CNN Prima News The Washington Post

The Washington Post

Výpis příspěvků ke štítku „The Washington Post“

Střelce od Trumpa dělily pouhé desítky metrů, útočník se plížil po střeše. Záběry obletěly svět

Podle záběrů svědků nedělního atentátu na Donalda Trumpa se střelec ve chvílích těsně před střelbou plížil po střeše blízkého domu, uvedla britská BBC. Od Donalda Trumpa ho dělilo jen několik desítek metrů. Policisté na varování před podezřelou osobou nereagovali, sdělili někteří návštěvníci mítinku. Vyšetřovatelé FBI za pachatele neúspěšného atentátu označili dvacetiletého Thomase Matthewa Crookse z Pensylvánie. Útočníka na místě zlikvidovali příslušníci tajných služeb.

„Pamatuje“ dobu ledovou, teď nejstaršímu stromu světa hrozí úhyn. Kvůli stavbě obchoďáku

Možná nejstarší strom na světě může ohrozit plánovaná výstavba poblíž kalifornského města Jurupa Valley. Přes 1 600 domů, škola a obchodní středisko by měly stát poblíž prastarého dubu pojmenovaného Jurupa, jehož stáří vědci odhadují na 13 000 až 18 000 let. „Opravdu jeden z nejstarších žijících organismů na Zemi zemře jen proto, že vedle ní musíme postavit rezidenční zónu?“ položila The Washington Post řečnickou otázku jedna z místních.

Tajný plán Trumpa na příměří. Ukrajinu chce přimět vzdát se dvou území, odhalili novináři

Bývalý americký prezident Donald Trump chce, aby se Ukrajina vzdala části svého území. V tom spočívá jeho tajný plán na vyjednání příměří mezi Ruskem a napadenou zemí. O Trumpových záměrech informoval deník The Washington Post. Jedná se o diametrálně odlišný přístup, než který razí současný americký prezident Joe Biden. Ten naopak volá po finanční a vojenské podpoře pro Kyjev.

Most v Baltimoru hrál důležitou roli v přepravě. Loď Dali nezpůsobila škody poprvé

Aktualizováno

Francis Scott Key Bridge v Baltimoru, který se zřítil v úterý ráno po nárazu nákladní lodě, je z hlediska přepravovaného zboží devátým největším mostem ve Spojených státech. Svou roli hraje i jako spoj přístavu s dálničními tahy. Podle statistik přes něj ročně přejede více než 11 milionů aut. Loď Dali, jež do něj narazila, nezpůsobila škody poprvé. Na svědomí má také havárii v Belgii z roku 2016. Tématu se věnují i zahraniční weby Washington Post nebo Vesselfinder.

Biden zakázal TikTok, teď na něm hledá nové voliče. Jiného čínského giganta se snaží potopit

Tým za znovuzvolení amerického prezidenta Joea Bidena si s vidinou zisku nových hlasů, zejména od mladé generace založil profil na čínské sociální síti TikTok. A to přesto, že jeho vlastní administrativa vyhodnotila aplikaci jako bezpečnostní riziko a zakázala její používání na federálních zařízeních. Současně s tím Biden postupuje proti jinému čínskému gigantovi – společnosti Huawei. Ta je nyní jedničkou v technologiích pro telefonní vysílací věže a Američané by je rádi se svou novinkou na pozici lídra vystřídali.

Pozastaví válku. Izrael a Hamás se předběžné dohodly, budou propuštěny desítky rukojmích

Izrael a Hamás podle listu Washington Post dosáhly předběžné dohody o pozastavení války a propuštění desítek rukojmích. Boje mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím mají být přerušeny na nejméně pět dnů, propuštěno má být postupně 50 nebo více rukojmích. Předběžná dohoda, kterou pomohly zprostředkovat Spojené státy a Katar, počítá také s navýšením humanitární pomoci pro Palestince v Pásmu Gazy. Bílý dům však uvedl, že dohoda mezi Izraelem a Hamásem zatím není na světě.

Duginovou zabili Ukrajinci, chtěli i Gerasimova, píše WP. Bombu umístili do přepravky pro kočky

Atentát na ruskou proválečnou propagandistku Darju Duginovou provedli agenti z ukrajinské tajné služby SBU, tvrdí s odvoláním na nejmenované zdroje americký deník The Washington Post (WP). Výbuch automobilu, při němž zemřela, je podle WP přitom jedna z řady akcí „stínové války“, kterou vedou ukrajinské tajné služby proti Rusku. Ukrajinské služby mají podporu americké rozvědky CIA, s níž je pojí hluboké vazby, tvrdí také americký list.