tělo

Výpis příspěvků ke štítku „tělo“

Detaily smrti Čecha na Ukrajině: Rusové ho střelili do břicha, kolem hrobu rozmístili miny

18. května 2022 09:53

Konflikt na Ukrajině má první známou českou oběť. Snaha pomoci lidem uprostřed válečného běsnění se stala osudnou 49letému Tomášovi. Jeho tělo našli ukrajinští policisté v masovém hrobu na kraji obce Makariv i s doklady totožnosti. Podle policejního náčelníka Kyjevské oblasti byl dvakrát střelen do břicha. Rodině se naposledy ozval před více než dvěma měsíci.

Brutální případ z Českolipska: Žena se přiznala, že rozčtvrtila manžela. Tělo spálila

6. května 2022 19:34

Případ, který zřejmě nemá v dějinách české kriminalistiky obdoby, vyšetřují už v půl roku kriminalisté na severu Čech. Podle obyvatel malé obce nedaleko České Lípy tam seniorka měla zabít svého manžela, jeho tělo rozřezat a následně kompletně spálit na zahradě. „Stopy zakryla tím, že odstranila končetiny a tělo spálila ho na zahradě,“ potvrdila mluvčí libereckého krajského soudu Karolína Francová.

Výbuch v Loučce: V sutinách byla nalezena mrtvá žena a tři děti. Policie vyšetřuje vraždu

25. dubna 2022 07:54

V sutinách domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé – žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, uvedla v pondělí krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. S podezřelým podle ní nyní nelze provádět úkony trestního řízení kvůli jeho zdravotnímu stavu, při explozi totiž utrpěl sám těžké zranění. Jednatřicetiletý muž byl letecky transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Mluvčí nemocnice Petra Petlachová v pondělí uvedla, že jeho stav je nadále vážný.

Tragické záběry z Buči po odsunu Rusů. Zavraždění civilisté leží v ulicích i masovém hrobu

2. dubna 2022 21:57

Ukrajinské síly se radují. V sobotu náměstkyně ministra obrany Hana Maljarová na sociálních sítích informovala, že se podařilo od Rusů osvobodit Kyjevskou oblast. Radost však náhle střídá hrůza. Po odsunu ruských jednotek totiž na Ukrajince čeká jen zkáza a otřesný pohled. Příkladem za všechny je město Buča, ve kterém do hromadných hrobů uložili již 280 těl. Oběti leží i v ulicích, konečný počet dosud nebyl upřesněn. Tragické snímky nyní kolují po sociálních sítích.

Záhada „Slečny Nikdo“ vyřešena. Vyšetřovatelé po 60 letech znají jméno zavražděné dívenky

16. března 2022 21:14

Před 62 lety vyrazil učitel do Arizonské pouště hledat horniny. Místo toho ale našel ohořelé pozůstatky mladé dívky. Vyšetřovatelům se ji nepodařilo identifikovat, a tak jí nazvali „Slečna Nikdo“. Desítky let se snažili policisté z okresu Yavapai ve spolupráci s nejrůznějšími organizacemi najít jméno oběti. Ale stopy nakonec nikam nevedly a případ zůstal nevyřešen. Průlom nastal až teď, a to díky technologii pracující s DNA.