CNN Prima News Švédsko

Švédsko

Výpis příspěvků ke štítku „Švédsko“

Rozhovor s českými špičkami v mushingu: Může být tažný pes i domácím mazlíčkem?

7. února 2023 09:00

Nedávno jsme psali o statečných musherech a Togovi s Baltem z Aljašky, kteří zachránili děti před záškrtem, když absolvovali nebezpečnou jízdu v krutých mrazech pro sérum, které epidemii zastavilo. Tentokrát vám přinášíme rozhovor s našimi českými úspěšnými mushery, kteří se zanedlouho zúčastní mistrovství světa v mushingu ve Švédsku.

PŘEHLEDNĚ: Západní stroje, které mohou přinést obrat. Podívejte se, co zamíří na Ukrajinu

6. února 2023 05:39

Německý Leopard 2, britský Challenger 2, švédský CV90, americký M2 Bradley či francouzský AMX-10RC. Ukrajina se brzy pravděpodobně dočká velice pestrého výběru západní válečné techniky. Ty svou výbavou a efektivitou významně převyšují možnosti ruských bojových strojů. Součástí arzenálu obránců se stanou nejen tanky a obrněná vozidla, ale také jedny z nejlepších samohybných houfnic na světě. Co všechno má Ukrajina dostat a kde mohou nastat problémy?

Severský bijec CV90 míří na Ukrajinu. Co umí švédský obrněnec, který kupuje i česká armáda?

22. ledna 2023 21:03

Ukrajinci brzy dostanou jeden z nejmodernějších válečných strojů Západu. Švédské obrněné vozidlo pěchoty CV90 vypadá jako menší tank, oproti svým ruským protějškům disponuje výrazně modernější výzbrojí a vybavením. O stejné obrněnce mají zájem také česká a slovenská armáda, které za ně zaplatí desítky miliard korun. Čím vším se může chlubit švédský CV90 na bojišti?

Jako fotbalový míč s nohama. V Austrálii objevili obří ropuchu, pojmenovali ji podle Godzilly

20. ledna 2023 18:51

Strážci přírodního parku na severu Austrálie našli ropuchu obrovskou vážící 2,7 kilogramu. Obojživelník, který dostal přezdívku Toadzilla podle slavného filmového monstra Godzilly a anglického výrazu pro ropuchu (toad), by mohl být největším doposud zaznamenaným zástupcem svého druhu na světě, informoval zpravodajský web BBC News.

Švédští „lukostřelci“ zamíří na Ukrajinu. Pomůžou nám vyhnat nájezdníky, raduje se Kyjev

20. ledna 2023 16:01

Švédsko pošle Ukrajině samohybné dělostřelectvo Archer, bojová vozidla pěchoty a protitankové střely, uvedl premiér Ulf Kristersson. Ukrajinci žádali Švédy o dělové systémy dlouhodobě, za dodávku zbraní jim poděkovali prezident Volodymyr Zelenskyj i ministr obrany Oleksij Reznikov. Ten v souvislosti s anglickým názvem systému zavtipkoval o „lukostřelcích“ ve válce. Dodávky zbraní pro Ukrajinu posilují i další západní země.

Záběry z bojů: Ukrajinci předvedli sílu švédské zbraně. Zničili ruský tank za 100 milionů

17. ledna 2023 13:15

Na Donbasu nadále zuří tvrdé boje mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Ukrajinci v Luhanské oblasti se pochlubili dalším úspěšným úderem na ruskou těžkou technikou. Pomocí švédské protitankové střely AT4 v ceně asi 1 500 dolarů (kolem 33 tisíc korun) se jim povedlo zdemolovat ruský moderní tank T-90M, jehož cena se odhaduje na zhruba 5 milionů dolarů (111 milionů korun). Video z útoku se šíří po sociálních sítích.

Bez ostatních by Jirka gól nedal. Kluci musí Kanadu srazit, vzkázal otec hokejisty Kulicha

5. ledna 2023 21:44

Nebylo to jen díky Jirkovi. Těmito slovy reagoval otec hokejisty Jiřího Kulicha na úspěch české reprezentace na mistrovství světa v hokeji do dvaceti let. Naprostou senzaci vykouzlili hráči v semifinále proti Švédsku, kdy napínavý zápas ukončili až v prodloužení. Byl to právě Kulich, který svou brankou zajistil juniorům postup do finále. Jeho otec Jaroslav ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, jaký si představuje výsledek v zápase o vytoužené zlato proti domácí Kanadě.