reklama

tenis

Výpis příspěvků ke štítku „tenis“

Kde je politik, který měl znásilnit čínskou tenistku? I Čang Kao-li se ztratil

1. prosince 2021 17:40

Od začátku listopadu se celý svět prostřednictvím sociálních sítí ptal: „Kde je Pcheng Šuaj?“ Po tenistce se slehla zem poté, co obvinila bývalého vicepremiéra Číny Čang Kao-lie ze sexuálního zneužití. Největší obavy byly rozprášeny sérií „důkazů života“, byť celkem zvláštními. Ovšem v celé kauze se tak trochu zapomínalo na osočeného muže, o kterém stále není ani vidu, ani slechu.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

1. prosince 2021 10:53

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Češi na Davis Cupu skončili. Prohráli s Británií 1:2 na zápasy

28. listopadu 2021 16:02

Čeští tenisté prohráli s Británií 1:2 na zápasy a finálový turnaj Davisova poháru pro ně skončil. Souboj rozhodla čtyřhra, ve které Tomáš Macháč s Jiřím Veselým nestačili na pár Joe Salisbury, Neal Skupski a podlehli mu 4:6 a 2:6. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila ve skupině C v Innsbrucku skončili bez výhry třetí a do čtvrtfinále nepostoupili.

Skolení favorita bylo blízko. Češi v Davis Cupu Francii potrápili, ale nakonec padli

25. listopadu 2021 23:35

Měli zaděláno na velký a nečekaný úspěch. Češi jakožto outsider innsbrucké skupiny finále Davis Cupu pořádně trápili Francii. Nejprve porazil Tomáš Macháč zkušeného tenisového matadora Richarda Gasqueta, Jiří Veselý pak vyhrál první set proti francouzské jedničce Adrianu Mannarinovi, ale ve třech sadách soupeři podlehl. Rozhodovala tak závěrečná čtyřhra, Tomáš Macháč s Jiřím Lehečkou ji dobře rozehráli, nicméně nakonec na sehrané duo Herbert, Mahut nevyzráli. Po porážce od Francie se výběr nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila představí proti Velké Británii, která je na papíře ještě silnější než tenisté země galského kohouta.

Situaci kolem tenistky Pcheng Šuaj řídí a inscenuje Čína, řekl šéf WTA Hlaváčkové

24. listopadu 2021 12:22

Telefonát nejznámější tenistky posledních dní a týdnů Pcheng Šuaj s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem uklidnil Ženskou tenisovou asociaci (WTA) jen zčásti. Její šéf Steve Simon v rozhovoru s někdejší deblovou parťačkou čínské hráčky Andreou Sestini Hlaváčkovou vyjádřil obavy, že je vše zinscenované, a strach o svobodu Pcheng přetrvává.

Tenistka Pcheng Šuaj žije, ale pod nátlakem Číny. Spolupodílí se MOV na propagandě?

22. listopadu 2021 11:09

Jsem v pořádku, pobývám v Pekingu a chci, aby bylo respektováno mé soukromí. To je resumé půlhodinového videotelefonátu čínské tenistky Pcheng Šuaj, o kterou se v posledních týdnech strachoval celý svět, s prezidentem Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomasem Bachem. Přesto zůstává řada otazníků. Bývalá světová jednička ve čtyřhře evidentně opravdu žije a fyzicky jí nic není. Otázkou je, zda po obvinění bývalého předního politika ze sexuálního napadení zůstává svobodná.

Čína znovu ukázala tenistku Pcheng Šuaj. Na záběrech nemluví, jen přikyvuje nebo mává

21. listopadu 2021 10:43

V čínských médiích se objevilo další video s tenistkou Pcheng Šuaj, o jejíž osud panují obavy, poté co na začátku listopadu zveřejnila, že se stala obětí sexuálního napadení někdejším vicepremiérem. Bývalá světová jednička ve čtyřhře na záběrech z mládežnického turnaje v Pekingu mává u kurtu divákům a rozdává jim autogramy.

Další podivný čínský „důkaz“: Tenistka se na fotce mazlí s kočkou, obavy nekončí

20. listopadu 2021 14:33

Celý svět se nejen na sociálních sítích ptá: Kde je tenistka Pcheng Šuaj? Španělský deník Marca i francouzský list L’Equipe zařadily na titulní stranu sobotního vydání fotografii hráčky a k tomu přidaly stejnou otázku. Panují obavy, že je v ohrožení života, protože obvinila bývalého vlivného politika Číny ze sexuálního zneužívání. Komunistický režim se už podruhé snažil uklidnit vášně důkazem, který ovšem opět nevyhlíží příliš přesvědčivě.

reklama