reklama

Ztracený: Místo mejdanu jsem řešil, že podporuji znásilnění. Na píseň už jsem zapomněl

Triumf v Českém slavíkovi má pro zpěváka Marka Ztraceného lehce hořký nádech. Ačkoliv si z obnovené soutěže odnesl tři ceny, oslav si příliš neužil. V sobotu ráno byl nařčen z podporování znásilnění za svůj sedm let starý text písně Stává se to i v lepších rodinách. „Hází to stín na můj velký večer. Když jsem se probudil, měl jsem sociální sítě zahlcené tím, že Český slavík podporuje násilí na ženách a znásilnění,“ přiblížil Ztracený v pořadu Nový den. Obvinění aktivistky Johany Nejedlé odmítá.

reklama

Z obnovené soutěže si Ztracený odnesl tři ocenění – nejlepší píseň, nejlepší zpěvák a absolutní vítěz celého ročníku. „Chtěl jsem dělat třídenní mejdan, byl ale jen tříhodinový. Jsem ale šťastný, je to pro mě velký impulz k tomu, abych se dál snažil,“ řekl.

Někteří lidé zpěváka označují za nástupce Karla Gotta. Legendární Český slavík si ze soutěže za svou kariéru odnesl celkem 42 cen. Jednu z cen Ztracenému dokonce předávala Ivana Gottová. „Lichotí mi to, ale jsem názoru, že Gott byl jen jeden a byl tak výjimečný, že není třeba hledat druhého. Dál budu Ztracený,“ odpověděl zpěvák.

„Velmi mi pomohlo, že mě objala. Uklidnilo mě to, byl jsem nervózní, což normálně nebývám, a dojatý,“ dodal. Oslavy svého triumfu si však příliš neužil. Hned ráno po ceremoniálu řešil nepříjemné téma. „Když jsem se probudil, měl jsem Instagram zahlcený tím, že Český slavík podporuje násilí na ženách a znásilnění podle sedm let starého textu. Hází to stín na můj velký večer,“ popisoval.

Aktivistka a spoluzakladatelka neziskové organizace Konsent Johana Nejedlá k tomutu nařčení došla na základě dvou slok ze skladby Stává se to i v lepších rodinách. „Vinili čtyři věty, které na papíře bez písně vypadaly divně a nevhodně. Bylo to tak silné, že jsem musel reagovat. Namísto oslav jsem musel vysvětlovat sedm let starý text,“ připustil.

Zarážející načasování

S Nejedlou se spojit a vysvětlil jí, o čem písně je. „Zesměšňoval jsem muže, který se vracel z hospody a snažil se být milý. Nyní mi už text nepřijde vtipný,“ podotkl. Kvůli reakcím a možnému nepochopení slov vytržených z kontextu se rozhodl píseň ze všech platforem stáhnout.

„Spousta lidí mi vyčítá, že ji stahuji. Mám ale jediný argument – u někoho, kdo mohl takové trauma zažít, to může budit nepříjemné pocity. Osobně jsem zapomněl, že tu píseň mám. Hráli jsme jí asi jen čtyřikrát,“ dodal s tím, že nechce situaci nijak zlehčovat. S Nejedlou se domluvil, že se potkají a vymyslí něco, co bude pro všechny prospěšné.

Osobně chápe, že někomu může text vadit, když nezná kontext, ale podivoval se nad načasováním. „Je divné, že se neohradili před sedmi lety, nějak bych se k tomu postavil. Jsem milující partner, otec a syn. Kdo mě zná, tak musí vědět, že se mě nic takového netýká,“ uzavřel téma nařčení z podpory násilí na ženách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama

Domácí zpravodajství

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

reklama