texty

Výpis příspěvků ke štítku „texty“

Píše slohovky, maluje obrazy, generuje porno. Umělá inteligence vtrhla do světa umění

27. září 2022 07:22

Dlouhé roky se ve veřejné diskuzi omílá, že umělá inteligence a roboti nahradí řadu manuálních profesí. Jenže před virtuálními mozky neutečou ani umělecké profese. Letošní rok zvláště přeje platformám, které za pomocí umělé inteligence vytvářejí na přání souvislý psaný text nebo úchvatné grafické práce.

Ztracený: Místo mejdanu jsem řešil, že podporuji znásilnění. Na píseň už jsem zapomněl

23. listopadu 2021 09:25

Triumf v Českém slavíkovi má pro zpěváka Marka Ztraceného lehce hořký nádech. Ačkoliv si z obnovené soutěže odnesl tři ceny, oslav si příliš neužil. V sobotu ráno byl nařčen z podporování znásilnění za svůj sedm let starý text písně Stává se to i v lepších rodinách. „Hází to stín na můj velký večer. Když jsem se probudil, měl jsem sociální sítě zahlcené tím, že Český slavík podporuje násilí na ženách a znásilnění,“ přiblížil Ztracený v pořadu Nový den. Obvinění aktivistky Johany Nejedlé odmítá.

Pecková: Zapomenutý text lze nahradit i slovy z jídelního lístku, divák si nevšimne

6. dubna 2021 19:26

„Pokud zapomenete operní text, můžete jej nahradit jinými slovy, například těmi z jídelního lístku,“ řekla Dagmar Pecková v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Horší je to s textem v činohře. „Ten jsem se musela skutečně nabiflovat,“ dodala Pecková, která po více než čtyřiceti letech ukončila kariéru operní pěvkyně a letos si vyzkoušela první hereckou roli v činoherním představení Mistrovská lekce.

Královna českého textu Jiřina Fikejzová zemřela. Psala pro Pilarovou i Gotta

2. září 2020 15:43

Ve věku 93 let ve středu zemřela textařka Jiřina Fikejzová. ČTK to řekl její syn Daniel Fikejz. Texty Jiřiny Fikejzové zpíval či zpívají Milan Chladil, Yvetta Simonová, Waldemar Matuška, Karel Gott, Eva Pilarová, Václav Neckář, Marta Kubišová či Marie Rottrová. Fikejzová v mládí sama vystupovala s kapelou a v 50. letech byla úspěšnou reprezentantkou v atletice.