CNN Prima News světový rekord

světový rekord

Výpis příspěvků ke štítku „světový rekord“

Pán obzoru, který ničí kilometry vzdálené Rusy. Obří pušku potěžkal reportér CNN Prima NEWS

Vypadá pomalu jako protitanková puška. Jde ovšem o zbraň, s níž se zabíjí kilometry vzdálení nepřátelé. Obří odstřelovací puška zvaná „Pán obzoru“ se v rukou ukrajinských specialistů stala senzací poté, co ostřílený sniper zlikvidoval okupanta, který byl téměř čtyři kilometry daleko. Překonal tak světový rekord o stovky metrů. Jak tato 15kilogramová zbraň funguje v praxi? V rukou ji potěžkali reportéři CNN Prima NEWS přímo na Ukrajině.

Chrchlal krev, ale má světový rekord. Milovník extrémů Vencl se ponořil 52 metrů pod led

Rekordní zápis českého freedivera. David Vencl se vydal na další cestu, nad kterou zůstává rozum běžného smrtelníka a ve švýcarském jezeře Sils vytvořil světový rekord v ponoru pod ledem. Bez neoprenu, přístrojů, a tedy na jeden nádech se dostal do hloubky 52 metrů. Sice po vynoření chrchlal krev, ale jinak je v pořádku, jak informoval na svém Instagramu.

154,49 metru na lyžích po kovové trubce. Olympijský medailista překonal bláznivý rekord

Přestože lyžařská sezona skončila už před dvěma měsíci, udála se v květnu na severu Švédska dechberoucí událost korunovaná světovým rekordem. Bronzový medailista z letošních zimních olympijských her v lyžařském slopestyle Jesper Tjäder předvedl nejdelší rail v historii lyžování. Na kovové trubce ujel 154,49 metru, čím o 25 metrů překonal rekord Američana Toma Wallische.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Šebrle o 20 let starém rekordu: Absolutní štěstí, ale neuběhl bych už ani pět metrů

Roman Šebrle se před 20 lety nesmazatelně zapsal do dějin atletiky. Spousta mužů před ním se o to pokoušela, ale nikomu se až do 27. května 2001 nepovedlo v desetiboji pokořit bájnou metu 9000 bodů. Přitom po osmé disciplíně – skoku o tyči – se zdálo, že rekord krajana Tomáše Dvořáka zůstane zamčený v trezoru. Nakonec všechno klaplo díky famóznímu běhu na 1500 metrů. „Bylo to absolutní štěstí, něco takového se nedá slovy vyjádřit,“ vzpomíná pro CNN Prima NEWS moderátor Hlavních zpráv.