reklama
CNN Prima News světový rekord

světový rekord

Výpis příspěvků ke štítku „světový rekord“

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

22. června 2021 18:58

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Šebrle o 20 let starém rekordu: Absolutní štěstí, ale neuběhl bych už ani pět metrů

27. května 2021 07:07

Roman Šebrle se před 20 lety nesmazatelně zapsal do dějin atletiky. Spousta mužů před ním se o to pokoušela, ale nikomu se až do 27. května 2001 nepovedlo v desetiboji pokořit bájnou metu 9000 bodů. Přitom po osmé disciplíně – skoku o tyči – se zdálo, že rekord krajana Tomáše Dvořáka zůstane zamčený v trezoru. Nakonec všechno klaplo díky famóznímu běhu na 1500 metrů. „Bylo to absolutní štěstí, něco takového se nedá slovy vyjádřit,“ vzpomíná pro CNN Prima NEWS moderátor Hlavních zpráv.

Duplantis sebral Bubkovi i venkovní rekord. 615 centimetrů skočil na druhý pokus

17. září 2020 21:35

Švédský tyčkař Armand Duplantis sebral legendárnímu Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Na mítinku atletické Diamantové ligy v Římě ve čtvrtek na druhý pokus překonal laťku ve výšce 615 centimetrů, čímž vylepšil o centimetr výkon slavného Ukrajince ze Sestriere 1994. Suverenitu dalším vítězstvím potvrdil překážkář Karsten Warholm, kterému ale světový rekord o 29 setin odolal. Jediná zástupkyně české atletiky Barbora Malíková obsadila pátou příčku v závodě čtvrtkařek ve druhém nejlepším čase kariéry 52,17.

Hrozilo mu trvalé poškození mozku. Teď je z Inda nejrychlejší počtář na světě

6. září 2020 07:36

Zatímco průměrný člověk by sotva vytáhl kalkulačku z batohu či šuplíku, 20letý Ind Neelakantha Bhanu Prakash by měl složitý příklad už dávno spočítaný. Za vteřinu totiž jeho mozek dokáže vyřešit až 12 početních úkonů, desetkrát víc než běžný smrtelník. Jeho cestu za titulem mistra světa v mentálních výpočtech mu ale málem překazil vážný úraz hlavy.

reklama