reklama
CNN Prima News Tomáš Král

Tomáš Král

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Král“

Olympiáda bez hokejistů z NHL? Už je to téměř jisté, tvrdí šéf svazu Král

21. prosince 2021 14:29

Hokejisté z NHL na olympiádu téměř jistě nepojedou. Redakci CNN Prima NEWS to řekl prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. O zrušení účasti hráčů z kanadsko-americké soutěže se začalo mluvit poté, co se začala zhoršovat pandemická situace. Hned několik týmů NHL je nyní v karanténě kvůli nákaze a mají pozastavený zápasový program.

Lener nečekaně končí na hokejovém svazu. Rozhodl konflikt s dosluhujícím Králem?

18. října 2021 14:01

Bývalý trenér hokejové reprezentace a poté dlouholetý funkcionář Slavomír Lener nečekaně skončil na Českém svazu ledního hokeje (ČSLH). Kouč, který se s Ivanem Hlinkou podílel na zisku zlatých medailí na olympijských hrách v Naganu 1998, oficiálně skončil po vzájemné dohodě. Opravdovým důvodem Lenerova konce by ale měla být kritika prezidenta svazu Tomáše Krále, který přiznal, že za komunistického režimu spolupracoval s tajnou policií StB.

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Král zůstává šéfem českého hokeje. Spolupráce s StB výkonný výbor nezviklala

29. září 2021 17:02

Po zjištění Deníku Sport, že nejvyšší muž českého hokeje Tomáš Král spolupracoval za minulého režimu s vojenskou kontrarozvědkou StB, se řešilo, jak to bude s jeho budoucím působením na vrcholu pyramidy. Sám odmítal okamžitou rezignaci a ve středu bylo na programu tajné hlasování výkonného výboru svazu. Ten prezidenta podržel a Král zůstane na výsostné pozici do června příštího roku, kdy sám skončí.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

23. září 2021 20:24

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Král: Nikoho jsem neodposlouchával, s StB jsem nespolupracoval. Sledovaný jsem byl já

22. září 2021 19:01

S civilní StB jsem nikdy nespolupracoval, tvrdí ve svém vyjádření prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. Reaguje tak na informaci deníku Sport, že měl donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Osobu, kterou měl sledovat, o tom prý informoval a nepoškodil ji. Informace navíc otočil a uvádí, že sledovaný byl on.

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

22. září 2021 09:47

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

22. června 2021 16:56

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Experti by Pešána podrželi. Pokud ho má někdo někdy nahradit, tak Varaďa, míní

11. června 2021 16:39

Ano, nebo ne? Měl by Filip Pešán zůstat u seniorské hokejové reprezentace, kterou poprvé jako hlavní trenér vedl na nedávno skončeném mistrovství světa v lotyšské Rize a neprošel s ní přes čtvrtfinále? Zásadní otázka i s ohledem na to, že olympijské hry za účasti hráčů ze zámořské NHL začnou už za osm měsíců. CNN Prima NEWS přináší odpovědi expertů, olympijských vítězů i renomovaného trenéra.

reklama