reklama

Tokio

Výpis příspěvků ke štítku „Tokio“

Křehké „antisex“ postele z her v Tokiu mají nové využití. Pomůžou pacientům s covidem

13. září 2021 17:25

Postele z olympijské vesnice v Tokiu byly během her vděčným tématem. Podle některých byly konstruovány tak, aby neunesly ani dvě osoby, což mělo s ohledem na pandemii zabránit sexuálnímu styku mezi sportovci. Jiní zase dokazovali jejich pevnost různými sportovními kousky. Kartonová lůžka budou mít každopádně po konci sportovní události jiné „zákazníky“ – poslouží pacientům s lehkým průběhem covidu. Do konce září se přesunou do dočasného zdravotnického zařízení v Ósace, které je ve výstavbě.

Neusser: Olympionici potvrdili, že při letu do Tokia se podvádělo. Ať se Kejval omluví

7. září 2021 23:39

Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser tvrdí, že olympionici na úterním uzavřeném jednání před poslanci potvrdili, že Český olympijský výbor (ČOV) podváděl při tvorbě zasedacího pořádku z leteckého speciálu do Tokia. Potvrdily se tak podle něj informace, které zveřejnil už v průběhu olympijských her. ČOV se proti nim už tehdy ohradil a jeho předseda Jiří Kejval to v úterý opět odmítl.

Česko má první zlato z paralympiády. Vybojoval ho lukostřelec Drahonínský

30. srpna 2021 15:26

Lukostřelec David Drahonínský vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu zlato v individuální soutěži a navázal na titul z Pekingu 2008. V Japonsku získal už druhou medaili poté, co se v úvodní soutěži smíšených dvojic radoval spolu se Šárkou Musilovou ze stříbra. Sbírka cenných kovů české výpravy v Tokiu je už kompletní, bronz v neděli přidal koulař Aleš Kisý.

Nejdražší olympiáda v historii je minulostí. Vyplatil se Japoncům nehorázný účet za ni?

14. srpna 2021 20:32

Olympijský oheň v Tokiu před týdnem zhasl a sportovní svátek byl u konce. Jak se na něj bude za pár let vzpomínat? Češi si vybaví třeba řádícího Lukáše Krpálka na tatami, Italové senzační triumfy svých sprinterů, ale všichni po světě budou mít japonské hry zafixované jako ty odložené, pandemické, bez diváků a neuvěřitelně drahé. Není to nejlepší vizitka, ale – samozřejmě vedle výkonů olympioniků – lze najít určitá pozitiva.

Mäki: Běhání během těhotenství mi rozmlouvali. Vysvětlila, proč jela do Tokia neočkovaná

13. srpna 2021 16:39

Z Tokia nepřivezla jako Krpálek, Prskavec nebo Choupenitch medaili, přesto se běžkyně Kristiina Mäki stala hrdinkou skončených olympijských her. Na distanci 1 500 metrů hnaná svým mottem „vyrvat si nohy z p**ele“ překonala český rekord. Dokázala to pouhých sedm měsíců po porodu. „Chci další olympiádu i další dítě,“ řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Mohl jsem mít zlato. V Paříži to rozkoušu, burcuje se stříbrný olympionik Vadlejch

12. srpna 2021 16:22

V Paříži to chci rozkousat, burcoval se v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS atlet Jakub Vadlejch. Ten na olympijských hrách v Tokiu vybojoval stříbrnou medaili v hodu oštěpem. Přiznal, že je perfekcionista a že si s trenérem Janem Železným říkali, že mohl vyhrát zlato. To si uvědomoval i před posledním hodem, a možná proto se nestal olympijským šampionem. Medaile z her je ale jeho splněným snem.

Byl jsem rozlámaný jako staré hračky, popsal Dostál. Se Šloufem zajeli svou nejlepší jízdu

11. srpna 2021 09:13

Po závodu singlu jsem byl rozlámaný jak tři roky staré hračky na pískovišti, řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS rychlostní kanoista Josef Dostál. Ten po nepovedeném individuálním závodě na olympijských hrách v Tokiu získal bronzovou medaili v závodě deblkajaků se svým parťákem Radkem Šloufem. Shodli se, že zajeli svou nejlepší jízdu.

reklama