Texas

Výpis příspěvků ke štítku „Texas“

Guvernér udělil milost vrahovi demonstranta Black Lives Matter. Výsměch, zuří prokurátor

Guvernér Texasu Greg Abbott udělil milost muži, odsouzenému k 25 letům vězení za to, že v červenci 2020 zastřelil účastníka demonstrace Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Demonstrace byla součástí celostátních protestů proti policejní brutalitě a rasovým předsudkům v důsledku zabití černocha Georgeho Floyda policisty v Minneapolisu, uvedly tiskové agentury i zpravodajství CNN. Republikánský texaský guvernér Abbott již dříve uvedl, že Danielu Perrymu udělí milost, jakmile bude mít oficiální žádost na stole.

Spása dva dny před popravou: Matku čekala smrt za utýrání dcery. Zachránily ji nové důkazy

Texaský soudce minulý týden doporučil zrušit rozsudek trestu smrti Melissy Luciové, která byla odsouzená za utýrání své dvouleté dcery v roce 2007. Státní zástupci však podle nových zjištění zatajili klíčové důkazy, které mohly zabránit tomu, aby byla žena shledána vinnou, píše americký web CNN. Odsouzené se zastala také podnikatelka Kim Kardashianová.

Nejdřív policisté zatkli řidiče, pak doručili jeho objednávku. Dojemný moment zachytily kamery

Dobrý den, objednali jste si potraviny? Tuto větu si nečekaně od policistů vyslechla rodina Joea Neua na Floridě. Strážci zákona 26. března zadrželi hledaného muže ve chvíli, kdy rozvážel objednávky. Poté se rozhodli jeho práci dokončit. Tašky plné zaplaceného jídla naložili do svého vozu a odvezli překvapené rodině. Manželka Neua se dokonce nechala slyšet, že se postará, aby policisté dostali dýško, které měl dostat zadržený muž. O případu na začátku dubna informovala zahraniční média.

Podivné chování zvířat během zatmění Slunce. Experti jsou zmatení, žádají veřejnost o pomoc

Ačkoli někteří lidé v Severní Americe při pondělním úplném zatmění Slunce reagovali různými překvapivými způsoby, nebyli jedinými živočichy, kteří se během vzácné události chovali neobvykle. Kojoti vyli, sovy houkaly a gorily se odebraly ke spánku. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) proto shání pomoc veřejnosti při zkoumání podivného chování zvířat, uvedl ve středu web Sky News.

Migrace může znovu rozhodnout americké volby. Biden ji dříve podporoval, teď mu láme vaz

Stejně jako před čtyřmi lety se migrace na hranicích USA a Mexika stává jedním z nejtřaskavějších volebních témat. Před minulými prezidentskými volbami Joe Biden sliboval, že migrační opatření uvolní, jenže současná krize ho nutí názor přehodnotit. To Donald Trump už hlásí, že po nástupu do Bílého domu proti migrantům znovu tvrdě zasáhne.

Další nehoda Boeingu, stroj sjel v Houstonu z ranveje. Akcie firmy na burze se propadají

Letadlo Boeing 737 MAX společnosti United Airlines v pátek sjelo na mezinárodním letišti George Bushe v Houstonu z ranveje na trávu. Nikdo ze 160 pasažérů a šestičlenné posádky nebyl zraněn. S odvoláním na Federální úřad pro letectví (FAA) o tom informovala agentura Reuters. Tento týden se jedná již o třetí incident stroje Boeing společnosti United. Výrobce letecké techniky je po lednové nehodě stroje Boeing 737 MAX společnosti Alaska Airlines pod drobnohledem úřadů.

Volební superúterý v USA: S Trumpem přijde temnota, hřmí Biden. Haleyová je poražena

Američané mají za sebou tzv. superúterý, během kterého oprávnění voliči vybírali stranického prezidentského kandidáta v 15 státech – mimo jiné v Kalifornii, Texasu, Alabamě nebo Utahu. Hlavními favority na straně demokratů zůstává Joe Biden, na straně republikánů Donald Trump. Jejich konkurence měla možná poslední šanci něco s tím udělat. Biden však až na Americkou Samou dominoval a stejně tak si skvěle vedl Trump, jehož rivalka Nikki Haleyová zvítězila pouze ve Vermontu.

Trval na své nevině, přesto ho popravili. Vězně z USA se zastaly celebrity, z jeho slov mrazí

Ve státě Texas byl ve středu po více než 20 letech odkladů popraven Ivan Cantu. Případ vraha odsouzeného za usmrcení svého bratrance a jeho snoubenky v roce 2000 na sebe strhl pozornost široké veřejnosti nejen kvůli jeho neoblomnému přesvědčování justice, že je nevinen, ale také díky podpoře celebrit, které se mu dostávalo. Ivan Cantu na svoji stranu získal i taková jména, jako jsou podnikatelka a hvězda reality show Kim Kardashianová nebo Martin Sheen, otec slavného herce Charlieho Sheena. O své nevině trestanec hovořil i během své poslední řeči směřované k rodině obětí, z jeho slov mrazí. O případu píše americká CNN.