Tokio

Výpis příspěvků ke štítku „Tokio“

Ministr Lipavský uvázl kvůli poruše letadla v Indii. Navštíví proto v Bombaji soutěž krásy

Delegace ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) uvázla na zpáteční cestě z Japonska v indické Bombaji, důvodem je technická porucha letadla. Informaci CNN Prima NEWS potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Lipavský se vrací z téměř dvoutýdenní návštěvy Indie, Austrálie a Japonska, na cestě ho doprovází delegace přibližně deseti firem a institucí.

Pravidelná linka Praha – Tokio se blíží. Lipavský podepsal s Japonci dohodu o přímých letech

Z Prahy do japonského Tokia by již brzy mohly vyrážet letadla bez mezipřistání. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) totiž při své návštěvě v Japonsku podepsal se svým protějškem Yoko Kamikawaovou dohodu o přímých leteckých linkách. Na druhou stranu to však neznamená, že se začne létat v nejbližší době. Nyní přichází na řadu jednání leteckých společností.

Ohnivé peklo v Tokiu: Mysleli jsme, že zemřeme. Cestující popsali hrůzy na japonském letišti

Zůstali naživu jen díky tomu, že nepodlehli panice, striktně se drželi pokynů a ihned se evakuovali. Cestující na palubě letadla Airbus A350, které se v úterý na tokijském letišti Haneda srazilo s letounem pobřežní stráže, popsali, co všechno během hororové události zažili. Někteří z nich uvedli, že se záchranou již nepočítali. Všech 379 lidí na palubě nakonec přežilo. V případě šestičlenné posádky letounu pobřežní stráže přežil pouze kapitán.

Japonci hledají v sutinách pohřešované po zemětřesení. Máme málo času, varují záchranáři

Aktualizováno

Záchranáři v Japonsku po pondělním silném zemětřesení v prefektuře Išikawa bojují s časem a snaží se v troskách najít další přeživší. Podle agentury AP se bilance obětí katastrofy zvýšila na 84, narostl i počet pohřešovaných, kterých je podle místních úřadů 79. Zranění utrpělo nejméně 330 lidí, 26 lidí bylo zraněno vážně.

Inferno na letišti v Tokiu mohlo být mnohem tragičtější. Co zachránilo životy cestujících?

Nehoda na letišti Haneda v japonském Tokiu, při které se obří airbus s téměř 400 lidmi na palubě střetl s letounem pobřežní stráže, mohla mít daleko tragičtější následky než pět obětí z druhého stroje. Co cestující zachránilo? Britský odborník Graham Braithwaite tvrdí, že Japonci mají stále v paměti jinou, podstatně horší leteckou nehodu. Z té se však následující generace pilotů i palubního personálu dokázaly poučit.

Ohnivé inferno na japonském letišti. Střet s obřím letadlem nepřežilo pět záchranářů

Letadlo společnosti Japan Airlines zachvátil v úterý na letišti Haneda v japonské metropoli Tokiu požár, když se po přistání z dosud nevyjasněných příčin srazilo s letounem pobřežní stráže, který se chystal ke startu do oblasti zasažené pondělním zemětřesením. Na palubě stroje japonských aerolinek bylo 379 lidí; všechny se podařilo evakuovat. Pět ze šesti členů posádky letadla pobřežní stráže ale zahynulo.