CNN Prima News tanker

tanker

Výpis příspěvků ke štítku „tanker“

Hrozba v Suezu odvrácena? Provoz průplavu blokovaný lodí se podařilo obnovit

1. září 2022 09:06

Ropný tanker najel v Suezském průplavu na mělčinu a dočasně tím omezil lodní provoz. Incident způsobila nejspíše technická závada. Správa kanálu dokázala pomocí remorkérů (tažných člunů, pozn. red.) plavidlo po několika hodinách uvolnit a obnovit tak dopravu. Jedná se o další impulz k rozšíření průplavu poté, co jej v loňském roce zablokovala nákladní loď a na několik dní paralyzovala světový obchod.

Důchodce ve sklepě ukrýval tank, dělo i torpédo. Soud řeší, jak ho potrestat

27. července 2021 05:32

Němečtí právníci vedou spor o to, jak se vypořádat s čtyřiaosmdesátiletým penzistou, který měl ve svém sklepě německý tank z dob druhé světové války, protiletadlové dělo a torpédo. Soud v Kielu na severu Německa se v pondělí snažil určit, zda se na penzistovu sbírku vztahuje zákon regulující výrobu, prodej a přepravu válečných zbraní, uvedla stanice BBC.

Ekologická katastrofa kvůli lepšímu mobilnímu signálu? Vyšetřování potvrdilo spekulace

19. prosince 2020 00:14

Havárii japonského tankeru u ostrova Mauricius a následnou ekologickou katastrofu způsobila posádka ve snaze získat lepší signál pro mobilní telefony. Takový je závěr vyšetřování provozovatele plavidla, které v červenci ztroskotalo na mělčině. Společnost rovněž oznámila nová opatření, která by v budoucnu měla podobným incidentům zabránit. Mauricijské úřady případ nadále vyšetřují. Kapitán lodi zůstává ve vazbě.

Elektrické lodě nahradí práci kamionů, ekologický ropný tanker vypluje do dvou let

18. září 2020 06:44

Elektrická auta, letadla a nyní i lodě. Trend ekologické a šetrné dopravy už pronikl také do námořního sektoru, který má v ročním celkovém objemu světových emisí oxidu uhličitého na svědomí zhruba tři procenta (940 milionů CO2). Konstruktéři po celém světě to chtějí změnit, a proto začínají osazovat velká plavidla elektrickými bateriemi. Chystá se také vývoj elektrického ropného tankeru.

Opuštěný ropný tanker u pobřeží Jemenu má trhlinu. OSN: Hrozí ekologická katastrofa

12. července 2020 11:46

Tankeru opuštěnému u pobřeží Jemenu s nákladem 1,1 milionu barelů ropy hrozí každou chvíli rozlomení, což podle mezinárodních expertů představuje riziko bezprecedentního znečištění v Rudém moři. Ve strojovně lodi byla zjištěna trhlina, a to by mohlo vést ke katastrofě, danou věcí se tak bude zabývat Rada bezpečnosti OSN na zvláštním zasedání 15. července. Oznámil to mluvčí OSN Stéphane Dujarric, kterého citovala agentura AFP.