CNN Prima News The Washington Post

The Washington Post

Výpis příspěvků ke štítku „The Washington Post“

Ukrajinci zlikvidovali ruské sklady. ISW varuje před ofenzivou armády okupantů

31. ledna 2023 07:33

Ukrajina hlásí dílčí úspěchy v bojích s Ruskem. Zničila dva muniční sklady a zasáhla čtyři oblasti, kde okupanti soustředili vojenský personál i techniku. Institut pro studium války varuje, že v následujících měsících je vysoce pravděpodobná nová ruská ofenzíva. USA Kyjevu letouny F-16 nedodají, řekl americký prezident Joe Biden.

Rusové v Buči vraždili systematicky. Analýza odhalila viníky, prozradily je telefony mrtvých

23. prosince 2022 14:29

Buča se stala jedním ze smutných symbolů války na Ukrajině. Město poblíž Kyjeva po několik týdnů drželi Rusové, následky okupace byly hrozivé. Zavražděny byly stovky lidí. Nešlo přitom o vojáky, nýbrž o běžné civilisty. Mezi mrtvými bylo i mnoho žen a dětí. Těla následně zůstala často dlouhé dny ležet na ulici. Americký list The New York Times nyní přišel s analýzou, která vyústila v odhalení ruských vrahů.

Konec války hvězd? Herečka Heardová uzavřela dohodu v soudním sporu s exmanželem Deppem

19. prosince 2022 19:44

Herečka Amber Heardová uzavřela dohodu o ukončení odvolacího řízení v právním sporu se svým bývalým manželem, americkým hercem Johnnym Deppem, píše agentura AFP. Šestatřicetiletá herečka se původně odvolala proti červnovému verdiktu soudu, který jí nařídil vyplatit Deppovi za pomluvu přes deset milionů dolarů (asi 230 milionů korun). Depp naopak měl zaplatit dva miliony dolarů (asi 46 milionů korun) za vyjádření svého právníka.

Vědci jsou o krok blíže „svatému grálu“. Poprvé se jim podařila jaderná fúze se ziskem energie

12. prosince 2022 16:36

Americkým vědcům se poprvé podařilo provést jadernou fúzi, při které vzniklo více energie, než kolik se jí při reakci spotřebovalo. S odvoláním na své zdroje o tom v pondělí informovaly listy Financial Times (FT) a The Washington Post (WP), podle kterých oficiálně průlom v jaderné energetice americké ministerstvo energetiky oznámí v úterý. Podle WP se jedná o výrazný krok vpřed, průmyslové využití jaderné fúze bude podle něj ale možné nejdříve za jedno či více desetiletí.

Putin překvapil velkou výstavou o Ukrajině. Chybět nebudou ani „unikátní“ snímky

3. listopadu 2022 06:23

Válka na Ukrajině trvá déle než osm měsíců. K tvrdým bojům dochází v centrální části Donbasu, na jihu země slaví Ukrajinci další úspěchy. Rusko však pokračuje v ostřelování ukrajinských měst. Moskva se vrátila k dodržování obilné dohody, ruští experti ale tento krok Vladimira Putina silně kritizují. Putin v pátek, na Den národní jednoty, zahájí velkou výstavu věnovanou Ukrajině a jejím vztahům s Ruskem.

Putinův šéfkuchař je stále vlivnější. Ruskému prezidentovi si stěžoval na chyby na Ukrajině

1. listopadu 2022 20:46

Jméno Jevgenij Prigožin je v souvislosti s válkou na Ukrajině slyšet čím dál častěji. Ruský oligarcha, kterému se přezdívá „Putinův šéfkuchař“, se před časem přiznal, že šéfuje žoldnéřské organizaci zvané Vagnerova skupina. S probíhajícím konfliktem si získává vliv i v nejvyšších patrech ruské politiky. Aktuálně se cítí být již natolik silný, že před hlavou státu Putinem otevřeně kritizuje kroky ruské armády. Mír pro něj rozhodně není cesta...

PRIMA ČESKO KVÍZ: Graselova stezka, muzeum vidlí či doporučení Washington Post

24. října 2022 01:42

Jednodenní výlety, prodloužené víkendy i delší dovolené. O tom, jak povedené vaše volno bude, rozhoduje jediná věc: správně zvolený cíl. A právě tipy na cesty po naší vlasti, ať už trvají jakkoli dlouho, přináší každý týden v neděli dopoledne pořad Prima Česko. Své diváky bere za uměním, dobrodružstvím i nedotčenou přírodou.

Musk plánuje radikální změny v Twitteru. Propustit chce pět tisíc zaměstnanců

21. října 2022 08:49

Elon Musk chce zrušit 75 procent pracovních míst v Twitteru, dotklo by se to více než pěti tisíc zaměstnanců. Uvádějí to zdroje deníku The Washington Post (WP). Nejbohatší muž na světě po několikaměsíčním otálení slíbil, že jednu z nejvlivnějších sociálních sítí planety koupí za 44 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Firma vzápětí zaměstnance ujistila, že se žádné velké propouštění nechystá.

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

9. října 2022 00:03

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

Rozpadne se Putinovi jeho režim? Uvnitř Kremlu mají o vliv zápasit dvě frakce

8. října 2022 14:40

Pod ruským prezidentem Vladimirem Putinem se údajně už značně otřásá křeslo. Podle amerických zpravodajců už totiž čelí otevřené kritice i od lidí ze svého nejbližšího okolí. Informují o tom americká média. Čím dál více se ozývají také nespokojení vojenští analytici a osobnosti ruských sociálních sítí, které donedávna Putinovu invazi na Ukrajinu kvitovali.