Tragická smrt mladé Češky. S kamarády surfovala na rakouském vlaku, nevšimli si, že chybí

ČTK
ČTK
  • Akt. 15. lis 2025, 13:10
  • • 15. lis 2025, 10:31

  • V Rakousku zemřela v noci na sobotu Češka, která spadla z vnější části vlaku, když se skupinou mladých lidí provozovala takzvané surfování. Informují o tom některá místní média s odvoláním na rakouskou policii. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Daniel Drake sdělil, že české velvyslanectví je v kontaktu s místní policií. Bližší informace k události ale nesdělil.

    Skupina mladých, pravděpodobně teenagerů, nastoupila v pátek kolem 22:00 v Amstettenu západně od Lince do vlaku ICE, který směřoval do St. Pöltenu. Trasu projeli na vnější části stroje. Až v St. Pöltenu si všimli, že jedna dívka chybí. Skupina, z níž většina byla podle rakouských médií z České republiky, kontaktovala policii až v sobotu ráno kolem 3:00.

    ČTĚTE TAKÉ: Šílená jízda čtyř puberťáků bez papírů skončila v Ostravanech srážkou. Zachytily to kamery

    Policisté pak brzy ráno našli tělo u trati mezi obcí St. Georgen am Ybbsfelde (okres Amstetten) a Blindenmarktem. Záchranáři už ženě nemohli pomoci, byla mrtvá.

    Identita zemřelé zatím podle médií není známa, protože skupina uvedla pouze její křestní jméno. Policisté se ji snaží zjistit ve spolupráci s českými úřady a vyšetřují také okolnosti tragické události. „Náš zastupitelský úřad ve Vídni je v kontaktu se zemským kriminálním úřadem a policejní stanicí v místě. V tuto chvíli nemůžeme poskytovat žádné další informace,“ sdělil k neštěstí Drake.

    Železniční trať mezi Amstettenem a Ybbsem byla kvůli mimořádné události na několik hodin uzavřena. Vlaky na ní znovu jezdí od asi 7:30.

    MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Požár při hromadné nehodě v Hloubětíně: Jedno z aut začalo okamžitě hořet