CNN Prima News světový rekord

světový rekord

Výpis příspěvků ke štítku „světový rekord“

Chrchlal krev, ale má světový rekord. Milovník extrémů Vencl se ponořil 52 metrů pod led

14. března 2023 17:18

Rekordní zápis českého freedivera. David Vencl se vydal na další cestu, nad kterou zůstává rozum běžného smrtelníka a ve švýcarském jezeře Sils vytvořil světový rekord v ponoru pod ledem. Bez neoprenu, přístrojů, a tedy na jeden nádech se dostal do hloubky 52 metrů. Sice po vynoření chrchlal krev, ale jinak je v pořádku, jak informoval na svém Instagramu.

154,49 metru na lyžích po kovové trubce. Olympijský medailista překonal bláznivý rekord

26. května 2022 16:17

Přestože lyžařská sezona skončila už před dvěma měsíci, udála se v květnu na severu Švédska dechberoucí událost korunovaná světovým rekordem. Bronzový medailista z letošních zimních olympijských her v lyžařském slopestyle Jesper Tjäder předvedl nejdelší rail v historii lyžování. Na kovové trubce ujel 154,49 metru, čím o 25 metrů překonal rekord Američana Toma Wallische.

100 maratonů za 100 dní. Britská vytrvalkyně překonala rekord, aby pomohla uprchlíkům

13. dubna 2022 17:26

Lidé, kteří běhají, si postupně posouvají své cíle. Zvládnout bez zastavení 10 kilometrů, zkusit půlmaraton a třeba jednou i bájný maraton, tedy 42 195 metrů. Vysilující a těžko dosažitelná distance se však může v určitých případech stát všední záležitostí. Britka Kate Jaydenová ji zvládla uběhnout sto dní v řadě a vytvořila tím rekord.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

22. června 2021 18:58

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Šebrle o 20 let starém rekordu: Absolutní štěstí, ale neuběhl bych už ani pět metrů

27. května 2021 07:07

Roman Šebrle se před 20 lety nesmazatelně zapsal do dějin atletiky. Spousta mužů před ním se o to pokoušela, ale nikomu se až do 27. května 2001 nepovedlo v desetiboji pokořit bájnou metu 9000 bodů. Přitom po osmé disciplíně – skoku o tyči – se zdálo, že rekord krajana Tomáše Dvořáka zůstane zamčený v trezoru. Nakonec všechno klaplo díky famóznímu běhu na 1500 metrů. „Bylo to absolutní štěstí, něco takového se nedá slovy vyjádřit,“ vzpomíná pro CNN Prima NEWS moderátor Hlavních zpráv.

Duplantis sebral Bubkovi i venkovní rekord. 615 centimetrů skočil na druhý pokus

17. září 2020 21:35

Švédský tyčkař Armand Duplantis sebral legendárnímu Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Na mítinku atletické Diamantové ligy v Římě ve čtvrtek na druhý pokus překonal laťku ve výšce 615 centimetrů, čímž vylepšil o centimetr výkon slavného Ukrajince ze Sestriere 1994. Suverenitu dalším vítězstvím potvrdil překážkář Karsten Warholm, kterému ale světový rekord o 29 setin odolal. Jediná zástupkyně české atletiky Barbora Malíková obsadila pátou příčku v závodě čtvrtkařek ve druhém nejlepším čase kariéry 52,17.