Tokio

Výpis příspěvků ke štítku „Tokio“

Mincovna vzdává hold zlatým medailistům z Tokia

1. dubna 2022 12:15

Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile – taková byla bilance české výpravy na olympiádě v Tokiu. Sportovcům na příčce nejvyšší, zlatým olympioničkám a olympionikům, jsou věnovány zlaté a stříbrné mince, tedy tenistkám Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové, střelci Jiřímu Liptákovi a vodnímu slalomáři Jiřímu Prskavcovi.

Při zemětřesení u japonské Fukušimy umírali lidé. Otřesy zaznamenali až v Tokiu

17. března 2022 04:17

Zemětřesení, které ve středu zasáhlo severovýchod Japonska v oblasti Fukušimy, má nejméně čtyři oběti. Informovala o tom agentura Kjódó, podle níž úřady evidují přes sto zraněných. Dřívější zprávy hovořily o jednom mrtvém a sedmi desítkách lidí, kteří utrpěli poranění. Desetitisíce domácností zůstávají bez proudu a několik tisíc bez vody.

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení. Vykolejil rychlovlak, úřady varovaly před tsunami

16. března 2022 17:54

Severovýchod Japonska v oblasti prefektury Fukušima zasáhlo ve středu silné zemětřesení, kvůli němuž místní úřady vyhlásily rovněž varování před vlnou tsunami. Informovala o tom agentura AP. Podle ní zatím nejsou zprávy o obětech či zraněných. Japonská televize NHK informuje o poškozených budovách a požáru ve městě Fukušima.

„Ocenění“ pro lékaře Voráčka z covidového letu do Tokia. Je nesportovní osobností roku

16. prosince 2021 21:42

Každý rok se novináři, experti a fanoušci přou o to, kdo je největší sportovní osobností uplynulé doby. Existuje ale i opačná strana barikády – nesportovní osobnosti roku. Má jít o lidi, kteří se sice ve sportovním prostředí pohybují, ale udělali či řekli něco, co má ke sportu či fair play hodně daleko. Britský deník The Guardian takto „ocenil“ hned několik postav a seznam má i českou stopu. Patří na něj totiž i lékař Vlastimil Voráček, který nechvalně proslul kvůli nakažení několika českých reprezentantů během letu z Prahy na olympijské hry v Tokiu.