CNN Prima News trestní oznámení

trestní oznámení

Výpis příspěvků ke štítku „trestní oznámení“

Poslanec, kterého obvinil masér ze znásilnění: Zakládá se to na nepravdě, odmítám to

6. ledna 2023 11:49

Celé se to zakládá na nepravdě, odmítl pro CNN Prima NEWS lidovecký poslanec Jiří Navrátil tvrzení údajného maséra, že ho znásilnil. S informací, že oznamovatel na poslance podal trestní oznámení, přišel ve čtvrtek večer web PrahaIN. Devětatřicetiletý muž má ale podle KDU-ČSL „trpět závažnou duševní nemocí“ a nerespektuje předepsanou medikaci.

Dugin podal trestní oznámení na Černochovou. Ruskému nacionalistovi pomáhá český expolitik

4. října 2022 21:37

Ruský ultranacionalistický ideolog Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou z ODS. Učinil tak prostřednictvím advokáta a bývalého senátora i poslance za ČSSD Jiřího Vyvadila. Dugin ministryni viní z údajné podpory a propagace terorismu kvůli výrokům o smrti jeho dcery Darji Duginové. Ta zemřela během srpnového atentátu. Černochová v reakci uvedla, že ji trestní oznámení nechává klidnou. Vyvadila označila za vlastizrádce.

Mučení v opavské nemocnici? Pacientku 12 let kurtovali k posteli, jiné metody nezkoušeli

27. září 2022 18:06

Jako mučení či v lepším případě nelidské zacházení zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, která byla v opavské psychiatrické nemocnici od dětství poutána k lůžku. Podle personálu byla pacientka kurtována k lůžku 12 let. Případ prošetřuje policie na základě trestního oznámení od Jindřicha Jašíka, pracovníka Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Podání oznámení bylo podle ústavu Jašíkovou soukromou aktivitou.

Spolu se pustila do Čižinského kvůli Dozimetru II. Překrucujete fakta, kontruje starosta

24. srpna 2022 21:06

Předvolební boj začíná v Praze nabírat na obrátkách. Koalice Spolu ve středu představila nové důkazy v takzvané kauze Dozimetr II, která se točí kolem bývalého náměstka Petra Hlubučka a údajně předraženého prodeje pozemků v Lysolajích. Lídr kandidátky Bohuslav Svoboda (ODS) společně s radní Hanou Marvanovou také zmiňovali lídra kandidátky Praha sobě Jana Čižinského, jenž podle nich pro podezřelý převod majetku několikrát hlasoval. Čižinský však oponuje, že Marvanová převrací fakta a sami politici koalice Spolu mají máslo na hlavě.

Praha prožívá největší skandál posledních let. O co v kauzách kolem Hlubučka jde?

17. června 2022 11:11

Vedení Prahy je od středečního rána na nohou. Může za to zásah kriminalistů na desítkách míst v Praze, který skončil mimo jiné obviněním nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN). Kauza se týká zakázek dopravního podniku a nemalou roli v ní sehráli také Hlubučkovi koaliční partneři, kteří na náměstka již před lety podali trestní oznámení. Kvůli čemu?

Čižinský: Na Hlubučka jsme podali trestní oznámení už před lety. Vládnout jsme s ním museli

16. června 2022 05:16

Pražská koalice je od středečního rána na nohou poté, co policie provedla několik zásahů na řadě míst, a to včetně magistrátu. Podle představitelů koaličního hnutí Praha sobě může za obviněním náměstka Petra Hlubučka (STAN) stát i trestní oznámení, které před lety podal náměstek Adam Scheinherr (Praha sobě). Lídr uskupení Jan Čižinský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že s Hlubučkem museli v koalici spolupracovat, přestože měli podezření na jeho možné korupční jednání, jelikož v zastupitelstvu nemají většinu.

Rychetský naznačil napojení Václava Klause na Rusko. Macinka podal trestní oznámení

7. května 2022 11:35

Kvůli nedávným výrokům předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského o údajném napojení bývalého prezidenta Václava Klause na Rusko padlo trestní oznámení. Na Rychetského ho podal Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Domnívá se, že se Rychetský dopustil pomluvy a případně i křivého obvinění. Dodal, že o svém kroku Klause informoval. Rychetský se k záležitosti nebude vyjadřovat.