?

11. ledna 2022 07:38

Český florbal má směle nakročeno k tomu, aby brzy uvedl do neplatnosti veřejně známou šablonu: Švédsko s Finskem se na mistrovství světa „vždy“ porvou o zlato, tuzemská reprezentace zkusí oloupit o bronz Švýcary. Potenciál v současném národním týmu dřímá obrovský a jeho nejviditelnějším představitelem je Filip Langer. „Pokud nabouráme tuto předvídatelnost, bude podle mě jasným důsledkem, že se u nás k florbalu dostane více diváků,“ říká 20letý útočník švédského Kalmarsundu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Přísnější pravidla pro neočkované. Návrat z Itálie nebo Rakouska bude složitější

30. prosince 2021 17:17

Neočkovaným Čechům se od pondělí 3. ledna ztíží návrat z Itálie, Malty a Švédska, které budou nově v tmavě červené kategorii. Například Rakousko nebo Maďarsko se přesunou do červené, Rumunsko do zelené. Ministerstvo zdravotnictví tak rozhodlo na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).

Místo kapra celé sele a Vánoce od září do ledna. Jak slaví menšiny v Česku?

24. prosince 2021 20:45

Vánoce jsou pro Čechy obvykle svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se z kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které našli pod stromečkem. Jak jsou na tom ale národnostní menšiny žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých případů.

Covid pasy pod kůží. Ve Švédsku představili očkovací čipy, přečte je každý mobil

21. prosince 2021 18:25

Švédský start-up Epicenter představil mikročip o velikosti rýže, který je schopný uchovávat údaje o vakcinačním statusu člověka a může být implantován člověku pod kůži. S rozmachem povinných covid pasů si už nyní řada Švédů nechává různé čipy implantovat po vlastní ose, řešení od Epicentru je ale univerzální – údaje z čipu totiž načte prakticky každý mobil.

reklama