Texas

Výpis příspěvků ke štítku „Texas“

Ani ne dvouletou holčičku unesla paní na hlídání. Se svými rodiči se setkala po 51 letech

29. listopadu 2022 18:36

Rodina z Texasu po více než pěti dekádách nalezla svou ztracenou dceru. Ani ne dvouletou Melissu unesla v 70. letech z domova paní na hlídání. Rodina se nakonec po 51 letech mohla radovat ze společného shledání díky iniciativě 23andMe, která na základě odebraných vzorků DNA mimo jiné pomáhá s odhalením původu a předků svých klientů.

Děsivá nehoda na přehlídce v Dallasu. Dvě letadla se srazila a zřítila v oblaku dýmu k zemi

12. listopadu 2022 22:46

K děsivé nehodě došlo na letecké přehlídce Wings Over Dallas, která se každoročně koná na letišti v texaském Dallasu. Dvě letadla se srazila ve vzduchu, zřítila se k zemi a následně explodovala. Podle všeho bylo na palubě bombardéru B-17 pět osob, letoun P-63 Kingcobra pilotoval jeden člověk. Více informací o jejich stavu prozatím k dispozici není.

Zničené domy, vyvrácené stromy a desítky zraněných. Americkým jihem se přehnala tornáda

5. listopadu 2022 05:19

Částmi amerických států Texas, Arkansas a Oklahoma se v pátek prohnala silná bouře s tornády. Živel srovnal se zemí desítky budov, nejméně jeden člověk zemřel a dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Záchranáři pátrají po pohřešovaných, lidé podle nich mohou být uvěznění v troskách domů, informovala v sobotu agentura AP.