reklama
CNN Prima News Tomáš Portlík

Tomáš Portlík

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Portlík“

Odstřelme společně Hřiba, nebo žádná Pekarová, tlačí pražská ODS na TOP 09

10. ledna 2021 22:05

ODS a TOP 09 v Praze narážejí na komplikace směrem ke společné koalici pro říjnové parlamentní volby. Občanští demokraté jsou totiž v metropoli v opozici a nelíbí se jim, že by celostátní kandidátku měla vést předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, jejíž strana je ve vedení hlavního města společně s Piráty. Vyzvali proto TOP 09, aby buď společně odstranili pirátského primátora Zdeňka Hřiba, nebo aby jim přenechala post lídra kandidátky do Sněmovny.

Komentář: Tonoucí se stébla chytá, pražskou politiku rozbouřil Hřibův kávovar za 100 tisíc

10. listopadu 2020 05:06

Ač se celé Česko již déle než půl roku zmítá pod náporem koronavirové pandemie a na Prahu je nápor dlouhodobě enormní, pražská opozice za nejpalčivější problém vládnutí primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) považuje nákup kávovaru za 100 tisíc korun. Hřib sám dal navíc celé věci humorný rozměr, když tvrdí, že kávu téměř nepije, celý nákup prošetří a vyvodí personální důsledky. Celá „kauza” je tak jen dokreslením více než dvouleté marné snahy pražské opozice z řad ODS a ANO, podporované lídrem Spojených sil pro Prahu Jiřím Pospíšilem (TOP 09), který je navíc s Piráty v koalici, Hřiba odstřelit.

Méně kasin a jasná pravidla. V Praze se rýsuje kompromis kolem regulace hazardu

8. září 2020 10:13

Pražská magistrátní koalice opět otestovala svou odolnost. Prubířským kamenem se tentokrát stala novelizace vyhlášky, která v metropoli reguluje hazardní hry. Na pondělním jednání sice rada hlavního města schválila návrh, podle kterého by došlo k plošnému zákazu hracích automatů a videoloterijních terminálů na celém území Prahy, na čtvrtečním zastupitelstvu ale lze ještě očekávat přinejmenším živou diskusi. Před zpřísňováním regulace hazardu ale varují odborníci.

Sabotujete stavbu metra D i Pražského okruhu, vmetl Hřib zastupitelům ODS

3. září 2020 14:21

Do ostré slovní přestřelky se na Facebooku pustil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zastupiteli ODS. Vzájemně se osočovali z toho, kdo víc sabotuje důležité dopravní stavby v hlavním městě, jako je metro D nebo Pražský kruh. K obchvatu se sešlo celkem 46 odvolání, a to i z Horních Počernic, kde má ODS starostu. Do něj si primátor lehce rýpl, což spustilo lavinovou reakci v ODS.

reklama