CNN Prima News The Beatles

The Beatles

Výpis příspěvků ke štítku „The Beatles“

Rána pro hudební fanoušky: Zemřel ikonický zpěvák Carmen, natočil hit k Hříšnému tanci

Hudební svět po celém světě truchlí. Ve věku 74 let zemřel zpěvák a frontman kapely Raspberries Eric Carmen. O smrti hudebníka, který se na sólové dráze proslavil hity All By Myself či Hungry Eyes ze slavného filmu Hříšný tanec, informovala jeho manželka Amy. Podle jejích slov odešel ze světa ve spánku během víkendu. O smutné události píše web TMZ.

Pavel není typický generál a Kolář je pro něj komplikací, říká Pečinka. V čem už trumfl Klause?

Politickým tématům se věnuje jako novinář přes třicet let. Osobně zažil všechny české prezidenty. A v čem je podle komentátora Bohumila Pečinky jako hlava státu Petr Pavel výrazně jiný než jeho předchůdci? „On si přečetl ústavu a nechce překračovat svůj mandát. Navzdory tomu, že na rozdíl od těch předchozích má mandát nejsilnější,“ říká Pečinka. Upozorňuje také na fakt, že se současný prezident těší popularitě, jakou nezažil ani Václav Klaus v době své největší éry.

Nová píseň Beatles je nebeská, pějí chválu odborníci. Lennonův hlas ladila umělá inteligence

Více než půlstoletí po rozpadu kdysi nejslavnější kapely světa Beatles vyšla její píseň Now and Then. Dlouhá léta ležela v archivu, díky novým technologiím se však k ní nyní podařilo přimíchat hlas Johna Lennona a ve čtvrtek poprvé spatřila světlo světa. Britští hudební publicisté v nahrávce vidí její symbolickou hodnotu a neřadí ji mezi ty nejlepší z dílny liverpoolské čtveřice. Píseň je však přijímána s nadšením. Líbí se nejen fanouškům, ale třeba i bývalému zpěvákovi slavné kapely Oasis Liamu Gallagherovi.

Hudební svět truchlí: Zemřel průkopník popu. Hrál s členem Beatles či inspiroval Eminema

Ve věku 80 let zemřel americký zpěvák Gary Wright. Na svém kontě má známé popové hity jako Dream Weaver nebo Love is Alive. Hudebník, který často spolupracoval s členem skupiny Beatles Georgem Harrisonem, v poslední době trpěl demencí a Parkinsonovu chorobou. Svou tvorbou zásadně ovlivnil hudební průmysl, zejména pak pop. Inspiraci u něj našla i taková jména jako Eminem, Jay-Z a další.

Reportáž z Anglie: S královnou na pivu aneb Jak smutní britské hospody

Přístav Portsmouth na jihu Anglie. Tohle je kotviště jediných dvou britských letadlových lodí, z nichž jedna nese jméno po zemřelé královně: Queen Elizabeth. Portsmouth je město námořníků a k těm po staletí patří i hospody, v tomhle městě je nejvíce výčepů na míli čtvereční v celé Velké Británii. A hlavním tématem štamgastů jsou teď smuteční obřady. „Skvělá královna, každý ji měl rád,“ říká mladá výčepní v hospodě s názvem British Queen, tedy Britská královna.

Bez tebe bychom tu už nebyli. Jak MMA zápasník svým apelem zachránil několik životů

Chvíle po zápasu nemohly být kontrastnější. Když fighter Paddy Pimblett vyhrál svoji třetí bitvu v organizaci UFC, vyšpulil na poraženého Jordana Leavitta pozadí a takzvaně zatwerkoval. Ale jakmile se o pár okamžiků později chopil mikrofonu, komické číslo vystřídala velmi vážná řeč. Brit hovořil o tom, jak je důležité, aby muži mluvili o svých problémech a neřešili trable sebevraždou jako jeho kamarád. S odstupem prozradil, že se mu ozývají lidé s tím, že jim zachránil život.