CNN Prima News světový rekord

světový rekord

Výpis příspěvků ke štítku „světový rekord“

154,49 metru na lyžích po kovové trubce. Olympijský medailista překonal bláznivý rekord

26. května 2022 16:17

Přestože lyžařská sezona skončila už před dvěma měsíci, udála se v květnu na severu Švédska dechberoucí událost korunovaná světovým rekordem. Bronzový medailista z letošních zimních olympijských her v lyžařském slopestyle Jesper Tjäder předvedl nejdelší rail v historii lyžování. Na kovové trubce ujel 154,49 metru, čím o 25 metrů překonal rekord Američana Toma Wallische.

100 maratonů za 100 dní. Britská vytrvalkyně překonala rekord, aby pomohla uprchlíkům

13. dubna 2022 17:26

Lidé, kteří běhají, si postupně posouvají své cíle. Zvládnout bez zastavení 10 kilometrů, zkusit půlmaraton a třeba jednou i bájný maraton, tedy 42 195 metrů. Vysilující a těžko dosažitelná distance se však může v určitých případech stát všední záležitostí. Britka Kate Jaydenová ji zvládla uběhnout sto dní v řadě a vytvořila tím rekord.

Rekord, nebo pohádka? Matka údajných desaterčat je na psychiatrii, otec děti neviděl

22. června 2021 18:58

V nedávné době svět obletěla zpráva, že v Jihoafrické republice mělo dojít k narození deseti dětí najednou. Kdyby se informace potvrdila, šlo by o světový rekord. Jenže narození dětí se stalo velkou záhadou. Otec dětí Tebogo Tsotetsi nyní uvedl, že své potomky na vlastní oči neviděl a jeho přítelkyně Gosiame Sitholeová mu prý nechce říct, kde se s dětmi nachází. Po ženě pátrala i policie. Má ji čekat psychiatrické vyšetření.

Šebrle o 20 let starém rekordu: Absolutní štěstí, ale neuběhl bych už ani pět metrů

27. května 2021 07:07

Roman Šebrle se před 20 lety nesmazatelně zapsal do dějin atletiky. Spousta mužů před ním se o to pokoušela, ale nikomu se až do 27. května 2001 nepovedlo v desetiboji pokořit bájnou metu 9000 bodů. Přitom po osmé disciplíně – skoku o tyči – se zdálo, že rekord krajana Tomáše Dvořáka zůstane zamčený v trezoru. Nakonec všechno klaplo díky famóznímu běhu na 1500 metrů. „Bylo to absolutní štěstí, něco takového se nedá slovy vyjádřit,“ vzpomíná pro CNN Prima NEWS moderátor Hlavních zpráv.

Duplantis sebral Bubkovi i venkovní rekord. 615 centimetrů skočil na druhý pokus

17. září 2020 21:35

Švédský tyčkař Armand Duplantis sebral legendárnímu Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Na mítinku atletické Diamantové ligy v Římě ve čtvrtek na druhý pokus překonal laťku ve výšce 615 centimetrů, čímž vylepšil o centimetr výkon slavného Ukrajince ze Sestriere 1994. Suverenitu dalším vítězstvím potvrdil překážkář Karsten Warholm, kterému ale světový rekord o 29 setin odolal. Jediná zástupkyně české atletiky Barbora Malíková obsadila pátou příčku v závodě čtvrtkařek ve druhém nejlepším čase kariéry 52,17.