Tokio

Výpis příspěvků ke štítku „Tokio“

Zděšení na východě Asie. KLDR neúspěšně odpálila družici, Japonsko mluví o balistické raketě

31. května 2023 00:09
Aktualizováno

Severní Korea se pokusila vyslat do vesmíru špionážní vojenskou družici, uvedla podle agentury Reuters tamní státní média. První pokus za posledních sedm let ale podle nich skončil neúspěchem, když se porouchal druhý stupeň rakety nesoucí satelit a systém se zřítil do Žlutého moře. Start rakety předtím spustil krátký poplach v Jižní Koreji a Japonsku, úřady a média obou zemí rovněž hovořily o selhání rakety. Její pád si podle nich nevyžádal na jejich území žádné škody.

Váš příběh je oceňován nejen v Česku, gratuloval Fiala baseballistům. Proběhla i výměna darů

14. dubna 2023 13:25

O tom, že Češi umí dobře hrát i baseball, se v tuzemsku nikdy příliš nemluvilo. Po nedávné úspěšné reprezentaci na World Baseball Clasic v Japonsku se ale vše mění – a ve čtvrtek národní tým přijal i předseda vlády Petr Fiala (ODS). Při premiérovém startu na prestižním turnaji za účasti profesionálů ze zámořské ligy MLB vybojovali Češi v Tokiu čtvrté místo ve skupině, čímž se kvalifikovali na další ročník soutěže. „Dokázali jste něco, co si opravdu zaslouží poděkování a pozornost,“ řekl Fiala baseballistům.

KLDR odpálila další balistickou raketu. Japonsko poslalo občany ostrova Hokkaidó do úkrytů

13. dubna 2023 05:28
Aktualizováno

Severní Korea odpálila ve čtvrtek balistickou raketu středního, nebo delšího doletu směrem nad Japonské moře. Informovaly o tom agentury Jonhap a Reuters. Podle jihokorejské armády se jednalo o nový typ střely, pravděpodobně využívající pevné palivo. Japonská vláda krátce poté vydala varování, že raketa může dopadnout poblíž ostrova Hokkaidó, a vyzvala zdejší obyvatele, aby se okamžitě schovali. Později varování odvolala a raketa skutečně dopadla mimo nejsevernější z hlavních japonských ostrovů.

KLDR stupňuje napětí. Odpálení rakety simulující jaderný útok osobně přihlížel Kim Čong-un

20. března 2023 05:03

Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyzval svou zemi, aby byla připravena kdykoli provést jaderné útoky k odvrácení války. S odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA to uvedla agentura Reuters, podle níž Pchjongjang v neděli odpalem balistické rakety simuloval taktický jaderný útok. Podle agentury AP šlo o simulaci útoku na Jižní Koreu.

KLDR odpálila mezikontinentální balistickou raketu. Tokio a Soul svolávají bezpečnostní rady

16. března 2023 01:52
Aktualizováno

Severní Korea ve čtvrtek odpálila mezikontinentální balistickou raketu, která dopadla do Japonského moře. Tokio i Soul kvůli dalšímu vojenskému testu komunistické země svolaly své bezpečnostní rady, a to v den, kdy se v Japonsku setkají zdejší premiér Fumio Kišida s jihokorejským prezidentem Jun Sok-jolem. Informují o tom agentury Jonhap a Reuters, podle nichž raketový test tvrdě kritizovaly také Spojené státy.

Vemte peníze a běžte pryč. Japonsko vyhání občany z přelidněného Tokia, nabízí miliony

5. ledna 2023 08:49

Japonská vláda letos spustí prozatím nejštědřejší podobu plánu, který má motivovat občany Tokia k přestěhování se na venkov nebo do menších měst. Tokijská aglomerace se totiž potýká s přelidněním, na rozdíl od zbytku země, kde obyvatel spíše ubývá. Vláda to chce změnit a nabízí za to občanům miliony jenů.